Saç Botoksu Nedir?

29 Aralık 2020

Saç Botoksu Nedir?

Boya, açıcı, fön, düzleştirici ve dış faktörlere bağlı olarak saçlarda zamanla yıpranmalar meydana gelir. Yıpranan saçlar mat, cansız ve kötü görünür ayrıca şekil almaz. Bunun temel nedeni saçın yapısındaki keratinin azalmasıdır. Yıpranan saçlarda keratin eksikliği görülür. Yıprananmış saçların eski haline dönmesi için yapılan işleme saç botoksu denilir. Saç botoksunun (keratin botox) ana maddesi keratindir. Bu işleme diğer adı ile keratin bakımı keratin yüklemesi de denilebilinir. Bu işlem saça kaybettiği keratini geri yüklerken aynı zamanda saçlara hacim ve parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.

Kurumuş saç tellerine kaybettiği nemi geri yükler. Cansız ve mat gözüken saç teline ışıltı ve parlaklık gelir. Saç botoksu saçın kökten uca onarılmasını sağlamakla kalmaz saçın yapısına esneklik kazandırır. Saç uzamasına teşvik eder. Dış etkenlerden dolayı yıpranmış olan saç yapısına özel keratin yüklemesi yaparak saçları hasarlı yapısından kurtarır. Yapılan saç botoksu ile saç gereken proteini kazanır. Böylece saçlar yumuşak ve bakımlı gözükerek saç onarımını sağlar. Yıpranmaya yüz tutmuş saçlara gereken bakımı sağlar. Keratin içeren saç botoksu sayesinde koparak dökülmeler ve kırıklar ortadan kalkar.

Saçlarda uyguladığımız yanlış işlemler veya dış faktörlerden dolayı saçta keratin kaybı olur. Keratin eksikliğinde saçların kuru, mat ve cansız bir görünümü olur. Bu durumda kullanımı oldukça pratik olan ve ister kuaförlerde ister evde rahtlıkla yapılabileceğiniz Keratin Botox - Saç Botoksu ile saçlarınız eski görünümüne kavuşur. İçerisindeki özel formulü ile saçı sakinleştirerek nemlendirir ve saça hacim kazandırır. Saç botoksu saç bakımı sırasında gerekli proteinler aktif hale gelerek saçların onarılması sağlanır ve yıpranma nedeniyle kuruyan saçlara gerekli bakımlar sağlanır.

Saçtaki cansız, mat kabarık şekilde gözükmesinin temel nedeni saçtaki keratin eksikliğidir. Keratin eksikliğinin saçtaki bu yansıması saça ihtiyacı olan keratin karşılandığında son bulur. Saçtaki bu eksikliği saç bakımı yaparak karşılamamız gerekir. Uyguladığımız saç botoksu saçın yapısını onaran işlemdir. Bu nedenle canlılığını yitirmiş mat ve kuru gözüken saçlara sağlıklı bir şekilde bakım yapmasını sağlar. Böylece hasar görerek yıpranmış her saç telini onarır ve gereken bakımı sağlar. Saç tellerine koruyucu bir tabaka oluşturarak her bir saç telinin hacim sağlar ve saçın yapısını güçlendirir. İçerdiği besleyici maddeler sayesinde saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Ayrıca saç kırılmasını durdurarak oluşacak saç kırıklarını engellemiş olur. Saçın yapısında yeteri miktarda bulunması gereken keratini saça yükler ve saçı dış etkenlere karşı koruyan yapı oluşmasını sağlar. Hasar görmüş saçlara uygulanarak ince ve yıpranmış saç tellerinin onarılmasına katkı sağlar.

Natura Keratin Saç botoksu işlem gören saçları veya deniz tuzu kuru hava dibi dış etkenlerden dolayı yıpranmış saçları onarır ve korur. Saç botoksu ile saç bakımını sağlar. Saçların istenilen parlaklığa ve canlılığa kavuşmasına yardımcı olur. Böylece saç bakımı yapılarak saçların onarılmasını ve sağlığına kavuşmasını sağlar. Saçların koparak dökülmesine engel olur. Yapılan yanlış uygulamalar veya işlemlerden dolayı incelmiş ve zayıflamış saçları güçlendirir. Kırıkları ve uçlardaki ayrışmaları engeller. Saçın kolay taranmasına yardımcı olur. Saç botoksu ile yıpranmış saç tellerine bakım yapılır.
 
%31 Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml

800,00 TL

550,00 TL
%35 Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small

1.000,00 TL

650,00 TL
%33 Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium

1.200,00 TL

800,00 TL
%30 Natura Keratin Bakım Seti Large
Natura Keratin Bakım Seti Large

2.500,00 TL

1.750,00 TL
%20 Korban Keratin Bakımı 100 Ml
Korban Keratin Bakımı 100 Ml

500,00 TL

400,00 TL
%27 Korban Keratin Bakım Seti
Korban Keratin Bakım Seti

750,00 TL

550,00 TL
%25 Korban Keratin Bakım Seti - Argan
Korban Keratin Bakım Seti - Argan

1.000,00 TL

750,00 TL
%30 Korban Keratin Bakımı 1000 Ml
Korban Keratin Bakımı 1000 Ml

5.000,00 TL

3.500,00 TL