Saç Dökülmesine Karşı Saç Bakım Önerileri

17 Temmuz 2018

Saç Dökülmesine Karşı Saç Bakım Önerileri

Saç dökülmesi herkesin sandığının aksine saçtaki dökülmelerin yaşa bir ilgisi yoktur. Çoğu zaman genetik olarak oluşan bu saç dökülmeleri saça gereken bakım yapılmadığında da oluşabilir. Bu rahatsız edici durumdan şikayetçiyseniz doğal saç maskeleri ve saç kremleri ile saçınızdaki bakım eksikliğinden dolayı oluşan dökülmeleri engelleyebilirsiniz.

Saç dökülmelerinin ana sebeplerinden biri de saç ve saç derisinin ihtiyacı olan temel besinleri tüketmemektir. Bunun üzerine birde saç şekillendirme ve saç boyama gibi işlemlerde eklendiğinde saçların aşırı zayıflamasına neden olarak saçların dökülmesi hızlanır. Ayrıca düzensiz beslenme alışkanlığı, kullanılan ilaçlar, stres veya tansiyon gibi birçok etken saçların dökülmesine neden olabilir.
 
Saç dökülmesi genel olarak işlem gören ve yıpranan kuru saçların problemidir. Bu da keratin eksikliğinden ve saçın vitaminsiz kalmasından kaynaklanır. Saç hücrelerinin yenilenmesi ve saç dökülmesini azaltmak adına saç bakımında genel olarak yağ ve vitamin takviyesi yapılmalıdır.
 
Aynı zamanda stres ve yoğun günlük yaşamdan ötürü de oluşan saç dökülmesine karşı alınabilecek önlem saçın nem ihtiyacını karşılamaktır. Düzenli olarak nemlendirici ve serumlarla nem ihtiyacı karşılanan saçın kuruyup dökülmesini engeller. 

Bir cilt problemi olan saç dökülmesi için evde uygulayacağımız küçük işlemlerde dökülen saçlarda etkili bir çoğaltma sağlayabilir. Keratin eksikliğinden de saçlar zayıf düşerler. Zayıflayan saçlara Natura keratin besleyici saç maskesi yada Natura keratin free plus saç botox tedavisi yapabilirisiniz.
 
Saç Dökülmesine Karşı Saç Bakım Önerileri
%25 Korban Bioplasta Şampuan Ve Saç Kremi
Korban Bioplasta Şampuan Ve Saç Kremi

800,00 TL

600,00 TL
%40 Groomed Keratin Şampuan 300 Ml
Groomed Keratin Şampuan 300 Ml

149,00 TL

89,00 TL
%55 KAMPANYA Groomed Argan Saç Serumu
Groomed Argan Saç Serumu

400,00 TL

180,00 TL
%29 Natura Keratin Saç Bakım Seti
Natura Keratin Saç Bakım Seti

700,00 TL

500,00 TL
%32 Groomed Saç Bakım Seti
Groomed Saç Bakım Seti

500,00 TL

340,00 TL