• Türkçe
0

En İyi Keratin Markası | Gerçek Keratin | Naturakeratin

En İyi Keratin Markası - Natura Keratin

Bu içeriğimizde, en iyi keratin markası nedir? Gerçek keratin ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağız ve brezilya fönü için en iyi keratin markası hangisi bunu öğrenmiş olacaksınız.


Saçların bakımlı olması güzelliği ön planda tutarken saçın sağlıklı ve dinç olmasına da yardımcı olur. Bakımsız saçların sahip olduğu matlıklar ve kırıklar gibi diğer sorunlardan kurtulmak için gerekli bakım keratin ile sağlanmalıdır. (daha fazla bilgi için Keratin Nedir? başlıklı yazımızı okuyun)

Keratin bakımının asıl amacı temel yapı taşı keratin olan saçın incelen kısımlara kaybolan keratini geri kazandırmaktır. Kuru, yıpranmış, matlaşmış saçlara uygulanan keratin bakımı saçların uzun süre yumuşak ve parlak gözükmesini sağlar. Saçın hacimli olmasını sağlayarak kolay şekil almasına da yardımcı olur. Kuru saç tellerini nemlendirerek bakım yapmasını sağlar. Peki saçlarımızın ihtiyacı olan en iyi keratin ürünü tercihini nasıl yaparız?

 

Saçlar için en iyi keratin

Öncelikle en iyi keratin markası ürünü olan ve yapısında hiçbir zararlı kimyasal madde bulundurmayan, saça uzun süreli bakım ve onarım sağlayan ürünün Natura keratin olduğunu sizlere açıklayalım. Natura keratin markası Formülasyonunda ve ürün içeriğinde organik sertifikalı hammaddeler kullanamaya özen gösterir. Natura keratin ürünleri 2011 yılından beri Türkiye'de satılmaktadır. A+ plus kuaförler ve binlerce kişi tarafından kullanılmış beğenilmiş ürünlerdir. Maalesef Türkiye'de keratin adı altında içeriğinde çok küçük bir miktar keratin içeren maske, serum şampuan ve saç kremi ürünleri satılmaktadır.

En iyi keratin nasıl seçilir?

Günümüzde keratin kelemisini o kadar sık duyar olduk ki hangisi gerçek keratin hangisi işe yarıyor bilemez olduk. Peki saçımız için faydalı en iyi keratini nasıl anlayacağız. Bunu anlamak o kadar kolay değil. Maalesef bunu bilen bazı marka yada firmalar gerçek keratin, saf keratin orjinal keratin gibi ibarelerle kullanıcılar yanıltmaktadırlar. Saf keratin diye birşey yoktur. Yada daha doğru bir değimle keratin bakımında kullanılan keratin sadece keratin hammaddesinden ibaret değildir. Formülünde 30'a yakın hammaddenin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Örneğin %100 keratin hammaddesini saçınıza uygulasanız bir sonuç elde edemezsiniz. Peki biz hangi ürünün kaliteli olduğunu nasıl anlayacağız dediğinizi duyar gibiyiz. Burada biraz markaya gücenmeniz gerekmetidir. Sadece şöyle bir tüyo verebiliriz Biz Natura keratin ve Korban markalarında keratin satmaktayız. İki üründe yurtdışından ithal olarak gelmektedir. Natura keratin markası 2011 yılından beri Türkiye'de satılmaktadır. Türkiye'de iyi bir keratin markası üretilebilmesi çok zor. Kaliteli ve en iyi keratin ürünleri yurtdışından ithal olarak gelmektedir. Peki neden mümkün değil saç botoksu yada brezilya fönü için kullanılan keratin içindeki bir çok hammadde Türkiye'de bulunmamaktadır. Bu yüzden de yüksek oranda formaldehit içeren ürünler piyasada bolca bulunmaktadır.
 

Keratin çeşitleri

1- Bakım amaçlı olan keratinler diğer adı ile saç botoksu olarak adlandırılır.
2- Brezilya fönü kalıcı fön amaçlı keratinler.
 
İki keratin de uygulaması ve içeriği bakımından birbirinden farklıdır. Bakım amaçlı olan keratinler, yaptığımız yanlış uygulamalar neticesinde oluşan sağlıksız saçları kökten uca onarmakla beraber saçtaki kırılmanın önüne geçerek saçın daha canlı ve parlak gözükmesine yardımcı olur. Böylece saç tellerinde yapmış olduğunuz bazı yanlış uygulamalar sebebiyle yıpranmış mat ve cansız gözüken saçların onarımı sağlanmış olur. Doğru ürün seçerek hasar görmesi nedeniyle yıpranmasından şikayetçi olduğunuz saçlardan kurtularak en iyi keratin ürünü olan Natura Keratin ile saçlarınıza gereken bakımı sağlar ve aynı zamanda saçlarınıza ışıltı ve güç katarsınız. Hasarlı ve yıpranmış saçı keratin ile kaplayarak saç yüzeyini pürüzsüzleştirirsiniz. Ayrıca saçınıza nem takviyesi yaparak saçınızın kolay taranmasına yardımcı olursunuz. Saçların uzun süre yumuşak ve parlak kalmasını sağlarsınız. Yapmış olduğunuz Natura keratin bakımıyla saçınıza onarıcı ve güçlendirici bir etkiyi uzun süre saçınızda kalmasına yardımcı olur ve saçı boya ve şekillendiricilerin yıpratıcı etkilerine karşı korur. Saça uygulanan kısa sürede daha iyi gözükmek amacıyla yapılan bazı işlemler saçın yapısını bozarak saçın daha sonradan sağlıksız gözükmesine neden olur. Sağlıksız saçların sahip olduğu kırıklar matlıklar ve diğer sorunlardan kurtulmak amacıyla gereken bakım sağlanır.Diğer bir bakım ise kalıcı ve düz saç elde etmek amacıyla yapılan keratin ürünüdür. En iyi keratin ürünü olarak bilinen Natura keratin brezilya fönü uygulaması ile saçlara uzun vadede bir düzlük sağlarken saça gereken nemliliği, parlaklığı ve canlılığı kazandırır. Evde Brezilya fönünü kolayca uygulayabilmek için Evde brezilya fönü nasıl yapılır? yazımızı inceleyin.

Cansız gözüken saç yapısını canlandırır ve kalıcı bir yumuşaklık kazandırır. Ayrıca Natura Keratin brezilya fönü setleri ile yıpranmış saçlara canlılık ve parlaklık kazandırması nedeniyle sıkça tercih edilen saç bakım ürünüdür. Saç yapısını yenileyerek saçların onarımını sağlarsınız. Böylece saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olursunuz. 
Saç bakımı ile saçın ihtiyacı olan keratini saça kazandırarak hacimli saç elde edilir. Natura keratin Brezilya fönü, uygulaması ve kullanımı bakımından talimatlarına uyulduğunda evde de rahatlıkla kullanılabilecek üründür. Brezilya fönü uygulaması için saçı ilk olarak keratin bakımına hazır hale getirmek gerekir. Bunun için saç arındırıcı şampuanla yıkayarak nemli kalacak şekilde kurutulur daha sonra işleme başlanılır.  Keratin uygulamasını saç diplerine değdirmeden saça uygulanmalıdır. Bütün saça yapılan bu uygulama sonrasında saça sürülen an ile birlikte 5 dakika kadar beklemek yeterli olacaktır. Daha sonra ise orta ayarlı bir fön makinesi ile saçlar kurutulur ve 200 ya da 230 derece arasında bir düzleştirici yardımıyla saç düzleştirilmeye başlanır. Ancak uygulama sırasında düzleştirici saç uçlarında uzun süre bekletilmemelidir. 2-3 gün süre saçlarınızı düzleştirdiğiniz de saçta kalan keratin etkisini tam anlamıyla göstermiş olacaktır. 3. günün ardından saç sülfatsız şampuan ile yıkanır. Bütün bu uygulamalar sonucunda elde edilen sonuç ipeksi ve muhteşem görünen saç olacaktır.

Keratin Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Her saç aynı olmadığı için uyguladığınız keratinin ilk seansta yeterli gelmeyebilir. Saçlarınızın istediği bakıma ulaşmak için keratin bakımı haftada bir tekrarlanabilir. Keratin bakımı yıpranan bakım isteyen saçlar için kullanılır. Keratin öncesi yapılacak olan uygulamayı dikkatlice okumalısınız bilinçli olarak yapmalısınız. Keratin bakımı sonrası saçlarınız da bulunan keratini korumak için sülfatsız şampuan ve yağlar tercih etmelisiniz. Keratin sonrası saçlarınız yumuşaklık ve canlılık kazanır.
 

İlişkili Ürünler

Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml 1.100,00 TL 1.600,00 TL
Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small 1.400,00 TL 2.000,00 TL
Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium 2.500,00 TL 3.200,00 TL
Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml 1.100,00 TL 1.600,00 TL
Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small 1.400,00 TL 2.000,00 TL
Natura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium 2.500,00 TL 3.200,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için