0

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?
  • 09 Ekim 2020, Cuma
  • 26243

Keratin saç telindeki pulcukları kaplayarak saç teline karşı koruyucu bir kalkan oluşturur ve saçı çevresel etkenlere karşı koruma sağlar. Gözle görünen ve hissedilen muhteşem sonuçlar ile saçlarınız eski sağlıklı yapısına kavuşur. Yıpranmaları onarır, saçı içten dışa doğru onarır ve güçlendirmek için saç hücresine nüfuz eder. Saçların ölü hücresini atmasına yardımcı olarak saç yüzeyine pürüzsüzlük ve yumuşaklık kazandırır. Saçın ihtiyacı olan nemi sağlayarak besler ve işlemden sonra derinin ipeksi bir yumuşaklık kazanmasına yardımcı olur.

Keratin Ne işe yarar ?
Keratin saçımız da bulunması gereken önemli bir protein çeşididir. Dişlerin ve tırnakların yapısında bulunduğu gibi saçın yapısında da bulunur. Saçımızda ki yokluğunu çok çabuk belli eden bir proteindir. Eksikliğinde saçımızın sağlıksız ve bakımsız görünmesine neden olur. 
İlginizi çekebilir : “Keratin Nedir ?

Keratin eksikliğine neden olacak birçok neden vardır. İlki saçlarımıza gereken günlük bakımın yapılmaması, saçlarımıza ağır işlemler görmesi hatta saçların yıpranmasında yaşanılan şehir dâhil olmak üzere saçlar üzerinde birçok etken vardır. Bu işlemler sonrasın da saçlara gereken saç bakımını yapmamız gerekir. Gereken bakımın yapılmaması saçlarda aşırı yıpranmalar görülür.

Keratin bakımı ile saçlarınızı besler, onarır ve güçlendirebilirsiniz. Bunun yanında saçlarınızın parlak gözükmesini sağlayan keratin bakımı saçlarınızın nemlendirir ve inanılmaz bir pürüzsüzlük kazandırır. 
İlgili Yazı çekebilir : “Keratin Bakımı Nedir ?

 

Keratin bakımı saç dökülmesine iyi gelir mi?


Keratin saç tellerinin ana yapısında bulunan bir maddesidir. Ayrıca tırnak ve dişlerimizin yapısında da bulunur. Saçlara uygulanan kimyasal işlemler yada fön düzleştirici gibi ısılı işlemler saçın keratin yapısını bozar ve zarar verir. Keratini azalan saçlar güçsüzleşir, incelir zayıf ve bakımsız görünür. Güçsüzleşen incelen saçlarda da kırılarak dökülmeler görülür. Keratin bakım işlemi kırılarak dökülmeleri durdurur.
İlginizi çekebilir:  "Keratin Bakımı Dökülmeyi Önler Mi?" yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
 

Keratin bakımı ne işe yarar?

Keratin maddesi (bknz: keratin nedir? )saçı sardığı için incelen saç tellerini kalınlaştırır ve pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Keratin uygulamasının etkisini kaybetmesi halinde gereken bakım tekrar sağlanmalıdır ve sülfatsız şampuan ve saç kremleri ile daha kalıcı bir bakım oluşturulmalıdır. 

Keratin bakımı veya keratinli diğer saç bakım ürünleri saçların yapısını güçlendirmek ve saçları sağlıklı yapısını korumak için uygulanır. Keratin bakımı saçların üzerinde canlılık parlaklık ve onarım gibi etkilerini hemen gösterirken keratin içeren saç bakım ürünleri saçların sadece güçlü yapısını korur ve saçların canlı ve parlak gözükmesini sağlar. Yapılan keratin bakımı sayesinde saçların mat pürüzlü ve cansız görünümünden kurtularak saçların canlı ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. 

Keratin bakımı zararlı mıdır?

Keratin bakımı doğru uygulandığı takdirde saçın sağlıklı yapısına kavuşmasını sağlayan, kırık saç uçlarını onaran, elektriklenmeyi önleyen ve saçın parlaklık kazanmasına yardımcı olan gibi birçok olumlu etkisi bulunan uygulamadır. Fakat uygulanan ürün içerisindeki formaldehitin olmadığı veya az miktarda olduğu keratin bakımı sağlanmalıdır.

Keratin Bakımının Faydaları

1- Boya ve kimyasallardan yıpranmış matlaşmış saçlarınızı onarır bakım yapar.
2- Saçlara parlak ve dolgun bir görünüm kazandırır. 3 aya kadar etkilidir.
3- İncelmiş saç tellerinizi kalınlaştırır saçlardaki kırılmaları ve kopmaları durdurur.
4- Saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur.
5- Elektiriklenme ve kabarmarmayı durdurur sakinleştirici bakım sağlar.

 

Keratin saçı düzleştirir mi?

Natura keratin brezilya fönü uygulaması ile kıvırcık saçlar düzleştirilebilir. Ayrıca saçlarınızın daha canlı ve parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Brezilya fönü uygulamaları ile saç tellerinizi pürüzlerden arındırabilir ve saçınızın pürüzsüz gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kıvırcık saçları düzleştirmenin yanında kimyasal işlemlerden dolayı aşınmış ve yıpranmış saçlar için saç sağlığını geri kazandırabilirsiniz.
İlginizi çekebilir:  “ Keratin Doğal Kıvırcık Saçı Düzleştirir Mi ?
 

Keratin yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

Duştan sonra saçların fön makinesiyle kurutulması gerekir. Havuz ve deniz suyu sonrası saçlar su ile durulanmalıdır. Saç rengini açma işlemi yapılmamalıdır. İlginizi Çekebilir: "Saça keratin yaptıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler neledir?"
 

Emziren anne keratin botox yaptırabilir mi

Keratin botox emziren annelerin kullanımını Doktorlarına danışarak yaptırabilirler. "Hamile Ve Emziren Anneler için Keratin Tedavisi Detayları?" yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
 

Keratin bakımı saçı uzatır mı

Keratin bakımı saç uzatmaz. Sağlıksız, yıpranmış ve hasar görmüş saçlara bakım yapar. Daha iyi görünmesine yardımcı olur.
 

Keratin bakımı saça zarar verir mi

Keratin bakımı saça zarar vermez. Saça bakım yapar.
 

Keratin saça zarar verir mi

Keratin bakımı saça zarar vermez. Saça bakım yapar. Burada kullanılan keratin markasıda çok önemlidir. Piyada keratin diye satılan bazı ucuz ürünler saçalra zarar vermektedir.
 

Keratin bakımı kabarıklığı alır mı?

Keratin bakımı saçlardaki kabarıklığı azaltır ve düzenli kullanıldığında saça sakinlik verir.
 

Keratin yapılan saç kaç gün yıkanmaz?

Keratin bakımı yapılan saç aynı gün yıkanmasında bir problem teşkil etmez. Keratin bakımı saçlarda uzun kaldığında daha iyi olacağı anlamına gelmez.
 

Keratin bakımından sonra saç nasıl kurutulur?

Keratin bakımından sonra saçlar fön makinesi ile yukarıdan aşağıya doğru saçları kabartmadan kurutma işlemi yapılmalıdır.Bu konuda detaylı hazırladığımız "Keratin bakım sonrası saç nasıl yıkanır ve kurutulur" yazımızı okumanızı öneririz.

Keratin bakım sonrası hangi şampuan kullanılmalı

Keratin bakımını sonrası süşfat,paraben, sls ve tuz içermeyen keratin şampuanları tercig edilmelidir. Aksi takdirde keratin bakımının daha kısa sürede bozulmasına neden olunur. Şampuan konusundaki diğer detayları öğrenmek için Keratin Bakımı Sonrası Hangi Şampuan Nasıl Kullanılmalıdır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Keratin hangi saçlara uygulanır?

Keratin her saç tipine uygulanabilir. Düzenli olarak da kullanılabilir.
 

Keratin Saç bakımı saçı düzleştirir mi?

Keratin Saç bakımı saçları düzleştirme işlemi yapmaz. Saçlara sakinlik verir. Yumuşatır ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Keratin saç Döker mi?

Keratin saç dökülmesi yapmaz. Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız bir hekimden destek almanız gerekebilir.
 

Keratin saçta ne kadar süre kalmalı?

Keratin saça uygulandıktan sonra 30 dakika beklemek yeterli olacaktır. Daha fazla bekletilmemelidir.
 

Keratin saç dalgasını bozar mı?

Keratin saçın doğal dalgasını bozmaz. Uygulamanın son aşamasında saçlara fön çekildikten sonra düzleştirme yapmamalısınız.
 

Permalı saça keratin bakımı yapılır mı?

Permalı saça keratin bakımı yapılabilir. Keratin bakım işlemi saçları elektriklenmeden kurtarır.
 

Keratini ne bozar?

Saçların rengini açma işlemi keratini bozar. Saçlara bu işlemlerden sonra tekrar keratin bakımı yapılmalıdır.
 

Kuaförde keratin bakımı ne kadar sürer?

Kuaförde keratin bakımı uygulama yapan kişiye göre farklılık gösterebilir. Siz de kendiniz evde Keratin bakımı işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.
 

Keratin Bakım Fiyatları

Keratin bakımı fiyatları aslında kullanılan ürüne bağlıdır, natura keratin günümüzde sıkça kullanılan ve tavsiye edilen trend bir bakım ürünü olmuştur. Genellikle kuaförde uygulanan keratin bakım işlemi günümüzde tek kullanımlık keratin setleri sayesinde evde de uygulanmaya başlanmıştır. Güncel keratin bakım ürünlerinin fiyatlarını takip etmek için sayfamızı ziyaret edin =>"Keratin Bakımı Fiyatları 2022"
 

Keratin bakımı sonrası nelere dikkat edilmeli?

Duştan sonra saçların fön makinesiyle kurutulması gerekir. Saç rengini açma işlemi yapılmamalıdır.Bu konuda hazırladığımız "saça keratin yaptıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler" yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

İlişkili Ürünler

yildizli3 %38 İndirim Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml 1.000,00 TL 1.600,00 TL
yildizli3 %35 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small 1.300,00 TL 2.000,00 TL
yildizli2 %31 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium 2.200,00 TL 3.200,00 TL
yildizli2 %25 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Large
Natura Keratin Bakım Seti Large 4.500,00 TL 6.000,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için