0

Saç Spreyi

Saç spreyi nedir?


Saç spreyi saçlara şekil vermeyi ve elektriklenmeyi önleyen kozmetik ürünüdür. Saç spreyleri saçların düzgün, sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Saç spreylerin en önemli özelliği saçınıza uyguladığınız modelin uzun sürede bozulmadan sabit olarak kalmasıdır. Örneğin saçınızın atkuyruğu yaptığınıza da, örgü modeli yaptığınızda uzun süre bozulmadan kalabilir. Saçlarınız için doğru ürün tercih etmelisiniz. Naturakeratin.com.tr de bulunan ürünler sizlere günlük hayatınıza da yardımcı olur. Kullanımı kolay ve kalitelidir. Naturakeratin.com.tr de bulunan ürünler kadın erkek herkes kullanabilir. Saçlarınızda meydana gelecek rahatsız görüntüyü en aza indirir. Sitemizde kaliteli ve en uygun fiyatla ürünler satılmaktadır. Kullanımı kolaydır. Saçlarınıza en az hasarla atlatmak için kaliteli ürünler tercih etmelisiniz. Saçınıza var olan keratini çevrede bulunan dış etkenlere karşı korur. Saç spreylerini en az 15 cm’lik bir mesafeden püskürtmelisiniz. Yoğun bir püskürük polimer ve reçinelerin çok miktarda olmasına, saçta katı, mat bir bağ meydana getirip hoş olmayan bir görüntüye neden olacaktır. Saç spreyi yalnızca saça şekil verme işine değil, saç konusunda zaman zaman bir kurtarıcılık görevi de üstlenir. Saçlarınızın elektiriklenmemesini sağlar. Spreyler saçların düzgün, hacimli, sağlıklı ve bakımlı görünmesini yardımcı olur. Bu spreylerin en önemli avatajı ise gün boyunca saçlarınızın bozulmadan kalmasını sağılıyor. Saçınızı ördüğünüzde veya at kuyruğu yaptığınızda uygulayacağınız sprey sayesinde saçlarınız  bozulmadan uzun süre kalabilir. İsterseniz modeli yaptıktan sonra ya da isterseniz modeli bitirdikten sonra spreyi sıkıp sabitleyebilirsiniz.Saçlar, kirli ve zorlu hava koşullarında veya yanlış uygulamalar ve ürünler nedeniyle gün içinde yoğun olarak etkilenir ve gücünü kaybeder. Çevresel etkiler nedeniyle saçlarınız yıpranır ve kırılır. Saçlardaki elektiriklenmeyi kabarmayı önlemek için yatıştıcı canlılık parlaklık kazandırır. Saçları besler, saç spreyleri genellikle içeriğinde zengin yağlar içerir.Saç spreyleri sayesinde günün her dakikasında endişesiz bir gün geçirirsiniz çünkü saç spreyleri sayesinde saçlarınız gün boyunca bozulmadan sabit kalır. Saçlardaki kabarmayı elektriklenmeyi yatıştırır. Saç spreyleri saçlarınızın daha bakımlı ve düzgün görünmesine yardımcı olur. Saç spreyleri sayesinde günlük hayatta saçlarınızın devamlı düzgün ve bozulmadan gün boyunca kalabilir. Saçlarınızı at kuyruğu veya daha farklı örgü modelleri yaptığınızda saç spreyleri ile mükemmel bir görünüşe kavuşacaksınız.

Saç Spreyi

Saç spreyi nasıl kullanılmalıdır?


Saç spreyleri kullanırken saçınıza en az 40 cm mesafeden sıkılmalıdır. Çok yakından sıkılması saç derisine zarar vererek saç dökülmesine yol açar. Birinci kullanım saça şekil vermeden kullanmak için sol kolunuzu saça doğru uzatın ve dirsekten itibaren olan mesafeden yani saçtan aşağı yukarı 40 cm uzaklıktayken sağ el ile saç spreyini sıkın. Spreyi sıkarken tek bir noktaya sabit kalmak yerine sürekli hareket ettirin. Saçlar kuruduktan sonra isterseniz el ile şekil verebilirsiniz. İkinci yöntem ise saça şekil verdikten sonra sabit bir şekilde spreyi sıkabilirsiniz. Saç spreyin saçtan çıkması , saçınızdan arınması ve yıkanması gerekir. Yapacağınız uygulamalar sayesinde saçlarınıza hacim verebilirsiniz. Saçlara şekil vermek konusunda en pratik çözüm olan saç spreyi ambalajlarının üzerinde birden beşe kadar kategorize edilmiştir. ince telli saçların kullanabileceği en yüksek tutuculuk seviyesinin 3 olmasında büyük fayda vardır. Bunun üstüne çıkılırsa saç sertliğe dayanmaz kırılır ve yıpranır. Bu yüzden saç tipinize uygun spreyi seçmelisiniz. Spreyi kullanmadan önce sprey ağzının tıkanmamış olmasından emin olun. Aksi takdirde sprey kutudan ince bir tabaka halinde değil yapışkan pütürüklü taneler halinde çıkacaktır. Hassas bir saç derisine sahipseniz. Spreyler alkol içerir ve bu nedenle saçı ve saç derisini kurutur. Bu bakımdan spreyi sadece saç uçlarına uygulamalısınız.Saçınız yağlıysa parlaklık veren spreyleri kullanmayın. Spreyler kaşlara da güzel bir şekil verebilir. Kaş fırçasına biraz sprey sıkıp kaşlarınızı fırçalayın.

Saç spreyi çeşitleri


Belli saç yapıları için çok çeşitli saç besleme spreyleri olduğu gibi yoğun güneş maruziyeti etkisine karşı koruyucu spreyleri de mevcut. Kokuya karşı hassasiyeti olan insanlar için kokusuz saç spreyleri bulunuyor.
 

Durulanmayan saç spreyi

Durulanmayan saç spreyini keratin bakımı ve brezilya fönü sonrası koruyucu bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz. Sprey sayesinde yaz aylarında yaptırdığınız saç bakımını çok daha uzun kullanabilirsiniz. Sprey sayesinde günlük bakım sağlanır. Saçlarınızı yıpratmadan kolay taranım sağlar. Durulanmayan Saç spreyi ile saçlarınıza derinlemesine bir onarım sağlar ve saçlarınızdaki düğümleri açarak kolay bir şekilde karışmasını engeller. Saçlarınızda hergün kullanabilrsiniz. Tek yapmanız gereken yapacağınız fön, maşa, klorlu su gibi uygulamalardan önce yapmanız. Keratin bakımınızın uzun süreli olmasını sağlar. Saçlarınızı nemlendirir ve yumuşatır. Fön makinesinin ısısından saçlarınızı korur. Zayıf saç tellerini onarır ve derinlemesine besler. Saç kırılmasını durdurur. Tüm saç tipleri için uygundur.
durulanmayan saç spreyi
 

Kırık saç uçları için sprey

Saç uçlarında oluşan kırıklar, saçların bu bölgede zayıflamasından dolayı ortaya çıkar. Saçın zayıflaması da; hava kirliliği banyoday ken aşırı dercede sıcak su kullanılmasına maruz ısıyla şekil verilmesi gibi etkenler saçları zayıflatır. Kırık saç görünümünü önlemek için saç tellerini besleyen tedaviler uygulanmalıdır. Saçlarınız için özel kırık saç uçları için spreyler kullanmalısınız. Kırık saç uçları için spreyler saç derisini besleyerek saçların günlük bakımını sağlar. Saçalara parlaklık ve canlılık kazandırır.
 

Sabitleyici saç spreyi

Gün boyunca üzerimizde en çok rol oynayan saçlarımızdır. Bunun için hep saçlarımıza önem veririz. Sabitleştirici saç spreyleri sayesinde günün her saatinde saçlarımızın bozulmadan düzgün durmasını sağlar. Süslü bir saç stilini yapmak için uzun sure bozulmadan kalmasını istiyorsunuz. Sabitleştirici saç spreyi sayesinde saçlarımızın daha hacimli görünmesini sağlar.

Saç Spreylerin Zararları
Saç spreylerin sıkça kullanılması , saçların doğal görünümü yanı sıra saçlarınızın güçsüzleştirir ve saç dökülmesine sebep olabilir. Ayrıca aşırı saç spreylerin kullanımı saçların sertleşmesine ve saçlarınızdaki kırıkların artmasına sebep olur. Saç spreyleri içerisinde ki çeşitli maddeler den dolayı saçların matlaşmasına, kırılmasına ve kurumasına neden olabilir. Ayrıca saç spreyleri içerisinde ki çeşitli maddeler nedeniyle kafa derisinde çeşitli yaralara ve tahrişe yol açabilir. Saç spreylerin kullanımına ve kullanımı sıklığına dikkat edilmelidir.

 

Saç Spreyi Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Saçlarımıza şekil vermeyi yardımcı olsa da her gün kullanımı saçlarımıza zarar verebilir. Bunun başlıca sebebi ise spreylerin içerisinde doğal hiçbir maddenin bulunmamasıdır. Bir diğer nedeni saçlarınızın hareketini kısaltarak saçların kopmasına neden olur. Saçlarınızın koparılıp kırılmasının yanı sıra çok fazla kullanılan saç spreyleri saç dcökülmesine neden olur.
 
Ücretsiz Kargo

1500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için