0

Keratin Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keratin Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keratin Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • 14 Ekim 2020, Çarşamba
 • 55457
 • 1- Saçınızı 48 ile 72 saatlik bir süre yıkamayın.
 • 2- Terlemeye neden olabilecek faaliyetlerden uzak durmaya çalışın.
 • 3- İlk 48 saat içerisinde eğer saçınız yanlışlıkla ıslanırsa veya nemlenirse kurutma makinesi ile kurutun veya orta derecede düzleştirici ile düzleştirin.
 • 4- Her yıkamadan sonra saçlarınızı fön makinesi ile mutlaka kurutun. Saçları kendisinin kurumasına bırakmayın.
 • 5- Saçınızı sıkı at kuyruğu yapmayın, klipler, tokalar veya saç bantları takmayın.
 • 6- Saçlarınızı kulakların arkasına koymayın.
 • 7- İlk 48 saat içerisinde saçınızı mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın.
 • 8- Natura Keratin uygulamasının uzun süreli etkisini garantilemek için, Her zaman Natura keratin sülfatsız şampuanı, Saç Kremi ve keratin sonrası bakım ürünlerini kullanın.
 •  
  Keratin Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
 •  
 • Keratin Bakımı Sonrası Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

1- Keratin Zararlı mıdır?

Cevap: Keratin uygulaması zararlı değildir. Aksine saça bir çok faydası vardır. Yıpranmış saçları onarır, besler güçlendirir, bakım yapar. Saç uzamasına faydası vardır. Saçların kaybettiği keratini geri yükler. Peki keratin zararlı mıdır? sorusu neden bu kadar çok sorulyor. Nedeni şu maalesef piyada saçlara zarar veren bir çok ürün var bunlara keratin demeye dilim varmıyor. Keratin olmayıp keratin adı altında satılan ve uygulanan bu ürünlerin saça ve insan sağlığına gerçekten büyük zararı var. O yüzden bu sorunun en doğru cevabı doğru marka ve doğru ürün ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.
 

2- Brezilya fönü ile saç botoksu arasında ne fark var?

Cevap: İki çeşit keratin tipi vardır. Brezilya fönü için kullanılan keratin ve Saç botoksu için kullanılan keratin aralarındaki en büyük fark şudur. Brezilya fönü keratinin düzleştirme özelliği çok güçlüdür. Onarım bakımda sağlar. Fakat saç botoksu keratinleri kadar doğal içeriğe sahip değillerdir. Bir miktar koku, duman ve göz yanması yapabilir. Hamile, emziren solunum yolu hastalarının kullanılması önerilmez. Saç botoksu keratini Mükemmel bir onarım, keratin yüklemesi yumuşaklık parlaklık kazandırır. Düzleştirme etkisi yoktur. Saçlarda hafif sakinleştirme sağlar. Uygulaması daha pratiktir. Brezilya fönü ürününe göre daha doğal bir üründür. Koku, duman ve göz yanması yapmaz. Aynı gün yıkanabilir.

Eğer tercihiniz kalıcı fön ise brezilya fönü seçmelisiniz bakım ve onarım benim için yeterlidir diyorsanız tercihiniz Saç botoksu olmalı.
 

3- Keratin sonrası Neden sülfatsız şampuan kullanmalıyım?

Cevap: Keratin bakımı yada brezilya fönü işlemlerinden sonra sülfat, paraben ve sls içermeyen ürünler kullanmalısınız. Bunun nedeni de şudur. Süfat ve sls tuzdur. Şampuanın köpürmesini sağlayan bu hammadde her yıkamada saçların üzerindeki keratini bir miktar alır götürür. Ve keratin bakımınızın kısa sürede bozulmasına sebep olur. Normal zamanlarda da kullanılan sülfat ve sls içeren şampuanların saçların kurumasına nemini kaybetmesine neden olur. Bu soru ile birlikte gelen diğer bir soruda benim evde çok güzel bir şampuanım var üzerinde organik yazıyor üzerinde bitkisel yazıyor üzerinde tuzsuz yazıyor. Bu bahsettiğiniz şampuanların %90'nı uygun değildir. Etiketinde bunları yazması bu şampuanın sülfat paraben sls içermediği anlamına gelmemektedir. Arka Etiketin ingradients bölümünde SLS (Sodium Lauret Sulfate), SLES (Sodium Lauryl Ether Sulfate), ALS (Ammonium Laureth Sulfate), MLS (Magnesium Laureth Sulfate) içerikleri olmamalı.

 

4- Hamileler Brezilya fönü yaptırabilir mi?

Cevap: Hamile, emziren anneler astım, solunum yolu  ve deri hastalıkları olanların brezilya fönü yaptırması önerilmemektedir.

 

5- Deniz, havuz keratini bozar mı?

Cevap: Deniz tuzu, Havuz kloru güneş keratinin ömrünü kısaltır. Bunun önüne geçmek için deniz yada havuza girmeden önce keratin bakımınızı korumak için saçlarınıza natura keratin durulanamyan saç spreyi sıkarsanız denizin tuzundan havuzun klorundan Güneşin UV ışınlarında saçalrınızı korurusunuz. Aynı zamanda keratin bakımınızın ömrünü de uzatmış olursunuz. Yaz bitsin keratin bakımını öyle yaptırırım düşüncesi de tamamen yanlış bir düşüncedir. Asıl yapılması gereken yaz başlamadan nisan mayıs ayı gibi keratin bakımını yaptırmanız. Nedeni deniz, havuz güneş saçların nemini yok eder saçları inanılmaz kurutur ve zarar verir. Siz keratin bakımı yaptırarak yaza başlarsanız keratin saçların üzerinde bir koruyucu kalkan görevi görür ve yaz boyunca saçlarınızı korur.

Natura keratin Durulanmayan saç spreyi:  https://www.naturakeratin.com.tr/urun/natura-keratin-sutu-leave-conditioner-9-34
 

6- Saç boyamak keratini bozar mı?

Cevap: Saç boyoma işlemi eğer dip boya yapılacak ise keratine zarar vermez. Aynı tonlarda boyama işlemi yapılacak ise bir miktar keratin ömrünü kısaltır. Açma işlemleri yapılacak ise keratini tamamen yok eder.

 

Keratin bakım saç dökülmesini önler mi ?

Keratin saç tellerinin ana yapısında bulunan bir maddesidir. Ayrıca tırnak ve dişlerimizin yapısında da bulunur. Saçlara uygulanan kimyasal işlemler yada fön düzleştirici gibi ısılı işlemler saçın keratin yapısını bozar ve zarar verir. Keratini azalan saçlar güçsüzleşir, incelir zayıf ve bakımsız görünür. Güçsüzleşen incelen saçlarda da kırılarak dökülmeler görülür. Keratin bakım işlemi kırılarak dökülmeleri durdurur.
İlginizi çekebilir:  "Keratin Bakımı Dökülmeyi Önler Mi?" yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Keratin bakımından sonra saç ne zamanve nasıl yıkanmalı?

Yapılan işlem keratin bakımı yada diğer adı ile saç botoksu ise aynı gün yıkanabilir. Brezilya fönü keratini farklı keratin bakımı için keratin farklıdır. Fakat bazı kuaförlerde brezilya fönü keratini ile keratin bakımı işlemi yapılmaktadır. Ve müşteriye keratin bakımı yapıldığı 48 saat yıkanmaması gerektiği söylenmektedir. Natura keratin markamızda saç botoksu uygulamasında aynı gğn saçlar yıkanabilir.
​​​​​​​
 

Brezilya fönünden sonra saç ne zaman yıkanmalı?

Brezilya fönü uygulamasından sonra saçın yapısına göre 24 ile 48 sonra saçlar yıkanmaladır. Eğer saçları çok dalgalı ve kıvırcık ise 48 saat sonra hafif dalgalı düze yakın ise 24 saat sonra üzerinden düzleştirici geçip yıkanabilinir.
 
 • Brezilya fönü yapıldıktan sonra su ile temas arasına  24 -48 saatlik bir süre girmesi gerekir. Saçlara su gelmesi dahilinde hemen kurutulmalı ve orta derece de düzleştirici ile düzleştirilmeli. Saçların keratin sonrası bozulmaması için saçlara at kuyruğu, tokalar ve saç bantlarını saçlara takılmamalıdır. Saçları aşırı işlem yapılmamalıdır. Keratin sonrası saçlara sülfatsız şampuan ve saç kremleri kullanılmalıdır. Brezilya fönü keratinin ömrünü uzatmak için saçlarınızı 2 gün boyunca yıkamamalı ve sülfatsız şampuan kullanılmalıdır. Saç diplerin terlemesine izin verilmemeli ayrıca saçları mümkün olduğunca salık bırakılmalıdır.
 • Saçlarınıza günlük bakım olarak kullandığınız ürünlerinde içeriğine dikkat edilmesi gerekir. Saçınızı yorgun düşürecek ve kimyasal içeren ürünleri tercih edilmemelidir. Devamlı saçlarınıza bakım yapan ürünleri tercih edilmelidir.     
  Keratin uygulamasından sonra keratinin saçtaki kalıcılığını arttırmak için almanız gereken bazı önlemler ve yapmamız gereken bazı uygulamalar vardır. Keratinin saçtaki kalıcılığını uzun süre boyunca devam ettirmek için keratin uygulamasından sonra saçlarınızı 2 gün boyunca yıkamamaktır. 3. Günün sonunda ise saçlarınızı yıkamak için mutlaka sülfatsız şampuan kullanmalısınız. Ayrıca bu süre içinde saç diplerinin terlemesine neden olabilecek faaliyetlerden uzak durmalı ve saçlarınızı hem çok sık hem de sert toka kullanarak toplamaktan kaçınınız. Saçlarını mümkün olduğunca salık bırakmaya özen gösteriniz. 
 •  
 • Keratinli saçı kurutmazsak ne olur

 • Saç bakımının uzun süreli canlı ve parlak olmasını sağlamak amacıyla kullandığınız ürünlere de dikkat etmelisiniz. Örneğin kullandığınız şampuan ve saç kremlerinin sülfat içermemesine özen göstermelisiniz. Marketlerde veya çoğu kozmetikçiden alınan şampuanlar sülfat içerdiğinden saçların kurumasına ve saç derisinin de zarar görmesine neden olabilir ve keratin bakımında kalıcılığını olumsuz etkiler. Bu nedenle kullanılan şampuanların kimyasal içerikli olmayan ve saçınızın yapısına zarar vermeyen doğal içerikli ürünler olduğuna özen göstermelisiniz. Natura keratin ve Groomed sülfatsız şampuanı brezilya fönü ve keratin bakımı sonrası memnuniyetle kullanabilirsiniz. Saçınızda kuruluk ve matlık oluşturmayan bu şampuanlar saçın canlı ve parlak gözükmesini de sağlar. Saçınıza yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.
 •  
 • Ayrıca saçlarınıza günlük bakım olarak kullandığınız ürünlerinde içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Saçınızı yorgun düşürecek ve kimyasal içeren ürünleri tercih etmemelisiniz. Bunun yerine günlük bakım olarak saçlarınızda hoş bir koku bırakan ve saçı ağırlaştırmayan doğal yağlar gibi saç bakım ürünleri tercih etmelisiniz. Groomed Argan Yağı sayesinde saçlarınıza extra bir canlılık katarak ışıltı ve güç katabilirsiniz. Böylece saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarına karşı da koruyabilirsiniz. 

İlişkili Ürünler

yildizli3 %50 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Şampuan 400 Ml
yildizli3 %50 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Saç Kremi 400 Ml
yildizli3 %44 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Şampuan 1000 Ml
yildizli2 %40 İndirim Natura Keratin Saç Bakım Seti
Natura Keratin Saç Bakım Seti 1.500,00 TL 2.500,00 TL
yildizli3 %50 İndirim Natura Keratin Sütü 150 Ml
Natura Keratin Sütü 150 Ml 400,00 TL 800,00 TL
yildizli2 %42 İndirim Groomed Sülfatsız Şampuan Ve Saç Kremi 300 Ml
yildizli2 %40 İndirim Groomed Saç Bakım Seti
Groomed Saç Bakım Seti 1.200,00 TL 2.000,00 TL
yildizli3 %42 İndirim Groomed Argan Saç Serumu
Groomed Argan Saç Serumu 700,00 TL 1.200,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için