16 Temmuz

Keratin Bakımı Nedir 

Keratin Bakımı Nedir


Keratin saçların canlı, pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlayan temel bir proteindir aynı zamanda saçların esnek yapısını korumamıza da yardımcı olur. Saçlar şekillendiricilerin yıpratıcı etkilerinden veya boya röfle gibi renk değiştirme işlemlerinden dolayı keratin kaybederek hasarlı bir yapı oluşur. Bu keratini daha sonradan takviye edilerek bu hasarlı yapıdan kurtarılır.
Saçlar neden keratine ihtiyaç duyar?
Saçlar çoğu zaman gün içerisinde maruz kaldığı koşullar nedeniyle yıpranır ve dökülmeye sebep olur. Saçların yıpranmasında yaşanılan şehir dahil olmak üzere saçlar üzerinde birçok etken vardır. Şekillendirmek için kullanılan spreyler, fön makineleri bunlardan bazılarıdır. Durum böyle olunca saç bakımında gerekli uygulamaları aksatmamak gerekir. Gerekli bakımların yapılmadığında saçlarda aşırı yıpranmalar meydana gelir. Bu yıpranmaları ortadan kaldırmak için son zamanlarda en çok tercih edilen uygulamalarda biride keratin takviyesidir. 
 
Saçın ihtiyacı olan keratin nasıl kazanılır?
Bazı çevresel etkenler saçta aşırı yıpranmalar ve hasarlar oluşturur. Saçınıza uygulayacağınız keratin ile eski sağlıklı bir görünümü kazandırabilirsiniz. Natura Keratin saç botoksu saçınızın ihtiyacı olan keratini geri kazanmak konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Aynı zamanda saçınızın doğal yapısını bozmadan saçı sağlıklı hale getirme konusunda sizlere büyük avantajlar sunmaktadır. Böylece saçın iç tabakasından başlayan bakım ve onarımını sağlar.
 
55 ms