• Türkçe
0

Saç Botoksu (Keratin Botox) Nedir?

Saç Botoksu (Keratin Botox) Nedir?

Saç Botoksu (Keratin Botox) Nedir?
  • 29 Aralık 2020, Salı
  • 9597

Boya, açıcı, fön, düzleştirici ve dış faktörlere bağlı olarak saçlarda zamanla yıpranmalar meydana gelir. Yıpranan saçlar mat, cansız ve kötü görünür ayrıca şekil almaz. Bunun temel nedeni saçın yapısındaki keratinin azalmasıdır. Yıpranan saçlarda keratin eksikliği görülür. Yıprananmış saçların eski haline dönmesi için yapılan işleme saç botoksu denilir. Saç botoksunun (keratin botox) ana maddesi keratindir. Bu işleme diğer adı ile keratin bakımı keratin yüklemesi de denilebilinir. Bu işlem saça kaybettiği keratini geri yüklerken aynı zamanda saçlara hacim ve parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.

Kurumuş saç tellerine kaybettiği nemi geri yükler. Cansız ve mat gözüken saç teline ışıltı ve parlaklık gelir. Saç botoksu saçın kökten uca onarılmasını sağlamakla kalmaz saçın yapısına esneklik kazandırır. Saç uzamasına teşvik eder. Dış etkenlerden dolayı yıpranmış olan saç yapısına özel keratin yüklemesi yaparak saçları hasarlı yapısından kurtarır. Yapılan saç botoksu ile saç gereken proteini kazanır. Böylece saçlar yumuşak ve bakımlı gözükerek saç onarımını sağlar. Yıpranmaya yüz tutmuş saçlara gereken bakımı sağlar. Keratin içeren saç botoksu sayesinde koparak dökülmeler ve kırıklar ortadan kalkar.

Saçlarda uyguladığımız yanlış işlemler veya dış faktörlerden dolayı saçta keratin kaybı olur. Keratin eksikliğinde saçların kuru, mat ve cansız bir görünümü olur. Bu durumda kullanımı oldukça pratik olan ve ister kuaförlerde ister evde rahtlıkla yapılabileceğiniz Keratin Botox - Saç Botoksu ile saçlarınız eski görünümüne kavuşur. İçerisindeki özel formulü ile saçı sakinleştirerek nemlendirir ve saça hacim kazandırır. Saç botoksu saç bakımı sırasında gerekli proteinler aktif hale gelerek saçların onarılması sağlanır ve yıpranma nedeniyle kuruyan saçlara gerekli bakımlar sağlanır.

Saçtaki cansız, mat kabarık şekilde gözükmesinin temel nedeni saçtaki keratin eksikliğidir. Keratin eksikliğinin saçtaki bu yansıması saça ihtiyacı olan keratin karşılandığında son bulur. Saçtaki bu eksikliği saç bakımı yaparak karşılamamız gerekir. Uyguladığımız saç botoksu saçın yapısını onaran işlemdir. Bu nedenle canlılığını yitirmiş mat ve kuru gözüken saçlara sağlıklı bir şekilde bakım yapmasını sağlar. Böylece hasar görerek yıpranmış her saç telini onarır ve gereken bakımı sağlar.

Saç tellerine koruyucu bir tabaka oluşturarak her bir saç telinin hacim sağlar ve saçın yapısını güçlendirir. İçerdiği besleyici maddeler sayesinde saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Ayrıca saç kırılmasını durdurarak oluşacak saç kırıklarını engellemiş olur. Saçın yapısında yeteri miktarda bulunması gereken keratini saça yükler ve saçı dış etkenlere karşı koruyan yapı oluşmasını sağlar. Hasar görmüş saçlara uygulanarak ince ve yıpranmış saç tellerinin onarılmasına katkı sağlar.

Natura Keratin saç botoksu işlem gören saçları veya deniz tuzu kuru hava dibi dış etkenlerden dolayı yıpranmış saçları onarır ve korur. Saç botoksu ile saç bakımını sağlar. Saçların istenilen parlaklığa ve canlılığa kavuşmasına yardımcı olur. Böylece saç bakımı yapılarak saçların onarılmasını ve sağlığına kavuşmasını sağlar. Saçların koparak dökülmesine engel olur. Yapılan yanlış uygulamalar veya işlemlerden dolayı incelmiş ve zayıflamış saçları güçlendirir. Kırıkları ve uçlardaki ayrışmaları engeller. Saçın kolay taranmasına yardımcı olur. Saç botoksu ile yıpranmış saç tellerine bakım yapılır.

Saç Botoksu Ne İşe Yarar?

Saç Botoksu (Keratin Botox) Ne İşe Yarar?

Saç botoksu işlemi hasarlı yıpranmış saçları onarır. Saçların kaybettiği keratini saçlara geri yükler. Saçlar sağlıklı, parlak ve ışıl ışıl olur.

Saç Botoksu Ne Kadar Sürer?

Saç botoksu etkisi 3-4 aydır. 3-4 ay sonra saçlar eski yıpranmış haline dönmez fakat ilk yapıldığı günkü kadar canlı parlak olmaz.

Bitkisel Saç Botoksu Nedir ?

Bitkisel saç botoksu diye birşey yoktur. Bu kacram ürün satmak için bazı kişilerin uydurduğu birşeydir.

Evde Saç Botoksu Uygulanır mı ?

Evde saç botoku uygulamak mümkündür. Bunun için iyi bir keratin setine ihtiyacınız vardır. Natura keratin saç botoksu setleri ile evde keratin uygulaması yapabilirsiniz.

Saç Botoksu Nasıl Yapılır ?

Saç botox uygulaması saçlar önce arındırıcı şampuan ile yıkanır. Sonrasında saçlara saçların uzunluğuna göre 40-60 ml arasıdna keratin sürülür. 30 dakika beklenir. Sonrasında sadece su ile saçlar durulanır. Sonra saçlar kurutulur ve düzleştirici yapılır. Keratinin aktif olamsı için ısılı işlem mutlaka yapılmalıdır.
Saç botoksu nasıl uygulanır yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.


Kıvırcık Saça Keratin Botox Yapılır mı?

Kıvırcık saçlar saçalrın dalgasıın bozmadan natura keratin saç botoksu ile uygulama yapabilirler. Fakat natura keratin dışında saç botoksu yada keratin bakımı diye satılan birt çok ürün içeriğinde formaldehit içermektedir. O yüzden satın alacağını markayı iyi araştırınız.
 

Keratin Botox Nasıl Yapılır ?

Keratin botox uygulaması saçlar önce arındırıcı şampuan ile yıkanır. Sonrasında saçlara saçların uzunluğuna göre 40-60 ml arasıdna keratin sürülür. 30 dakika beklenir. Sonrasında sadece su ile saçlar durulanır. Sonra saçlar kurutulur ve düzleştirici yapılır. Keratinin aktif olamsı için ısılı işlem mutlaka yapılmalıdır.

Keratin Saç Botoksu Nedir?

Keratin Saç Botoksu Nedir?

Keratin saç botoksu saçların kaybettiği keratini geri yüklendiği bir saç bakım uygulamasıdır.
 

Saç Botoksu Ve Keratin Farkı ?

Saç botoksu keratin batox yada keratin bakımı aynı şeydir. Sadece brezilya fönü keratini farklıdır. Fakat Türkiye'de brezilya fönü formatındaki ürünleride keratin bakımı diye satıyorlar yada uyguluyorlar. Saç botoksu yada keratin bakım için kullanılan keratin koku duman çıkartmamalı saçda kalıcı düzleştirme yapmamlıdır.
 

İlişkili Ürünler

%31 İndirim Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml 1.100,00 TL 1.600,00 TL
%30 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small 1.400,00 TL 2.000,00 TL
%22 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium 2.500,00 TL 3.200,00 TL
%17 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Large
Natura Keratin Bakım Seti Large 5.000,00 TL 6.000,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için