Keratin Saça Nasıl Etki Eder?

16 Temmuz 2018

Keratin Saça Nasıl Etki Eder?

Saçlar yoğun işleme maruz kaldıklarında saçın yapısında bulunan keratini yok ederek saçların yapısını olumsuz etkilemektedir. Böylece saçlar kırılır cansız ve mat bir görünüme ulaşır. Bundan dolayı saçta eksilen keratini geri kazanmak için keratin bakımına ihtiyaç duyulur. 

Gün geçtikçe sık sık duyduğumuz keratin bakımı aşırı yıpranmış saçları güçlendirerek daha iyi bir görünüm sunmaktadır. Keratin bakımı yapılmadan önce saçın yapısı incelenmeli saçın yapısında kuruma, matlaşma, yıpranma gibi etkiler gözlemlenirse keratin bakımı uygulanmaktadır.  Uygulanan keratin bakımı saçların incelen kısımlarını doldurarak saçlardaki keratin eksikliğini önlemektedir. Böylece ince telli saçlara hacim kazandırmaktadır. Keratin bakımının yapılış nedeni yıpranmış saçlara güç katmak gür ve parlak saç yapısı oluşturmaktır. Keratin bakımı saçların uzun vadede nemlilik, canlılık ve parlaklık kazanarak cansız ve yıpranmış gözüken saçlara yumuşaklık kazandırır. Saç telinde incelme, kopma ve zor taranmaya başladıysa keratine ihtiyaç duyulur.
Keratinler doğal yapısından dolayı, saçın hasarlı noktalarına nüfuz ederek saç teli üzerinde koruyucu tabaka oluşturur ve saçın pürüzsüz gözükmesini sağlayarak saçı güçlendirir.  Bir protein çeşidi olan keratinlerin bu güçlü onarıcı etkisi başka hiçbir maddede bulunmamaktadır. Çok hasarlı saçlarda bile tedavisi birkaç seansı almaktadır. Böylece saçın kötü görünümünden kurtularak sağlıklı ve bakımlı saçlar elde edilir. Keratinler küçük parçacıklara sahip olduklarından saçın hasarlı olan her zerresine etkileyerek kırık ve hasarlı noktalarına yerleşir saçın yapısına uyum sağlar ve kalıcı bir onarıma kavuşturur.
 
Keratin Saça Nasıl Etki Eder
 

Keratinin Etkisi


Keratin bakımı veya keratinli saç bakım ürünleri saçları güçlendirmek ve daha iyi bir görünüme kavuşturmak için uygulanmaktadır. Saçları düzleştirmenin yanında olumlu birçok etkileri de bulunmaktadır. Saçları hem düzleştirmek hem de saçların uzun vadede bakım sağlamak isteniyorsa keratin bakımı uygulanmalıdır. Kopmak üzere olan saçlara, dökülen saç yapısına önerilen saç bakım ürünü olan keratin bakımı saça uygulanan boya gibi kimyasallar nedeniyle saçlarda oluşan yıpranmalara bir çözüm getirmek amacıyla geliştirilen bir üründür. Bu ürün saçın kaybetmiş olduğu keratin niteliğinin saç yapısına tekrar kazanmasını sağlar.
 

Neden Keratin Bakımı


Keratin bakımı saç maskesi uygulamasıyla yapılan bakımlara nazaran daha etkilidir. Saça uygulanan bu bakım sayesinde saç tellerinin etrafını sararak saçın gün içerisinde maruz kalacağı her türlü dış etkilere karşı korumaktadır. Saçı tüm zararlı etkilere karşı koruyarak saçın uzun süre boyunca güçlü kalmasını sağlar. Ayrıca brezilya keratini kullanılarak uygulanan Brezilya fönü saçlara güç esneklik ve parlaklık kazandırmanın yanı sıra kullanıma bağlı olarak saçlara düzlük kazandırır. 
 
%43 KAMPANYA Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%42 KAMPANYA Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium

1.200,00 TL

700,00 TL
%44 Natura Keratin Bakım Seti Large
Natura Keratin Bakım Seti Large

2.500,00 TL

1.400,00 TL
%28 Korban Keratin Bakımı 100 Ml
Korban Keratin Bakımı 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%33 Korban Keratin Bakım Seti
Korban Keratin Bakım Seti

750,00 TL

500,00 TL
%35 Korban Keratin Bakım Seti - Argan
Korban Keratin Bakım Seti - Argan

1.000,00 TL

650,00 TL
%36 Korban Keratin Bakımı 1000 Ml
Korban Keratin Bakımı 1000 Ml

5.000,00 TL

3.200,00 TL