Brezilya Fönü Zararlı Mıdır?

22 Ekim 2020

Brezilya Fönü Zararlı Mıdır?

Son dönemlerde bayanların en çok tercih ettiği saç bakımlarından olan brezilya fönü uygulaması saça kalıcı olarak düzlük sağlamanın yanında saçların canlı ve parlak gözükmesini de sağlıyor. Saçta oluşan kırılmaları da en aza indiren bu uygulama sayesinde saçlardaki kırılmalar ortadan kalkıyor ve yıpranmış saç tellerinin de güçlenmesini sağlıyor. Uygulamanın detaylı anlatımı için Brezilya fönü nasıl yapılır yazımıza göz atabilrisiniz.

Brezilya fönünün zararlı olup olmadığına dair pek çok soru işareti vardır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken Brezilya fönünde uygulanan keratinin içeriğindeki formaldehit oranıdır.  Bu nedenle bilmediğiniz ve güvenmediğiniz markalar her zaman risklidir. Aslında keratinin içeriğindeki formaldehitinin yüksek olup olmadığını anlamak çok kolay uygulama esnasında çok fazla duman çıkıyor ise ve çıkan bu duman aşırı derecede gözlerinizi genzinizi yakıyor ve kusma isteği oluşturuyorsa formaldehit oranı yüksektir. Natura keratinin düzleştirici amaçlı olan ürünündede azda olsa koku ve duman çıkar fakat formaldehit oranı düşük olduğu için sizi çok fazla rahatsız etmez.
Amerika sağlık kuruluşu FDA formaldehit oranının %4 üzerinde olduğunda sağlık açısından sorun teşkil edebileceğini belirtmektedir. Bu sebeple burada sorulması gereken brezilya fönünün zararlı olup olmadığından ziyade brezilya fönünün içeriğindeki formaldehitin ne kadar zararlı etkiye sahip olup olmadığıdır.

Formaldehit oranının %4’ü geçmemesi durumunda brezilya fönü zararlı değil aksine saçın ihtiyacı olan keratini saça verdiği için saça faydalıdır. Çünkü doğru oranda keratin yüklemesi saça yumuşaklık esneklik kazandırır ve içindeki proteinlerden dolayı saçı besler. Natura Keratin free plus ürününde formldehit oranı “SIFIR” dır. Düzleştirme amaçlı olan keratinimiz içeriğinde ise %2 oranında formaldehit vardır. Natura keratin ürünleri saça zarar vermeden brezilya fönü uygulamasını gerçekleştirir ve saça bakım, onarım sağlar.
%32 Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

250,00 TL

170,00 TL
%20 Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

350,00 TL

280,00 TL
%20 Korban Brezilya Fönü Seti
Korban Brezilya Fönü Seti

350,00 TL

280,00 TL
%20 Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

450,00 TL

360,00 TL
%20 Korban Brezilya Fönü Seti - Argan
Korban Brezilya Fönü Seti - Argan

450,00 TL

360,00 TL
%23 Natura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium

600,00 TL

460,00 TL