Natura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin Bakımı Natura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin BakımıNatura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin Bakımı Natura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin Bakımı Natura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin BakımıNatura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin BakımıNatura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin Bakımı
%50
Groomed Saç Botoksu Keratini 120 Ml
Groomed Saç Botoksu Keratini 120 Ml

200,00 TL

100,00 TL

%57
Groomed Saç Botoksu Seti Deneme
Groomed Saç Botoksu Seti Deneme

280,00 TL

120,00 TL

%54
Groomed Saç Botoksu Seti
Groomed Saç Botoksu Seti

350,00 TL

160,00 TL

YENİ %73
Groomed Silver Şampuan
Groomed Silver Şampuan

150,00 TL

40,00 TL

%43
Natura Brezilya Fönü Deneme Seti
Natura Brezilya Fönü Deneme Seti

350,00 TL

200,00 TL

%43
Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

300,00 TL

170,00 TL

%44
Natura Brezilya Fönü Mini Set
Natura Brezilya Fönü Mini Set

500,00 TL

280,00 TL

%19
Natura Brezilya Fönü Orta Boy Set
Natura Brezilya Fönü Orta Boy Set

800,00 TL

650,00 TL

%38
Groomed Saç Botoksu Seti Instagram
Groomed Saç Botoksu Seti Instagram

400,00 TL

250,00 TL

YENİ %50
Groomed Brezilya Fönü Keratini 120 Ml
Groomed Brezilya Fönü Keratini 120 Ml

240,00 TL

120,00 TL

%42
Groomed Brezilya Fönü Seti Deneme
Groomed Brezilya Fönü Seti Deneme

260,00 TL

150,00 TL

%51
Groomed Brezilya Fönü Seti
Groomed Brezilya Fönü Seti

360,00 TL

175,00 TL

%58
Groomed Brunette Saç Bakım Seti
Groomed Brunette Saç Bakım Seti

200,00 TL

85,00 TL

%58
Groomed Red Saç Bakım Seti
Groomed Red Saç Bakım Seti

200,00 TL

85,00 TL

%58
Groomed Blonde Saç Bakım Seti
Groomed Blonde Saç Bakım Seti

200,00 TL

85,00 TL

%67
Groomed Argan Saç Serumu
Groomed Argan Saç Serumu

150,00 TL

50,00 TL

%63
Natura Keratin Seramik İyonik Tarak
Natura Keratin Seramik İyonik Tarak

200,00 TL

75,00 TL

%35
Groomed Sülfatsız Şampuan Seti
Groomed Sülfatsız Şampuan Seti

200,00 TL

130,00 TL

%70
Groomed Blonde Hair Spray 110 Ml
Groomed Blonde Hair Spray 110 Ml

100,00 TL

30,00 TL

%75
Groomed Blonde Hair Mask 200 Ml
Groomed Blonde Hair Mask 200 Ml

120,00 TL

30,00 TL

%70
Groomed Red Hair Spray 110 Ml
Groomed Red Hair Spray 110 Ml

100,00 TL

30,00 TL

%75
Groomed Red Hair Mask 200 Ml
Groomed Red Hair Mask 200 Ml

120,00 TL

30,00 TL

%70
Groomed Brunette Hair Spray 110 Ml
Groomed Brunette Hair Spray 110 Ml

100,00 TL

30,00 TL

%75
Groomed Brunette Hair Mask 200 Ml
Groomed Brunette Hair Mask 200 Ml

120,00 TL

30,00 TL

Keratin

Saçımızın temel ana maddesi, kopmaya ve aşınmaya dayanıklı keratin adı verilen bir proteindir. Saça uygulanan boya, fön, düzleştirme, maşa gibi işlemler sonrasında zaman içinde saçımızın temel keratin dokusunda (korteks) ve saçı koruyan dış kapaklarda (kutikil) fiziksel ve kimyasal aşınmalar oluşur. Keratin bir protein çeşididir, dişlerin ve tırnakların yapısında bulunduğu gibi saçın yapısında da bulunur. Yapılan yanlış uygulamalar sonucu saçtaki keratin eksilerek saçın aşırı yıpranmasına ve kurumasına neden olmakla kalmaz saçın yapısını da bozarak cansız, mat görünmesine neden olur. Keratin eksikliğinin saçtaki bu etkisi saça keratin yüklemesi yapana kadar devam eder. Saçlarda keratin eksikliğine neden olan bu unsurlar gerek boya perma röfle gibi kimyasal işlemlerden dolayı gerekse hava kirliliği su, rüzgar, güneş gibi çevresel faktörlerdir. Bu gibi durumlarda saçlar keratine ihtiyaç duyar. Uzun süre saçlara keratin bakım işlemi yapılmaz ise saç incelerek mat ve cansız bir görünüme kavuşur. Saçın yapısına eklenen keratin saçı onarmakla kalmaz saçlardaki elektriklenmeyi alır saçlara mükemmel parlaklık ve canlılık kazandırır. Cansız gözüken saçları güçlendirir. 

Keratin kelimesini artık çok sık duyuyoruz. Keratinli şampuan, keratinlei saç maskesi gibi gibi. Saç bakım ürünleri de içerisinde az miktarda da olsa keratin içerebilir. Fakat çok büyük bir onarım gücü yoktur. Aşırı yıpranmış köti durumdaki bir saç için direk saf keratin uygulaması yapılmalıdır.

Keratinin iyi olup olmadığını nasıl anlarız?

Keratinin iyi olup olmadığını anlamamız mümkün değil. Burda sadece markaya güvenmelisiniz. Marka kaç yıldır Türkiye'de, daha önce bu ürünü kimler kullanmış, kullanıcılar üründen memnun mu? En önemli sorulardan bir taneside profesyonel kuaförlerde bu markayı kullanıyor mu?
 

Evde Keratin Bakımı

Keratin bakımı ile saçlar kökten uca onarılır ve saçınıza istediğiniz esnekliği kazandırır aynı zamanda saçınızın şekillenmesine de katkı sağlar. Saçlarınıza keratin bakımı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken konu ise seçilen ürünün kalitesi ve kimyasal madde içermemiş olmasıdır. Natura keratin saç bakım ürünleri hiçbir zararlı madde içermeyen saçlarınıza mükemmel parlaklık ve bakım yaparak saçlarınızın yumuşaklık kazandıracaktır. Boyalar ve açıcılar nedeniyle hasar görmüş ve yıpranmış saçlar için de oldukça etkilidir.Saçlarınızı hasarlı ve yıpranmış yapısından kurtararak onarır. Böylece saçınızın parlak ve bakımlı olmasını sağlar. Keratin uygulaması saçınıza gerekli proteinlerin kazandırılmasında yardımcı olur. Saçlara bakım ve onarım sağlar. Çok fazla işleme maruz kalarak yıpranmaya yüz tutmuş saçlara da gerekli bakımı sağlar. Doğru bir şekilde yapılan uygulama sonrası saçlarda kırıklar ve koparak dökülmeler yok olur. Uygulanan keratin bakım sayesinde saçlar daha dolgun ve pürüzsüz gözükür. Natura keratin ürünleri ile ile hasar görerek yıpranmış her saç telini onarır ve gereken bakımı sağlamış olursunuz. Saç yapısının güçlenmesine katkı sağlayarak saç tellerine koruyucu bir katman oluşturursunuz. Keratin uygulaması ile saçlarınızın pürüzsüz ve sağlıklı gözükmesini sağlayarak içeriğindeki besleyici maddeler sayesinde saçlarınızın uzamasına da yardımcı olursunuz. 
Keratin uygulaması için güvenebilir bir kuaför salonu bulamadıysanız ya da zamanınızı kuaför salonlarında geçirmek istemiyorsanız sizde rahat ve güvenilir bir şekilde evde keratin setleri ile evde keratin uygulaması yapabilirsiniz. Bu şekilde yanan ve yıpranmaya yüz tutmuş saçlarınızı evde de canlılık kazandırabilirsiniz. Fakat tercih ettiğiniz ürünlerin kimyasal içerikli olmaması ve kendini ispat etmiş bir marka olamsı gereklidir. Natura keratin saç bakımı ile saça uzun süreli bir yumuşaklık kazandırır. Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. Saç tellerini nemlendirir ve bakımını sağlar. İnce tele sahip saçlara gereken keratini sağlayarak saça hacim kazandırır.  
Evde keratin bakımına başlamadan önce saç doğal arındırıcı şampuanla yıkanır. Saçları kuruttuktan sonra keratin fırça ile saç diplerine gelmeyecek şekilde ürün sürülür. Bekleme süresi tamamlanır sonra saçlar bol su ile yıkanır. Bu uygulamada ilk olarak kimyasal madde ve kalıntılardan kurtulmak için saçlar sülfat içermeyen doğal şampuan ile yıkanmalıdır.
 
keratin
 

Evde Saç Bakımı

Saçların dinç ve dinamik gözükmesi güzelliğimiz için ne kadar önemliyse sağlıklı saçlar için de o kadar büyük öneme sahiptir. Sağlıksız saçların ortaya çıkardığı matlık kırık ve diğer sorunlar saçları yıpratır saçın kısa süreli iyi gözükmesi için yapılan işlemler saçta çok fazla hasara neden olur. Bu hataların başında gelen en önemli unsur bilinçsizce yapılan uygulamalar veya gelişigüzel seçilen ürünler ile saçı kimyasal maddelere maruz bırakmaktır. Saç sağlığına zarar veren bir diğer etken ise aşırı derecedeki ısı farklarıdır. Saçlar bu şekilde sağlığını kaybederek zor şekil almasına da neden olur. Sitemizde bulunan Groomed Argan Yağı saçları şekillendiricilerin etkilerine karşı koruyabilir cansız ve mat görünen saçlara ışıltı ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Saça yapılan fön düzleştirici gibi işlemler saçı aşırı yıpratır ve saçın yapısını bozarak sıcağa karşı direncini zamanla azaltır ve saçta kopma ve kırılmalara yol açar. Saça uygulanan boya gibi kimyasal maddelerde saçın aşırı kurumasına neden olur. Bu nedenle saç yapısının ve renginin boyandıktan sonrada korunması gerekir Natura keratin Besleyici Boya Koruyucu Saç maskesi yıpranmış ve boyala saçlar için geliştirilmiş olup saçlarınızdaki hasarlı yapıyı düzelterek saçların pürüzsüz olmasını sağlar. Boyanın saçta uzun süre canlı ve parlak kalmasını sağlar ve saçınıza gereken nemi kazandırır. Böylece saçları uzun süreli parlak ve yumuşak görünüme kavuşturur. Özel yapısı ile boyalı saçları ağırlaştırmadan güneşin zararlı ışınlara karşı koruyarak bakım sağlar. Yaz aylarında ise güneş saç rengini solmasına kırıklara ve saçlarda kurumaya neden oluyor. Bir de buna denizin veya havuzun tuzlu yapısı eklenince saç yapısını gözenekli hale getirir. Saçın doğal nemini emerek kurumasına neden olur. Natura keratin Durulanmayan saç spreyi ile saçı denizin klorlu suyundan koruyabilirsiniz. Ayrıca yapılan keratin bakım işlemini korumak içinde kullanabilirsiniz. Günlük bakıma da uygun olan bu ürün saçlarınızın da kolay taramanızı sağlar. Saçlardaki kabarmayı ve elektriklenmeyi yatıştırır. Saç tellerinin kalınlığını artırarak kırılmasına engel olur.


Evde Brezilya Fönü

Saçlar yoğun işleme maruz kaldığında saçın yapısında bulunan keratin zarar görür ve bu nedenle saçın yapısı bozulur saçlar kırılır cansız ve mat bir görünüme sahip olur. Bu sebeple saç keratin takviyesine ihtiyaç duyar. Keratin ile saçlar sağlıklı canlı olmanın yanında uzun süreli düzlükte kazanır. Natura keratin içeriğindeki besleyici maddeler sayesinde saçların yıpranıp kurumasına engel olur ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Hasar görmüş saçlara eşsiz canlılık ve parlaklık kazandıran Natura keratin setleri kalıcı düzlük sağlamakla birlikte saçınıza ihtiyacı olan keratini kazandırarak saçlarınızı canlandırabilirsiniz. Yapılan keratin uygulması saçlarınızı yenileyerek sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlarsınız. Uygulama sonrasında dalgalı ve kıvırcık saçlara uzun süre kalıcı düzlük kazandırılır. Bunun yanında cansız ve mat görünen saçlar, parlak ve canlı bir görünüme kavuşur. . Keratin uygulaması her ne kadar profesyonel bir uygulama olsada eli bu işlere yatkın olanlara evde de uygulamaktadır. İlk olarak saç arındırıcı şampuan ile yıkanır sonrasında az nemli kalarak kurutulan saça ürün uygulanır. Ürün bütün saça uygulanır bu işlem için 5 dakika beklemek yeterli olacaktır. Daha sonra fön makinesi ile kurutup 200 veya 230 derece arasında bir düzleştirici yardımıyla saçlar düzleştirilir. Bu uygulamayı yaparken dikkat etmemiz gereken konu ise düzleştiriciyi saç uçlarında fazla bekletmemektir. Saçlarınızı düzleştirdiğinizde kalan ürün tam anlamıyla etkisini göstermeye başlayacaktır. 3. günün sonunda saçlar sülfatsız paraben içermeyen şampuan ile yıkanmalıdır. Bütün bu işlemler sonucunda elde ettiğiniz sonuç düz görünen düz ve ipeksi muhteşem saçlar olacaktı.
 

Sülfatsız Şampuan

Canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmanın sırrı ne kadar uyguladığımız saç bakım ürünlerinden geçse de bu işin temelinde doğru şampuanı seçmenin önemli rolü vardır. Saçların cansız ve mat görünmesinin en büyük nedeni ise saç tipine uygun şampuanı seçmemekten kaynaklanır. Ayrıca seçilen şampuanın içeriğinde sülfat bulunmaması gerekmektedir. Natura keratin Sülfatsız şampuan saçlardaki mat görünümü ortadan kaldırır ve saça zarar vermeden canlılık ve parlaklık kazandırırsınız.
Sülfatsız şampuan aşağıdaki maddeleri içermemelidir. 

PARABEN FREE (Methyl paraben - Ethyl paraben)
SULPHATE FREE (SLES sodium laurent sulphate)
AMIDE FREE (Cocoamide DEA, MEA)
SALT FREE (Sodium Chloride)

Saçlarda uzun süreli yumuşaklık sağlar ve yıpratıcı etkilerine karşı saçınızı korursunuz. Saçlara kazandırdığı yumuşaklık ile kolayca taranmasını ve şekil almasını sağlayabilirsiniz. Saç tellerini saran saç boyaları veya kimyasal maddeler saçın kurumasına neden olur. Natura Keratin sülfatsız şampuan ile saç boyasının da ortaya çıkardığı kuruma kırılma gibi etkileri en aza indirir. Saç dökülmelerinin birçok nedeni vardır. Fakat en sık karşılaşılan nedenlerden biri yanlış şampuan tercihidir. Bu nedenle saçın köklerinin zayıflamasına ve dökülmesine neden olur. Sülfatsız Şampuanlar ise doğal içerikli olduğundan saça zarar vermez aksine saçın beslenmesine ve sağlıklı büyümesine yardımcı olur.


Saç Botoksu

Natura keratinin 2 çeşit ürünü vardır.

1- Hair Treatment Keratin (Kalıcı Fön + Onarım);  Brezilya keratini hasar görmüş, yıpranmış ve yanmış saçları onarırken ayrıca kıvırcık ve dalgalı saçlarda 6 aya kadar kalıcı fön özelliği size sunmaktadır.
2-Free Plus Keratin (Saç Botoksu); Formaldehit içermez. Aynı gün yıkanabilir. Saçları kökten uca onarır, saçlara bakım ve yumuşaklık kazandıran bir keratin bakım ürünüdür.
VİDEOLAR
FOTOĞRAFLAR
BLOG

18 Nisan 2019

Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır? Sağlıklı ve bakımlı saçlarda ancak saç uzaması gerçekleşebilir.  Eğer [...]

12 Nisan 2019

Keratin Bakımı Nedir Ve İşe Yarar Keratin: bütün insanların derisinde,  dişlerinde,  saçlarında, tırnaklarında [...]

05 Nisan 2019

Yıpranmış Saçlar İçin Brezilya Fönü Yıpranmış Saçlar için Brezilya Fönü Her kadın asi ve kıvırcık saçlarından [...]

29 Mart 2019

Efsanevi Yağ ‘Argan Yağı’  Fas’ta organik olarak yetiştirilen efsanevi bir yağ , ARGAN YAĞI… Argan yağı [...]
74 ms