Keratin Nedir?

10 Kasım 2020

Keratin Nedir?

Keratin saçımız da bulunması gereken önemli bir protein çeşididir. Dişlerin ve tırnakların yapısında bulunduğu gibi saçın yapısında da bulunur. Saçımızda ki yokluğunu çok çabuk belli eden bir proteindir. Eksikliğinde saçımızın sağlıksız ve bakımsız görünmesine neden olur. Keratin eksikliğine neden olacak birçok neden vardır. İlki saçlarımıza gereken günlük bakımın yapılmaması, saçlarımıza ağır işlemler görmesi hatta saçların yıpranmasında yaşanılan şehir dâhil olmak üzere saçlar üzerinde birçok etken vardır. Bu işlemler sonrasın da saçlara gereken saç bakımını yapmamız gerekir. Gereken bakımın yapılmaması saçlarda aşırı yıpranmalar görülür. Bu gibi olumsuz durumlarda ortadan kaldırmak için son zamanlarda en çok tercih edilen uygulamalarda biride keratin takviyesidir. Keratinin saçlarımıza birçok faydası vardır. Saçımıza gereken bakımı sağlar saçların güçlü gözükmesine yardımcı olur. Saçlarda keratin eksikliğini saçlarda görülen değişikliklerden anlayabilirsiniz. Öncelikle saçlarda görülen incelme, saçların kuru mat ve cansız gözükmesi, saçların sık sık birbirine dolanması, saçların uçların kırılması ve saçların zor taranması gibi belirtiler saçlar da keratin eksikliğinin habercisi olur.

Keratin bakımı ile saçlarınızı besler, onarır ve güçlendirebilirsiniz. Bunun yanında saçlarınızın parlak gözükmesini sağlayan keratin bakımı saçlarınızın nemlendirir ve inanılmaz bir pürüzsüzlük kazandırır. 

Keratin eksikliğinde saçlar cansız ve mat gözükür. Saçlarda elektriklenme ve kabarma oluşur. Keratin eksikliğini gözüken saçlarda keratin takviyesi yapıldığında saçların daha canlı ve parlak gözükmesi sağlanır.
Saç bakım ürünleri arasında özellikle kimyasal veya boyalı işlemlerden dolayı yıpranmış saçlarda kesin çözüm sağlayan tek madde keratindir. Çünkü ısılı veya kimyasal işlemlere maruz kalmış saç  keratin eksikliğine uğramıştır. Bunu geri kazanmanın tek yolu saça yapılan keratin takviyesidir. Keratin takviyesi ile kazanılan keratin sayesinde saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. 

Keratin bakımı ile saçlarınızı istediğiniz parlaklık ve canlılığa kavuşturabilirsiniz. Fakat uygulama yapmak için seçtiğiniz keratinin tamamen doğal içerikli olması gerekir. Sitemizde olan tüm keratin bakımı ürünleri doğaldır ve kimyasal içermez saçlarınıza zarar vermeden uzun süreli kalıcı bakım ve onarım sağlar.
 
Keratin Nedir

Doğal Keratin

Hiç bir sentetik içermeyen ve tamamen "doğal keratin"  içeren katkısız keratin tercih etmenizi önemle tavsiye ederiz. Artık keratin kelimesini çok sık duyuyoruz. Keratinli şampuan, keratinli maske, keratin kremi bunların hiçbirisi saf keratin değildir. İçeriğinde %1 %2 oranında keratin olmaktadır. Bu tarz ürünlerin saçınıza büyük bir onarım veya bakıom yapmasını beklemeyiniz. Eğer saçlarınız aşırı yıpranmış, yanmış ve kötü durumda ise mutlaka profesyonel kuaförler tarafından da kullanılan organik içeriğe sahip keratin kullanın.
 

Natura keratin markamızın iki çeşit keratini vardır:

1- Natura Keratin Bakımı;

Keratin bakımı diyede adlandırılan üründür. Keratin bakımı saç botoksu terimleri aynı terimlerdir. Natura saç botoksu formaldehit ve hiçbir zararlı kimyasal içermez. Yıpranmış, cansız ve incelen saç tellerine mükemmel bir bakım sağlar. Saç tellerini kalınlaştırır, saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Bakımdan sonra natura keraratin şampuan kullanırsanız bu parlaklık ve yumuşaklık 3 ile 4 ay arasında saçta kalır. Peki 3 ay sonra ne olur? Eski yıpranmış haline geri dönmez fakat ilk yapıldığı günkü kadar parlak ve yumuşaklığı kalmaz.
 

2- Natura Keratin Brezilya Fönü;

Brezilya fönü keratini olarak adlandırılır. Kalıcı fön isteyenlerin tercihidir. Bunun dışında saçlarda onarımda sağlamaktadır. Natura keratin brezilya fönü ürünü formaldehit içermemektedir. Her ne kadar formaldehit de içermese saçları düzleştiren sağlık bakanlığı tarafından yasaklı olmayan asidik hammaddeler içerir. Bu nedenle bir miktar kousu ve dumanı vardır. Hamilelerin, emzirenlerin, astım solunum yolu, deri hastalıkları olanların kullanması tavsiye edilmez. Saçalrda 3 ile 6 ay arasında kalıcı düzleştirme sağlar.
%43 KAMPANYA Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%43 KAMPANYA Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%28 Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%28 Korban Keratin Bakımı 100 Ml
Korban Keratin Bakımı 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%33 Korban Keratin Bakım Seti
Korban Keratin Bakım Seti

750,00 TL

500,00 TL
%33 Korban Brezilya Fönü Seti
Korban Brezilya Fönü Seti

750,00 TL

500,00 TL