0

Keratin Nedir?

Keratin Nedir?

Keratin Nedir?
  • 10 Kasım 2020, Salı
  • 1048
Keratin saçımız da bulunması gereken önemli bir protein çeşididir. Dişlerin ve tırnakların yapısında bulunduğu gibi saçın yapısında da bulunur. Saçımızda ki yokluğunu çok çabuk belli eden bir proteindir. Eksikliğinde saçımızın sağlıksız ve bakımsız görünmesine neden olur. Keratin eksikliğine neden olacak birçok neden vardır. İlki saçlarımıza gereken günlük bakımın yapılmaması, saçlarımıza ağır işlemler görmesi hatta saçların yıpranmasında yaşanılan şehir dâhil olmak üzere saçlar üzerinde birçok etken vardır. Bu işlemler sonrasın da saçlara gereken saç bakımını yapmamız gerekir. Gereken bakımın yapılmaması saçlarda aşırı yıpranmalar görülür.

Bu gibi olumsuz durumlarda ortadan kaldırmak için son zamanlarda en çok tercih edilen uygulamalarda biride keratin takviyesidir. Keratinin saçlarımıza birçok faydası vardır. Saçımıza gereken bakımı sağlar saçların güçlü gözükmesine yardımcı olur. Saçlarda keratin eksikliğini saçlarda görülen değişikliklerden anlayabilirsiniz. Öncelikle saçlarda görülen incelme, saçların kuru mat ve cansız gözükmesi, saçların sık sık birbirine dolanması, saçların uçların kırılması ve saçların zor taranması gibi belirtiler saçlar da keratin eksikliğinin habercisi olur.

Keratin bakımı ile saçlarınızı besler, onarır ve güçlendirebilirsiniz. Bunun yanında saçlarınızın parlak gözükmesini sağlayan keratin bakımı saçlarınızın nemlendirir ve inanılmaz bir pürüzsüzlük kazandırır. 

Keratin eksikliğinde saçlar cansız ve mat gözükür. Saçlarda elektriklenme ve kabarma oluşur. Keratin eksikliğini gözüken saçlarda keratin takviyesi yapıldığında saçların daha canlı ve parlak gözükmesi sağlanır.

Saç bakım ürünleri arasında özellikle kimyasal veya boyalı işlemlerden dolayı yıpranmış saçlarda kesin çözüm sağlayan tek madde keratindir. Çünkü ısılı veya kimyasal işlemlere maruz kalmış saç  keratin eksikliğine uğramıştır. Bunu geri kazanmanın tek yolu saça yapılan keratin takviyesidir. Keratin takviyesi ile kazanılan keratin sayesinde saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. 

Keratin bakımı ile saçlarınızı istediğiniz parlaklık ve canlılığa kavuşturabilirsiniz. Fakat uygulama yapmak için seçtiğiniz keratinin tamamen doğal içerikli olması gerekir. Sitemizde olan tüm keratin bakımı ürünleri doğaldır ve kimyasal içermez saçlarınıza zarar vermeden uzun süreli kalıcı bakım ve onarım sağlar.
 
Keratin Nedir

Doğal Keratin Ne Demek

Hiç bir sentetik içermeyen ve tamamen "doğal keratin"  içeren katkısız keratin tercih etmenizi önemle tavsiye ederiz. Artık keratin kelimesini çok sık duyuyoruz. Keratinli şampuan, keratinli maske, keratin kremi bunların hiçbirisi saf keratin değildir. İçeriğinde %1 %2 oranında keratin olmaktadır. Bu tarz ürünlerin saçınıza büyük bir onarım veya bakıom yapmasını beklemeyiniz. Eğer saçlarınız aşırı yıpranmış, yanmış ve kötü durumda ise mutlaka profesyonel kuaförler tarafından da kullanılan organik içeriğe sahip keratin kullanın.
 

Natura keratin markamızın iki çeşit keratini vardır:

1- Natura Keratin Bakımı;


Keratin bakımı diyede adlandırılan üründür. Keratin bakımı saç botoksu terimleri aynı terimlerdir. Natura saç botoksu formaldehit ve hiçbir zararlı kimyasal içermez. Yıpranmış, cansız ve incelen saç tellerine mükemmel bir bakım sağlar. Saç tellerini kalınlaştırır, saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Bakımdan sonra natura keraratin şampuan kullanırsanız bu parlaklık ve yumuşaklık 3 ile 4 ay arasında saçta kalır. Peki 3 ay sonra ne olur? Eski yıpranmış haline geri dönmez fakat ilk yapıldığı günkü kadar parlak ve yumuşaklığı kalmaz.
 

2- Natura Keratin Brezilya Fönü;

Brezilya fönü keratini olarak adlandırılır. Kalıcı fön isteyenlerin tercihidir. Bunun dışında saçlarda onarımda sağlamaktadır. Natura keratin brezilya fönü ürünü formaldehit içermemektedir. Her ne kadar formaldehit de içermese saçları düzleştiren sağlık bakanlığı tarafından yasaklı olmayan asidik hammaddeler içerir. Bu nedenle bir miktar kousu ve dumanı vardır. Hamilelerin, emzirenlerin, astım solunum yolu, deri hastalıkları olanların kullanması tavsiye edilmez. Saçalrda 3 ile 6 ay arasında kalıcı düzleştirme sağlar.

Keratin bakımı saçlarında düzleştirme istemeyen kişiler yapabilir. Saçlarını kıvırcık olarak da kullanmayı sevenler tercih edebilir. Sadece saça bakım yapmak isteyenler de kullanabilir.

 

Keratin Ne İşe Yarar?

Keratin saç telindeki pulcukları kaplayarak saç teline karşı koruyucu bir kalkan oluşturur ve saçı çevresel etkenlere karşı koruma sağlar. Gözle görünen ve hissedilen muhteşem sonuçlar ile saçlarınız eski sağlıklı yapısına kavuşur. Yıpranmaları onarır, saçı içten dışa doğru onarır ve güçlendirmek için saç hücresine nüfuz eder. Saçların ölü hücresini atmasına yardımcı olarak saç yüzeyine pürüzsüzlük ve yumuşaklık kazandırır. Saçın ihtiyacı olan nemi sağlayarak besler ve işlemden sonra derinin ipeksi bir yumuşaklık kazanmasına yardımcı olur. Keratin bakım ne işe yarar ve keratinin saça etkileri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 
Keratin bakımı nasıl yapılır ?
Arındırıcı şampuan ile saçlar 2 defa yıkanır ve bol su ile durulanır. Hafif nemli saça keratin bakımı uygulanır. Saçlarda 30 dakika bekletilir. Daha sonra su ile durulanır. Saçlardan tamamen keratin yıkanmaz. En son işlem olarak fön çekilir.

Keratin bakımı ne kadar sürede yapılmalı ?
Keratin bakımı 2-3 ay da bir tekrar edilebilir. Saçlarını boyatanlar için her boyama sonrası yapılırsa boyanın verdiği zararı en aza indirebilirler. Saçlar daha sağlıklı görünüme kavuşmasına yardım eder.

Keratin bakımı saçı düzleştirir mi?

Natura keratin brezilya fönü uygulaması ile kıvırcık saçlar düzleştirilebilir. Ayrıca saçlarınızın daha canlı ve parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Brezilya fönü uygulamaları ile saç tellerinizi pürüzlerden arındırabilir ve saçınızın pürüzsüz gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kıvırcık saçları düzleştirmenin yanında kimyasal işlemlerden dolayı aşınmış ve yıpranmış saçlar için saç sağlığını geri kazandırabilirsiniz.
İlginizi çekebilir:  “ Keratin Doğal Kıvırcık Saçı Düzleştirir Mi ?

 

Keratin saça nasıl uygulanır ?

Saçlar öncesinde arındırıcı şampuan ile yıkanır. Nemi havlu yardımıyla alınır. Saçlar 4 eşit parçaya ayrılır. İnce tutamlar halinde fırça yardımı ile sürülmeye önce uçlardan başlanır. Daha sonra kalan diğer kısımlara sürülür. İnce tarak yardımı ile fazlalığı alınır. Bu şekilde tüm saçlara uygulanır.
 

Keratin bakımı ne kadar kalıcı ?

Saçlara yapılan keratin bakımı doğru ürünler kullanıldığında 3 aya kadar etkili olmaktadır. 
İlgili yazı: "Keratin Uygulaması Kalıcı Mıdır?"

 

Keratin sütü ne işe yarar ?

Saçlarınızı deniz tuzu, havuz kloru ve UV filtresi sayesinde güneş ışınlarına karşı korur. Saçların kolay taranmasına yardımcı olur. Saçların koparak dökülmesine engel olur.
 

Keratin bakımı ne işe yarar ?

Keratin bakımı saçlarında düzleştirme istemeyen kişiler yapabilir. Saçlarını kıvırcık olarak da kullanmayı sevenler tercih edebilir. Sadece saça bakım yapmak isteyenler de kullanabilir.
 

Keratinin saça faydaları ?

Keratin bakımı saçlarının daha canlı, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur.
 

Keratin saç uzatır mı?

Keratin bakımı yapılan saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Saçlara uygulanan ısının saça zarar vermesini önler.
 

Keratinli saçı kurutmazsak ne olur ?

Keratin işlemi yapılan saçları kurutmak gerekir. Saçların kendi haline kuruması beklenmemelidir. Saçlarda daha uzun kalması için saçların kurutulması gerekir.
 

Keratin saça ne yapar?

Keratin saçların daha canlı, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur.
 

Keratin kaç ay kullanılır?

Keratin uygulama sonrası şampuan ve saç kremi kullanıldığı takdirde 2 ila 3 ay arasında kullanılabilir.
İlginizi çekebilir: Saç Botoksu (Keratin Botox) Nedir?

 

Keratin botox saça zarar verir mi ?

Keratinin botox saça zarar vermez. Kullanılan ürünün kalitesine bağlı olabilir. İçeriği ne kadar doğru ve güvenilirse saça daha iyi gelmektedir.
 

Evde Saç Botoksu Uygulanır mı ?

Evde saç botoku uygulamak mümkündür. Bunun için iyi bir keratin setine ihtiyacınız vardır. Natura keratin saç botoksu setleri ile evde keratin uygulaması yapabilirsiniz.
 

Keratin bakımı kaç saat sürer ?

Saç da bekleme süresi olduğu için keratin bakımı yapmak 1 -2 saat arası sürebilmektedir.
 

Keratin den sonra hangi şampuan kullanılmalıdır ?

Yapılan bakımın daha uzun süreli kullanılması için Keratin bakım şampuanının içinde sulfate, paraben ve tuz olmaması gerekir.
İlginizi çekebilir: Keratin bakımından sonra saç nasıl yıkanır ?

 

İlişkili Ürünler

yildizli3 %38 İndirim Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml 1.000,00 TL 1.600,00 TL
yildizli3 %35 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small 1.300,00 TL 2.000,00 TL
yildizli3 %38 İndirim Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml 1.000,00 TL 1.600,00 TL
yildizli3 %35 İndirim Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small 1.300,00 TL 2.000,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için