17 Temmuz

Keratin Bakımı Zaralı Mı

Keratin Bakımı Zaralı Mı


Keratin bakımı doğru uygulandığı takdirde saçın sağlıklı yapısına kavuşmasını sağlayan, kırık saç uçlarını onaran, elektriklenmeyi önleyen ve saçın parlaklık kazanmasına yardımcı olan gibi birçok olumlu etkisi bulunan uygulamadır. Fakat uygulanan ürün içerisindeki formaldehitin olmadığı veya az miktarda olduğu keratin ürünü ile uygulama yapılmalıdır. Peki keratin bakımının zararı var mıdır? Natura Keratin Free Plus formaldehit ve hiçbir zararlı kimyasal içermez. Aksine saçların onarılmasını ve bakımlı ve sağlıklı gözükmesini sağlar. Keratin bakımı yapılan saçların her saç teli onarılarak saçların kalınlaşmasını ve pürüzsüz gözükmesini sağlar. Natura keratin Free Plus saç botoksu ile saçlar onarılarak canlı ve parlak gözükmesi sağlanır. Aynı zamanda saçların yumuşak olmasını sağlayarak kolayca şekil almasına da yardımcı olur.

Keratin bakımının etkisi nedir?
Keratin maddesi saçı sardığı için incelen saç tellerini kalınlaştırır ve pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Keratin uygulamasının etkisini kaybetmesi halinde gereken bakım tekrar sağlanmalıdır ve sülfatsız şampuan ve saç kremleri ile daha kalıcı bir bakım oluşturulmalıdır. 
 
Keratin bakımı nasıl bir koruma sağlar?
Keratin saç telindeki pulcukları kaplayarak saç teline karşı koruyucu bir kalkan oluşturur ve saçı çevresel etkenlere karşı koruma sağlar. Gözle görünen ve hissedilen muhteşem sonuçlar ile saçlarınız eski sağlıklı yapısına kavuşur. Yıpranmaları onarır, saçı içten dışa doğru onarır ve güçlendirmek için saç hücresine nüfuz eder. Saçların ölü hücresini atmasına yardımcı olarak saç yüzeyine pürüzsüzlük ve yumuşaklık kazandırır. Saçın ihtiyacı olan nemi sağlayarak besler ve işlemden sonra derinin ipeksi bir yumuşaklık kazanmasına yardımcı olur.
48 ms