Keratin Doğal Kıvırcık Saçı Düzleştirir Mi?

14 Nisan 2021

Keratin Doğal Kıvırcık Saçı Düzleştirir Mi?

Keratin bakımı saçı düzleştirir mi?

Keratin bakımı saçı düzleştirir mi? Keratin bakımı ya da saç botoksu işlemi saçı düzleştirmez. Fakat Türkiye'de keratin bakımı ya da saç botoksu diye brezilya fönü keratini kullanılıyor. Natura keratin markamızda 2 çeşit keratin vardır. Brezilya fönü için kullanılan keratin diğeri keratin bakımı ya da diğer adı ile saç botoksu için kullanılan keratin.
 

Keratin bakımı ve Brezilya fönü arasındaki fark nedir?

Keratin bakımı ve saç botoksu aynı şeydir. Keratin bakımı saçlara bakım onarım sağlar. Saçlarda mükemmel yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. İncelmiş saç tellerin de mükemmel kalınlaşma dolgunlaşma sağlar. Kıvırcık ve dalgalı bir saçın dalgasını bozmadan bakım yapar. Koku duman yoktur. Aynı gün yıkanabilir.
Brezilya fönü amacı her ne kadar kalıcı düzleştirme gibi görünse de saça mükemmel bir onarım sağlar. Saçlarda 3 ile 6 ay arası kalıcı düzleştirme sağlar. Keratin bakımı uygulamasında göre uygulaması biraz daha meşakkatli bir üründür. Bir miktar koku duman çıkartır. 48 ile 72 saat arasında saçta kalması gerekir. Natura keratin brezilya fönü her ne kadart formaldehit içermese de saç botoksu kadar organik bir ürün değildir.

Fakat piyasada çok ucuz fiyatlara satılan çok yüksek oranda formaldehit içeren keratinler mevcuttur. Bu keratinler saça inanılmaz zarar vermektedir. Natura Brezilya fönü keratinin içerisinde saçlara inanılmaz bakım ve onarım yapan 30 yakın çok özel hammaddeler yağlar vardır.


Keratin uygulamasının amacı nedir?

Saçlara uygulanan kimyasal işlemler (boya, açıcı, balyaj, röfle, perma) saçlara zarar verir. Ayrıca fön, düzleştirici ve güneş gibi dış etkenlerde saçların yıpranması için bir nedendir. Saçlarımızın ana maddesi keratindir. Yıpranan saçlarda da keratin eksikliği görülür. Saçların eski yumuşak, parlak ve canlı görünümüne kavuşabilmesi için keratin bakımına ihtiyaç vardır. Keratin uygulaması saçların kaybettiği keratini saçlara yükler. Saçlar çok daha parlak ve canlı görünür.
 

Kıvırcık saçlar nasıl düzleştirilir?

Natura keratin brezilya fönü uygulaması ile kıvırcık saçlar düzleştirilebilir. Ayrıca saçlarınızın daha canlı ve parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Brezilya fönü uygulamaları ile saç tellerinizi pürüzlerden arındırabilir ve saçınızın pürüzsüz gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kıvırcık saçları düzleştirmenin yanında kimyasal işlemlerden dolayı aşınmış ve yıpranmış saçlar için saç sağlığını geri kazandırabilirsiniz. Natura Keratin Brezilya Fönü uygulamaları ile saçlarınızın kabarık ve zor şekil alan yapısından uzaklaştırarak parlak ve düz bir görünüm kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli fön çektirme derdinden de sizi kurtararak saçlarınız daha fazla ısı ile şekillendiricilerin etkilerine karşı da maruz bırakmaz ve zamandan da tasarruf sağlayabilirsiniz.  
Boya, perma, röfle ve saç boyalarının verdiği zararlardan kurtulmak için uygulayabileceğiniz brezilya fönü uygulaması ile saçlarınızı canlı ve parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yıpranmış saç tellerinin cansız ve mat gözükmesini engelleyerek saçların kökten uca onarılmasını da sağlayabilirsiniz. Her saç teline nüfuz eden keratin ile saçların derinlemesine onarım sağlar.
Keratin Doğal Kıvırcık Saçı Düzleştirir Mi

Natura Keratin Brezilya Fönü uygulaması ürünleri ile saç hücreleri yenilenerek uzun süre kalıcı bir fön imkanı sağlamakla birlikte saçlarınızın onarılması ile birlikte saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını da sağlayabilirisiniz. Natura Keratin Brezilya Fönü uygulamaları ile saçınıza mükemmel canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda kıvırcık saçlarınıza da kalıcı bir düzlük elde edebilirsiniz. Natura Keratin ile hasar görmüş ve yıpranmış saçlarınıza bakım ve onarım sağlayabilir ve saçlarınızı sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Uyguladığınız brezilya fönü saçınızda etkisini kaybettiğinde saçlarınızın canlı ve parlak görüntüsü azalır fakat eskisi gibi yıpranmış yapısına dönüşmez. Brezilya fönü uygulaması etkisini tamamen kaybettiğinde ise tekrar yeni bir uygulama yapabilirsiniz.
%43 KAMPANYA Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%42 KAMPANYA Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium

1.200,00 TL

700,00 TL
%43 KAMPANYA Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%42 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium

1.200,00 TL

700,00 TL
%28 Korban Keratin Bakımı 100 Ml
Korban Keratin Bakımı 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%28 Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL