17 Temmuz

Keratin Tedavisi Nedir

Keratin Tedavisi Nedir


Canlılığını yitirmiş, mat ve kuru saçlar için saça keratin yüklemesi yapılmalıdır. Natura keratin saç bakım ürünleri ile doğal ve bitkisel çözümlü keratin tedavisini saçınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Saçın beslenmesinde kullanılan bir protein olan keratin saçı besleyerek ona canlılık kazandırır.
 
Keratin tedavisi işlem görmüş, yıpranmış saçlarda periyodik olarak uygulanır ve sonuç olarak saçta uzun süren bir canlılık sağlar. 
 
Ayrıca saçta düzleştirici etki yaratarak uzun süreli düz saç kullanımı sağlar. Yapılan uygulamalar saç tipine zarar verir ancak Natura keratin saç bakımı saçı kökten uca onararak yenilik sağlar.

Keratin bakımının temel amacı saçın kaybedilen yapı taşı olan keratini saça geri kazandırmaktır. Saçın eksilen keratinlerini keratin takviyesi ile saçınıza geri kazandırabilirsiniz. Keratin eksikliği görülen saçlar gün geçtikçe daha çok yıpranır. Bu nedenle saçlar keratin bakımına ihtiyacı vardır. Keratin eksikliği görülen saçlar incelerek, cansız ve mat gözükür. Bu nedenle saçlar keratin bakımına ihtiyaç duyar. Keratin takviyesi yapılan saçlar sağlıklı ve güçlü bir yapıya kavuşur.
Saç yapısının onarılmasını sağlayarak saçların keratin tedavisi ile güçlü ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece canlılığını yitirmiş mat ve kuru saçlarınıza gereken bakımı sağlamış olursunuz. 

Çevresel faktörler ısılı işlemler veya kimyasal işlemler nedeniyle saçlarınızın daha çok yıpranmasına neden olabilirsiniz. Saçlarda keratin eksikliğine neden olan bu unsurlar saçlarınıza daha çok zarar görmesine ve yıpranmasına neden olabilir.  
Keratin tedavisinde saça uygulanan keratin hasarlı saç tellerini film gibi sararak incelen saç tellerini kalınlaştırır ve pürüzsüz bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Keratin tedavisinin kalıcılığı ise kullandığınız ürünlere ve kullanım şeklinize göre değişmektedir. Keratin tedavisinin etkisini kaybettiğinde ise saçlarınıza tekrar keratin yüklemesi yapabilirsiniz. Böylece saçlarınızın yeniden canlı ve parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz.
 
 
46 ms