16 Temmuz

Brezilya Fönü Nedir Nasıl Yapılır

Brezilya Fönü Nedir Nasıl Yapılır


Saçın yapısında bulunan keratinin zarar görmesiyle saçlarda büyük hasarla oluşabilir. Bunun temel nedeni saçlara yoğun işlemler uygulamak ve saçları dış etkenlere karşı koruyamamaktır. Durum böyle olunca saçlarda keratin eksikliğinden kaynaklanan birçok kırıklar, kırılarak dökülmeler, saçta cansızlık ve matlık oluşur. Saç bu durumdayken keratin takviyesine ihtiyaç duyar. Keratin takviyesi yapılan saçlar daha parlak canlı ve sağlıklı gözükür. Sizde saçınızdaki bu gibi sorunlardan şikayetçiyseniz brezilya fönünü uygulayabilir ve saçınıza sağlıklı bir görünüm kazandırmanın yanında uzun süreli düzlükte sağlayabilirsiniz.
 
Brezilya fönü nasıl yapılır?
Brezilya fönü adı verilen işlem sırasında bayanların saçlarına yoğun keratin uygulaması yapılmakta ve bu sayede kıvırcık saçlarınıza düz,  parlak ve canlı görme imkânına kavuşturursunuz. Brezilya fönü işlemi sayesinde yıpranan saçlarınız onarılmış olur ve cansız görünümünden eser kalmaz. 5 yada 6 aya varan düz görünüm aynı zamanda parlak ve dolgun bir saç yapısına kavuşmanızı da sağlar.

Natura Keratin Brezilya fönü uygulamasında ilk olarak saçı keratine hazır bir hale getirerek başlanır. Arındırıcı şampuanla yıkanan saç ardından kurutulur fakat bu çok yoğun bir kurutma değildir. Sonra keratin bir saç boyası gibi diplere değmesi engellenerek saça uygulanır. Bütün saça yapılan uygulama devamında 5 dakika kadar beklemek yeterli olacaktır. Isı ayarı orta olan bir fön makinesi ile saçlarınızı kurutup sonra saçınızı 200 ya da 230 derece arasında bir düzleştirici yardımı ile şekillendirilir.

Ancak bu uygulama sırasında saç ufak parçalara ayrılmalıdır ve saç uçlarında düzleştirici fazla bekletilmemelidir. 2 - 3 gün kadar saçlarınızı düzleştirdiğinizde saçınızda kalan keratin etkisini tam anlamıyla gösterecektir ardından 3. Gün sülfatsız şampuan ile yıkama yapılır. Saçlarınız kuruduktan sonra argan yağı uygulaması sayesinde beslenmesi ve doğal içerikli bir tedavi uygulanır. Bütün bu işlemler sonucunda elde ettiğiniz sonuç düz görünen ipeksi muhteşem saçlar olacaktır. 6 ay kadar size hediye edilen beslenmiş ve güzel görünüme sahip saçlar istediğiniz gibi kullanıma hazırdır.

Brezilya fönü saçları onarmasıyla birlikte kıvırcık olan saçınıza düz ve parlak bir görünüm sağlar. Brezilya fönü uygulaması saç botoksuna göre kullanımı biraz daha çaba gerektirir. Uygulama öncesi kullanma talimatlarına uyarak yapıldığında daha etkili bir sonuç ortaya çıkar. Saçlarınız da boya ve kimyasallardan yıpranmış saçları onarır. Saçlara yumuşak bir düzlük bir bırakır ve bu sayede 5-6 ay boyunca kalıcı fön olarak kullanırsınız her gün saçlara fön çektirmekten kurtulursunuz. Brezilya fönü keratinini daha uzun ömürlü yapmak için saçlara sülfatsız şampuan ve saç kremleri kullanılmalıdır. Keratin sonrası saçların daha parlak ve yumuşak görünmesi için argan yağı kullanılabilir.
 
Brezilya fönünün amacı
Brezilya fönünün temel amacı düz ve sağlıklı saçlara kavuşmaktır. Saçın temel yapısını oluşturan keratin saçın incelen kısımlarında kaybolur ve zamanla saçın yıpranmasına neden olur. Brezilya fönü ile saçtaki gereken keratin kazanılır sağlıklı ve düz saçlara ulaşılır. Bu nedenle sağlıksız, yıpranmış, kuru saçlarda kullanılır ve saçların uzun süre yumuşak ve parlak gözükmesini sağlayarak kalıcı bir fönde sağlar. Saçlara gereken hacmi katarak kolay şekil almasına yardımcı olur. Kuru saç tellerini de nemlendirerek bakım yapar.
 
Brezilya fönü zararlı mıdır?
Brezilya fönü uygulaması talimatlara uyarak uygulandığında son derece faydalı olan bir uygulamadır. Fakat bu uygulama için kullanma talimatlarına uymanın yanında saça uygulanacak keratinin kalitesinin de büyük bir önemi vardır. Seçilen brezilya fönü formaldehit gibi zararlı kimyasal maddeler içeriyorsa saça aşırı derecede hasar verir. Saçınıza uygulama yapacağınız ürünün kesinlikle formaldehit içermeyen doğal ürün olması gerekir. Çünkü formaldehit saçlara ısıdan daha fazla zarar verip saçın daha kötü bir hal almasına neden olabilir. 

Kalıcı fön uygulaması güzellik açısından biz bayanları çekse de saça olan etkisini göz ardı etmemek gerekir. Bu nedenle uygulama yapacağınız ürünün Natura Keratin gibi doğal içerikli olmasına özen göstermelisiniz.
 
Brezilya fönü evde yapılabilir mi?
Brezilya fönü uygulamaları eğitimini almış uzman kuaförler tarafından birçok kuaför salonun da yapılmaktadır. Fakat kuaför salonuna gitmeye fırsatınız olmadığında evde brezilya fönü uygulaması yapmak başvurabileceğiniz yöntemlerdendir. 

Evde brezilya fönü yapmaya karar verdiyseniz ilk olarak tercih ettiğiniz ürünün kalitesi hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Natura Keratin Brezilya Fönü hiçbir zararlı kimyasal madde içermez saf keratin maddesi ile saçınıza onarıcı bir etki gösterir. Kimyasal içermeyen ve doğal olduğuna emin olduğunuz ürünün kullanma talimatlarına uyarak başarılı bir şekilde evde brezilya fönü uygulaması yapabilirsiniz. 

Kullanma talimatlarına uyarak doğru bir şekilde yapılan brezilya fönü uygulaması ile yanan ve yıpranmaya yüz tutmuş saçlarınızı onarabilir canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. 

Natura Keratin Brezilya fönü ile de saçlarınız uzun süre kalıcı düzlük elde etmekle kalmaz saçınıza esneklik katarak daha koyla şekil almasına yardımcı olur. Ayrıca saçınıza kökten uca bakım yaparak saçlarınızı onarır. 
 
Brezilya fönünün etkisi ne kadar sürer?
Brezilya fönü birçok etkiye bağlı olarak değişebilir. Örneğin brezilya fönü için kullanılan ürünün kalitesi, saç tipiniz ve kullanış biçiminiz. Bunların brezilya fönüne etkisi büyüktür. Seçtiğiniz ürün kaliteli değil ise saçınızdaki kalıcı fön ve sağlıklı görünümde o kadar etkili olmayacaktır. 

Ürünün kalitesinin yanında brezilya fönü uygulamasında sonra saçınıza yaptığınız uygulamalarda brezilya fönünün etkisini azaltabilir. Örneğin brezilya fönü uygulamasından sonra saçı sıkı bir şekilde toplamak, saça röfle, perma ve boya yaptırmak saça büyük zarar verir. Ayrıca yapılan brezilya fönünün de etkisini büyük derecede yok eder. Brezilya fönünün kullanımına dikkat edildiğinde 6 aya kadar kalıcı düzlük kazandırır. Dikkat edilen kullanıma göre saçlarınızdaki kalıcılığı 3 aya kadar düşebilir. 
 
Brezilya fönü sonrası dikkat edilmesi gerekenler 
Brezilya fönünü yaptıktan sonra kalıcılığını sağlamak çok önemlidir. Bu yüzden saça yapılan işlemlerde brezilya fönüne zarar verir mi endişesi taşımak gerekir. Uzun süreli kalıcı fön için için brezilya fönünden 2 veya 3 gün içinde saçınızı yıkamamanız gerekir. Saçınızın düzlüğüne zarar verecek ve terlemeye neden olacak faaliyetlerden uzak durulması gerekir. Saçlarınızı yıkadıktan kendi halinde kurumasına bırakmayın sonra fön makinesi ile mutlaka kurutun. Saçlarınızı sıkı bir şekilde toplamayın saç bantları ve sıkı toplamayınız.  İlk iki gun boyunca saçlarınızı serbest bırakmaya çalışınız. Natura Keratin brezilya fönü etkisini uzun süreli tutmak için Natura keratin sülfatsız şampuan ve saç kremini kullanınız.
 
Brezilya fönü setlerimizi görmek için tıklayınız.
 
53 ms