YUKARI
telefon
Natura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin Bakımı
Ana Sayfa > Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç Dökülmesinin NedenleriSaç dökülmesi toplumda en sık görülen saç problemidir. Saçlar yaşam koşulları, yaş, cinsiyet ve mevsimsel özelliklere bağlı olarak dökülebilir. Saç dökülmesinin en büyük nedeni günlük hayatımızda yaşadığımız olaylar neticesinde geçirdiğimiz stresdir. Stres saç dökülmesi dışında bir çok hastalığa da davetiye veriyor. Saç dökülmesinin nedenleri kimi zaman saçlara yapılan uygulamalar kimi zaman ise saçlar için uygulanan ürünlerin yanlış seçimidir. Saç dökülmesinin bir diğer nedeni ise saçın bilinçsizce taranmasıdır. Saçlar ıslak bir şekilde taranmamalıdır. Bunun sebebi saçlar ıslakken normalden daha fazla esnek ve hassas olurlar. Bundan dolayı saçlarınız ıslakken taradığınız zaman saçlarınız hemen zarar görür. Tarakla beraber saçlarınızı açtığınız zaman fazla güç kullandığınız da saçlar koparak veya kırılarak dökülürler. Bunun dışında çok fazla alkol ve sigara kullanımı saç dökülmesinde etkilidir.
 

Saç Dökülmesi Şampuanı


Saç dökülmesinin bir diğer nedeni ise kişinin kendi saç tipine göre şampuan ve saç kremi kullanmıyor oluşudur. Örneğin kuru saç tipli bir kişi yağlı saçlar için üretilmiş şampuanı kullanması saç diplerini kurutarak kuru olan saçı daha çok kurutarak dökülmesine sebep olur.
 

Saç Dökülmesi Tedavisi


Saç dökülmesini bir çok nedene bağlanması yanlış çünkü bunların dışında bide kalıtsal olarak saç dökülmeleri oluyor. Maalesef ülkemizde buna bağlı saç dökülmelerine çok rastlanıyor. Bu tarz saç dökülmeleri genellikle bölgesel saç ekimi tercih edilir.
Saç dökülmeleri yaş ile doğru orantılıdır. 40 yaşından sonra saç dökülmeye başlar. Bu durum 30 yaştan sonra da başlayabilir. Herşeyde olduğu gibi erken teşhis saç dökülmesinde de etkilidir ne kadar erken farkedilirse o kadar iyidir. Farkedildiği an dermatoloğa  görünmeli ve ihtiyaç durumunda önerilen tedavi yöntemleri kullanılmalıdır.


Saç Dökülmesi Ürünleri


Bir diğer neden ise doğru beslenme şeklinizdir. Örneğin çok fazla yağlı yiyecekler, asitli içecekler  tüketen bir kişinin saçları bu tarz beslenmeyen bir başka kişiye göre çok daha fazla dökülür. Bu yüzden hem vücut sağlığımız hem de saçlarımız için yiyip içtiğimiz ve soluduğumuz her şeye çok dikkat etmeli ve sağlıklı beslenmek için kendimizi alıştırmalıyız. Saç dökülmesi kişiye göre farklılık gösterir. kendiniz için doğru ve yeterli beslenmeli bazı hususlara dikkat etmelidir.
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar