17 Temmuz

Keratin Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keratin Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler


* Saçınızı 48 ile 72 saatlik bir süre yıkamayın.
* Terlemeye neden olabilecek faaliyetlerden uzak durmaya çalışın.
* İlk 48 saat içerisinde eğer saçınız yanlışlıkla ıslanırsa veya nemlenirse kurutma makinesi ile kurutun veya orta derecede düzleştirici ile düzleştirin.
* Her yıkamadan sonra saçlarınızı fön makinesi ile mutlaka kurutun. Saçları kendisinin kurumasına bırakmayın.
* Saçınızı sıkı at kuyruğu yapmayın, klipler, tokalar veya saç bantları takmayın.
* Saçlarınızı kulakların arkasına koymayın.
* İlk 48 saat içerisinde saçınızı mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın.
* Natura Keratin uygulamasının uzun süreli etkisini garantilemek için, Her zaman Natura keratin sülfatsız şampuanı, Saç Kremi ve keratin sonrası bakım ürünlerini kullanın.

Keratin bakımı yapıldıktan sonra su ile temas arasına  48 -72 saatlik bir süre girmesi gerekir. Saçlara su gelmesi dahilinde hemen kurutulmalı ve orta derece de düzleştirici ile düzleştirilmeli. Saçların keratin sonrası bozulmaması için saçlara at kuyruğu, tokalar ve saç bantlarını saçlara takılmamalıdır. Saçları aşırı işlem yapılmamalıdır. Keratin sonrası saçlara sülfatsız şampuan ve saç kremleri kullanılmalıdır. Brezilya fönü keratinin ömrünü uzatmak için saçlarınızı 2 gün boyunca yıkamamalı ve sülfatsız şampuan kullanılmalıdır. Saç diplerin terlemesine izin verilmemeli ayrıca saçları mümkün olduğunca salık bırakılmalıdır. Saçlarınıza günlük bakım olarak kullandığınız ürünlerinde içeriğine dikkat edilmesi gerekir. Saçınızı yorgun düşürecek ve kimyasal içeren ürünleri tercih edilmemelidir. Devamlı saçlarınıza bakım yapan ürünleri tercih edilmelidir.     
Keratin uygulamasından sonra keratinin saçtaki kalıcılığını arttırmak için almanız gereken bazı önlemler ve yapmamız gereken bazı uygulamalar vardır. Keratinin saçtaki kalıcılığını uzun süre boyunca devam ettirmek için keratin uygulamasından sonra saçlarınızı 2 gün boyunca yıkamamaktır. 3. Günün sonunda ise saçlarınızı yıkamak için mutlaka sülfatsız şampuan kullanmalısınız. Ayrıca bu süre içinde saç diplerinin terlemesine neden olabilecek faaliyetlerden uzak durmalı ve saçlarınızı hem çok sık hem de sert toka kullanarak toplamaktan kaçınınız. Saçlarını mümkün olduğunca salık bırakmaya özen gösteriniz. 

Saç bakımının uzun süreli canlı ve parlak olmasını sağlamak amacıyla kullandığınız ürünlere de dikkat etmelisiniz. Örneğin kullandığınız şampuan ve saç kremlerinin sülfat içermemesine özen göstermelisiniz. Marketlerde veya çoğu kozmetikçiden alınan şampuanlar sülfat içerdiğinden saçların kurumasına ve saç derisinin de zarar görmesine neden olabilir ve keratin bakımında kalıcılığını olumsuz etkiler. Bu nedenle kullanılan şampuanların kimyasal içerikli olmayan ve saçınızın yapısına zarar vermeyen doğal içerikli ürünler olduğuna özen göstermelisiniz. Groomed sülfatsız şampuanı brezilya fönü ve keratin bakımı sonrası memnuniyetle kullanabilirsiniz. Saçınızda kuruluk ve matlık oluşturmayan bu şampuanlar saçın canlı ve parlak gözükmesini de sağlar. Saçınıza yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Ayrıca saçlarınıza günlük bakım olarak kullandığınız ürünlerinde içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Saçınızı yorgun düşürecek ve kimyasal içeren ürünleri tercih etmemelisiniz. Bunun yerine günlük bakım olarak saçlarınızda hoş bir koku bırakan ve saçı ağırlaştırmayan doğal yağlar gibi saç bakım ürünleri tercih etmelisiniz. Groomed Argan Yağı sayesinde saçlarınıza extra bir canlılık katarak ışıltı ve güç katabilirsiniz. Böylece saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarına karşı da koruyabilirsiniz. 
 
26 ms