16 Temmuz

Saç Botoksu Nedir

Saç Botoksu Nedir


Boya, açıcı, fön, düzleştirici ve dış faktörlere bağlı olarak saçlarda zamanla yıpranmalar meydana gelir. Yıpranan saçlar mat, cansız ve kötü görünür ayrıca şekil almaz. Bunun temel nedeni saçın yapısındaki keratinin azalmasıdır. Yıpranan saçlarda keratin eksikliği görülür. Yıprananmış saçların eski haline dönmesi için yapılan işleme saç botoksu denilir. Saç botoksunun ana maddesi keratindir. Bu işleme diğer adı ile keratin bakımı keratin yüklemesi de denilebilinir. Bu işlem saça hacim ve parlaklık kazandırırken saçların elektriklenmesini engeller.

Kurumuş saç tellerine bakım yapar. Cansız gözüken saç teline ışıltı ve güç verir. Saç botoksu saçın kökten uca onarılmasını sağlamakla kalmaz saçın yapısına esneklik kazandırır. Saçın parlak gözükmesini sağlayarak saçlara yumuşaklık sağlar. Dış etkenlerden dolayı yıpranmış olan saç yapısına özel keratin yüklemesi yaparak saçları hasarlı yapısından kurtarır. Yapılan saç botoksu ile saç gereken proteini kazanır. Böylece saçlar yumuşak ve bakımlı gözükerek saç onarımını sağlar. Yıpranmaya yüz tutmuş saçlara gereken bakımı sağlar. Keratin içeren saç botoksu sayesinde koparak dökülmeler ve kırıklar ortadan kalkar.

Saç botoksu saçlarda uyguladığımız yanlış işlemler ve ya dış faktörlerden keratin kaybı olur. Keratin eksikliğinde saçlarda kuru, mat ve cansız bir görünümü olur. Bu gibi işlemlerde kullanımı pratik olan ister kuaförlerde ister evde rahtlıkla yapılabileceği saç botoksu ile saçlarınız eski görünümüne kavuşur. İçerisinde özel formulü ile saçı sakinleştirerek nemlendirir ve saça hacim kazandırır. Saç botoksu saç bakımı sırasında gerekli proteinler aktif hale gelerek saçların onarılması sağlanır. Yıpranması nedeniyle kuruyan saçlara gerekli bakımlar sağlanır. Brezilya fönü gibi düzleştirme etkisi yoktur.
Saçtaki cansız, mat kabarık şekilde gözükmesinin temel nedeni saçtaki keratin eksikliğidir. Keratin eksikliğinin saçtaki bu yansıması saça ihtiyacı olan keratin karşılandığında son bulur. Saçtaki bu eksikliği saç bakımı yaparak karşılamamız gerekir. Uyguladığımız saç botoksu saçın yapısını onaran işlemdir. Bu nedenle canlılığını yitirmiş mat ve kuru gözüken saçlara sağlıklı bir şekilde bakım yapmasını sağlar. Böylece hasar görerek yıpranmış her saç telini onarır ve gereken bakımı sağlar. Saç tellerine koruyucu bir tabaka oluşturarak her bir saç telinin hacim sağlar ve saçın yapısını güçlendirir. İçerdiği besleyici maddeler sayesinde saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Ayrıca saç kırılmasını durdurarak oluşacak saç kırıklarını engellemiş olur. Saçın yapısında yeteri miktarda bulunması gereken keratini saça yükler ve saçı dış etkenlere karşı koruyan yapı oluşmasını sağlar. Hasar görmüş saçlara uygulanarak ince ve yıpranmış saç tellerinin onarılmasına katkı sağlar.

Natura Keratin Saç botoksu işlem gören saçları veya deniz tuzu kuru hava dibi dış etkenlerden dolayı yıpranmış saçları onarır ve korur.  Saç botoksu ile saç bakımını sağlar. Saçların istenilen parlaklığa ve canlılığa kavuşmasına yardımcı olur. Böylece saç bakımı yapılarak saçların onarılmasını ve sağlığına kavuşmasını sağlar. Saçların koparak dökülmesine engel olur. Yapılan yanlış uygulamalar veya işlemlerden dolayı incelmiş ve zayıflamış saçları güçlendirir. Kırıkları ve uçlardaki ayrışmaları engeller. Saçın kolay taranmasına yardımcı olur. Saç botoksu ile yıpranmış saç tellerine bakım yapılır.
 
24 ms