Brezilya Fönü Nedir Nasıl Yapılır?

29 Haziran 2022

Brezilya Fönü Nedir Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nedir Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım [2022]
Saçın yapısında bulunan keratinin zarar görmesiyle saçlarda büyük hasarlar oluşabilir. Bunun temel nedeni saçlara yoğun işlemler uygulamak ve saçları dış etkenlere karşı koruyamamaktır. Durum böyle olunca saçlarda keratin eksikliğinden kaynaklanan birçok kırıklar, kırılarak dökülmeler, saçta cansızlık ve matlık oluşur. Saç bu durumdayken keratin takviyesine ihtiyaç duyar. Keratin takviyesi yapılan saçlar daha parlak, canlı ve sağlıklı gözükür. Sizde saçınızdaki bu gibi sorunlardan şikayetçiyseniz brezilya fönünü uygulayabilir ve saçınıza sağlıklı bir görünüm kazandırmanın yanında uzun süreli düzlükte sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda brezilya fönü nedir ? brezilya fönü nasıl yapılır ? sorularını ele aldık.

Brezilya Fönü Nedir?

Dalgalı yada kıvırcık saçlara sahip olanların saçlarını belli bir süre düz kullanması için yapılan bir işlemdir. Bu süre saçın yapısına ve kullanılan keratinin markasına göre 3 ile 6 ay arasında değişmektedir.
 

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü adı verilen işlem sırasında bayanların saçlarına yoğun keratin uygulaması yapılır ve bu sayede kıvırcık saçların düz, parlak ve canlı bir görünme kavuşması sağlanır. Brezilya fönü işlemi sayesinde yıpranan saçlarınız onarılmış olur ve cansız görünümünden eser kalmaz. 5 yada 6 aya varan düz görünüme (kalıcı fön) aynı zamanda parlak ve dolgun bir saç yapısına kavuşur.

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ?

Kuaför salonlarında hijyen kurallarına güvenemediğinizde ya da zamanınız olmadığından evde keratin bakımı yapmayı tercih ettiyseniz ama hangi brezilya fönünü nasıl uygulayacağınız konusunda aklınızda soru işaretleri varsa yazımız aklınızdaki soru işaretleri giderecektir.

Kaliteli brezilya fönü ile uygulama adımlarına dikkat ederek yanan ve yıpranan saçlarınızı evinizde sıra beklemeden, randevu alma derdi olmadan ve hijyen konusunda tedirginlik yaşamadan evinizde rahatça uygulayabilirsiniz. Evde brezilya fönü uygulaması yapmak için ilk atacağımız adımda kullanacağımız ürünü belirliyoruz. Kullanacağımız ürünün saf keratin içermesi uygulamanın etkililiği için çok önemli olduğundan kalitesine güvendiğiniz markayı tercih etmelisiniz. Bu adımda size müşterilerimizin senelerdir kullandığı memnuniyetin çok iyi olduğu Natura Keratin markasını tavsiye ediyoruz. Natura Keratin brezilya fönü ile saçlarınızı kökten uca onarabilirsiniz. Saçlarınıza mükemmel parlaklık sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın yıpranma nedeni ne olursa olsun ister boyadan ister yapılan yanlış uygulamalardan olsun saçlarınızın ihtiyacı olan keratini saçınıza takviye ederek hacimli saçlara kavuşmanızı sağlayabilirsiniz. Yaptığınız brezilya fönü ile saçlarınızın ihtiyacı olan keratini kazandırmakla kalmaz saçlarınızın düz görünmesini de sağlayacaksınız. Saçlarınızın bu kusursuz düz görünüşü çok hoşunuza gidecek.

Keratin bakımı için Natura Keratin brezilya fönünü tercih ettik. Şimdi ise sıra uygulamanın nasıl yapılacağında. Brezilya fönü uygulamasına saçlarımızı arındırarak başlıyoruz. Arındırıcı şampuanla saçlarımızı yıkayarak keratinin saçlara nüfuz etmesini kolaylaştırıyoruz ve saçları kimyasal saç ürünlerinden arındırıyoruz. Bu aşamada saçlarımızı 2 kere arındırıcı şampuanla yıkıyoruz. Saçlarımızı hafif nemli kalacak şekilde kuruttuktan hemen sonra saç diplerine değdirmeden saça ve bol olmayacak şekilde sürüyoruz. Brezilya fönü uygulaması yapılırken sık yapılan hatalardan birisi de keratin gerekenden fazla sürülmesidir. Gerekenden fazla sürülen keratin saçlarınızda daha iyi sonuç vermez. Aksine keratin bakımının faydasını göremezsiniz. Keratini sürdükten sonra saçlara nüfuz edebilmesi için bir süre bekleyiniz. Daha sonra saçlarımızı fön makinesiyle kurutup düzleştiriyoruz. Eğer saçlarınız ince telli ve işlem görmüş bir saç ise düzleştiricinin sıcaklığını 190 olarak ayarlayabilirsiniz. Düzleştirme işlemini yaparken saçlarınızı ince tutamlar halinde her yeri düzleştirdiğimize emin oluyoruz. Düzleştiriciyi saç uçlarında çok bekletmemeliyiz ve düzleştirme işlemini 3 gün gerçekleştirdiğimizde keratin etkisini tam anlamıyla gösterecektir. 3. günün sonunda ise saçlarımızı sülfatsız şampuanla yıkıyoruz ve saç kremini sürüyoruz. Bütün bu işlemlerin sonunda saçlarınızın yıpranmış yapısı onarılır ve gerekli keratini saçlarınıza kazandırmış olursunuz. Böylece saçlarınızın daha bakımlı ve canlı gözükür. Hasarlı saç tellerini onararak saç tellerini kuvvetlendirir ve dış etkenlere karşı korunmasını sağlayabilirsiniz. 

Aşağıda evde brezilya fönünü nasıl yapacağınızı resimler ile adım adım açıkladık.

 

10 Adımda Evde Brezilya Fönü Uygulaması

Natura Brezilya Fönü setini evde uygulamak ve uzun süreli sağlıklı bir sonuca ulaşmanız için 10 adımdan oluşan evde brezilya fönü nasıl yapılır uygulama klavuzu hazırladık. Aşağıda bulunan görsel veya video anlatımlı uygulama adımlarını takip ederek evde brezilya fönü uygulamasını en iyi şekilde yapabilirsiniz.
 

1- Saçlarınızı Yıkayın

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 1
Brezilya fönü uygulaması öncesi Natura Keratin clarifying (arındırıcı) şampuan ile saçlarınızı 2 kere yıkayınız.


2- Saçlarınızı Tamamen Kurutun

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması Kurutma
Havlu ile saçlarınızın ıslaklığını alın ve saçınızı tamamen kurutun.
 

3- Saçlarınızı 3 - 4 Bölüme Ayırın

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 3 Saçları Ayırma
Saçlarınızı 3 yada 4 bölüme ayırın. Saçlarınızın uzunluğuna ve yapısına göre 60 - 90 ml keratini tüm saça sürün.
Saç derisi, ense ve yüze temastan kaçının.


4- Saçlarınızı 3 - 4 Bölüme Ayırın

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 4 Keratin Sürme
İnce dişli bir tarak yardımı ile keratin saça iyice yedirilir ve saçtan fazlalığı alınır.
 

5- Saçınızı Bone veya Streçle Sarıp 20-30 dk Bekleyin

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 5 Bekleme

Tüm saça keratin sürüldükten sonra saçlar toplanır ve bone yada streç yarıdmı ile sarılır. 20 - 30 dk arası beklenir.
Fazla beklemesi iyi değildir.
 

6- Yüksek Isı Kullanmadan Saçı Kurutun

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 6 tekrar kurutma

Yüksek ısı kullanmadan saçlar tamamen kurutulur. 
 

7- Saçları 3-4 Bölümde Toplayın ve İnce Tutamlar alarak düzleştirin

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 7 Düzleştirme

Saçlardan ince tutamlar alarak düzleştirin. Her tutam 8 - 9 defa düzleştirilecek.
Düzleştirici Isısı: Kalın telli doğal kıvırcık saçlar için 230 C. İnce yıpranmış, boyalı saçlar için 200 C. Röfleli plantin sarı, İnce telli saçlar için 180 C.
 

8- Keratin Saçınızda 24 Saat Kaldıktan Sonra Tekrar Düzleştirin

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 8 son Düzleştirme
Saçlarınızda 24 Saat keratin kalması yeterlidir. 3 gün bekletmeyiniz. Ertesi gün saçların üzerinden tekrar düzleştirici geçin. 
 

9- Natura Keratin Sülfatsız Şampuan İle Saçınızı Yıkayın

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 9 Sülfatsız Şampuan Yıkama


10- Düzenli Olarak Natura Keratin Sülfatsız Şampuan ve Saç Kremi Kullanın

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması 10 Saç Kremi
 

Brezilya Fönü Uygulaması Videolu Anlatım [2021] 

Bu blog yazımızı inceledikten sonra evde brezilya fönünün nasıl yapıldığını öğrendiğinizi varsayıyorum. Peki brezilya fönü yaptıktan sonra saçlarınıza nasıl bakacağınızı biliyor musunuz ? İncelemek için Brezilya fönü bakımı başlıklı yazımıza beklerim.

 
 
%43 KAMPANYA Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%42 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium

1.200,00 TL

700,00 TL
%28 Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%33 Korban Brezilya Fönü Seti
Korban Brezilya Fönü Seti

750,00 TL

500,00 TL
%35 Korban Brezilya Fönü Seti - Argan
Korban Brezilya Fönü Seti - Argan

1.000,00 TL

650,00 TL
%51 Natura Brezilya Fönü Keratini 500 Ml
Natura Brezilya Fönü Keratini 500 Ml

3.500,00 TL

1.700,00 TL
%44 Korban Hydra Brezilya Keratini 1000 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 1000 Ml

5.000,00 TL

2.800,00 TL