0

Saç Botoksu Nasıl Uygulanır?

Saç Botoksu Nasıl Uygulanır?

Saç Botoksu Nasıl Uygulanır?
  • 19 Kasım 2020, Perşembe
  • 2488

Saçlar da yaptığımız yanlış işlemler veya dış faktörler nedeniyle keratin kaybı oluşur. Keratin kaybı oluşan saçlarda aşırı kuruluklar ve buna bağlı olarakta yıpranmalar gözükür. Yıpranarak hasar görmüş saçlarda matlaşma ve saç tellerinde incelmeler oluşur ve zamanla saçın yapısı bozulur.

Bu gibi saç sorunlarında saç botoksu işlemi yapılması gerekir. Böylelikle saçın kaybetmiş olduğu keratin kazandırılarak saçlar daha sağlıklı bir yapıya ulaşır. Saç botoksu saçları güçlendirerek daha sağlıklı ve bakımlı saç yapısına ulaşmak için kullanılan saç bakım ürünüdür. Saç botoksu saçı onararak dolgunlaşmasını sağlar. Özel formulü ile saçı sakinleştirerek nemlendirir ve saça hacim kazandırır.

Saçlar fönden, ısıdan ve gördüğü çeşitli işlemlerden ve çevresel faktörlerden dolayı keratin kaybına uğrar ve saçlar hasar görerek yıpranır. Bu gibi durumlarda saçlar cansızlaşır, kabararak matlaşır ve yıpranma gözükür. Natura Keratin saç botoksu ile cansız ve mat gözüken saçları canlandırabilir parlak bir hale getirirken saça şekil verirken de zorlanmazsınız. 

Saç botoksu saçın hasarlı noktalarına nüfuz ederek tüm yanmış, yıpranmış, mat ve kırık saçlara anında çözüm getirir. Saç tellerinin daha sağlıklı bir yapıya kavuşturarak daha güçlü ve pürüzsüz saç elde etmemizi sağlar. Saçları korurken yıpranan, çabuk kopan, kuru saçların yapılandırmasına yardımcı olur. Saç botoksu saçın ihtiyacı olan keratini tamamen karşılar ayrıca saç ve deriye zarar vermez. Yıkandığı zaman etkisini kaybetmeyen saç bakımı kimyasal işlemlerden dolayı zarar görmüş saç bağlarını onarır ve doğal saç bakımı sağlar. Saç botoksunda kimyasal maddeler kullanılmamakla birlikte saça ihtiyacınız olan keratini sağlar.

Saç botoksu saç bakımı sırasında gerekli proteinler aktif hale gelerek saçların onarılması sağlanır. Yıpranması nedeniyle kuruyan saçlara gerekli bakımlar sağlanır. Keratin ile yapılan saç botoksu ile saçtaki kırılma, koparak dökülme gibi problemleri ortadan kaldırır. Saçların bakımsız ve sağlıksız görünmesinin temel nedeni zarar görmüş ve ışıltısını kaybetmiş saçlardır. Sağlıksız saç tellerini kimyasal ürünler tercih etmeden de eski haline getirmek saç botoksu ile mümkündür. Bu sayede saç yapısını pürüzsüzleştirir saçlarınıza bakım ve onarım sağlarsınız. Bunun yanında da saçlara gereken nemi katarak sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olursunuz.

Sizde saç botoksu için organik sertfikalı Natura Keratin saç botoksunu tercih edebilirsiniz. Saçımızı şekillendirmek için yaptığımız fırçalama, düzleştirme, gibi birçok etken ile saçımıza ağır hasarlar verebiliriz bu hasarlı ortadan kaldırmak için bazen saç kremleri ve saç maskeleri yeterli olmaz. Bu nedenle kullanmamız gereken ürün Doğal ve katkısız olan Natura Keratin saç botoksudur. Saça tutunma ve onarma etkisiyle günümüzde en iyi ürünlerdendir.

Fırçalama, renklendirme, şekillendirme, düzeltme ve kurutma yıllar sonra saçınızda büyük zararlar bırakırlar. Bazen saç kremi ve saç maskeleri saçlarınızı sağlıklı tutmak için yeterli değildir. Bu nedenle saç botoksu kullanmamamız gerekir. Saç botoksu saçları eski sağlıklı yapısına döndürerek bakım ve onarım sağlar. 
 

Saç Botoksu Nasıl Yapılır?

Saç botoksu uygulamasını yapmak için saçı işleme hazır hale getirmek gerekir. Saçta bulunan sprey, jöle gibi kalıntılardan kurtulmak için saçlar 2 defa arındırıcı şampuanla yıkanır. Böylece saçtaki kalıntılar temizlenmiş olur ve işlem temiz saça uygulanır. Natura Keratin Free Plus saç botoksu boya yapar gibi sürülür. Ortalama bir saç için 70 ile 90 ml arasında keratin yeterli olacaktır. Saçlara bone ya da streç sarılıp 30 ile 45 dk arasında beklenir. Sonrasında saçlar sadece ılık su ile temiz su akana kadar durulanır. Daha sonra saçlara keratinin daha iyi nüfus edebilmesi için fön ve düzleştirici işlemleri yapılır.
 

Keratin botoks nasıl yapılır ?


Şampuansız ılık suyla durulandıktan sonra da saçlara en uygun bir bakım yapılması ve yumuşak bir şampuan kullanılması gerekmektedir. Saçları çok sık yıkamamak, klorlu ve tuzlu sudan uzak durmak keratinlerin ömrünü daha da uzatacaktır. Uygulanan saç bakımı sayesinde saçlar kırıkları ve uçlardaki ayrışmaları onarır. Saç yüzeyini pürüzsüzleştirerek saçların kolay taranmasına yardımcı olur. Saça keratini hapseder ve parlatır. İşlemlerden dolayı incelmiş ve zayıflamış saçları güçlendirir. Koparak dökülmeleri önler. Dış etkenlere karşı direnç kazandırarak saçı korur. 

Evde saç botoksu yapmak için hazırladığımız 10 adımda keratin bakımı uygulama kılavuzu ile sağlıklı şekilde sizde saçınıza bakım yapabilirsiniz.

İlişkili Ürünler

yildizli3 %38 İndirim Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml 1.000,00 TL 1.600,00 TL
yildizli3 %35 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small 1.300,00 TL 2.000,00 TL
yildizli2 %31 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium 2.200,00 TL 3.200,00 TL
yildizli2 %25 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Large
Natura Keratin Bakım Seti Large 4.500,00 TL 6.000,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için