17 Temmuz

Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır

Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır


Brezilya fönü ile saçlara derinlemesine bir keratin uygulaması yapılmakla birlikte kıvırcık saçlarınız düz ve parlak bir görünüm kazanır. Brezilya fönü ile yıpranan saçlar onarılır ve saçların cansız ve mat görünümünden eser kalmaz.

Natura Keratin Brezilya Fönünün Faydaları
1- Boya ve kimyasallardan yıpramış saçlarınızı onarır.
2- Saçlardaki elektriklenme ve cansız görünüm yerine parlak ve dolgun bir görünüm kazandırır.
3- 5-6 ay kalıcı fön olarak kullanırsınız her gün fön çekmekten kurtulursunuz.
4- Kıvırcık saça sahip olanlar düz saçlı hallerini görebilirler.

Natura Keratin Brezilya fönü uygulaması dikkatli bir şekilde kullanma talimatlarına uyarak yapıldığında daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Bu uygulama için ilk olarak saçlar arındırıcı şampuanla 2 kere yıkanır. Bu aşama saçlarınızdaki yağları ve kozmetik kalıntıları saçınızdan arındırarak saç tellerinize keratinin nüfuz edebilmesi açısından gayet önemlidir. Arındırıcı şampuanla yıkadığınız saç hafif nemli bırakacak şekilde kurutulur. Sonra keratin saç boyası gibi diplere değmeden saça yedirilir. Fakat sürdüğünüz keratinin çok bol olmamasına özen gösteriniz. Fazlaca sürmüş olduğunuz keratin daha iyi sonuç almanızı sağlamaz aksine saçlarınızı iyi bir şekilde onarmaz. Keratin sürme işlemini tamamladıktan sonra saçınıza keratinin nüfuz edebilmesi için bekleyiniz. Daha sonra saçlarınızı fön makinesi ile kurutup saçlarınızı düzleştiriniz. Eğer saç teli ince ve saçlarınız boya, röfle veya balyaj varsa düzleştiricinin ayarını 190 olarak ayarlayınız. Kalın telli saçlarda ve kıvırcık saçlarda düzleştiricinin ayarını 200 ya da 230 olarak ayarlayarak düzleştirme işlemini yapabilirsiniz. Bu düzleştirme işlemini yaparken saçlarınız ince tutamlara ayrılmalı ve saç uçlarında düzleştiriciyi çok fazla bekletmemeniz gerekir. 2-3  gün kadar saçlarınızı düzleştirdiğinizde saçınızda kalan keratin tam anlamıyla etkisini gösterecektir. Ardından 3. Günün sonunda keratin sonrası kalıcılığını sağlamak amacıyla mutlaka saçlarınızı sülfatsız şampuanla yıkayınız. Saç kuruduktan sonra ise saçlarınızın daha parlak ve yumuşak gözükmesi için argan yağı kullanabilirsiniz.  

Natura Keratin Extra Uygulama Klavuzu

* Natura keratin clarifying (arındırıcı) şampuan ile saçlarınızı 2 kere yıkayın.

* Havlu ile saçların ıslaklığını alın. Saçlarınızı % 80- 90 oranında kurutun.

* Saçları 4 bölüm olacak şekilde toplayın. Saçların uzunluğuna ve yapısına göre
60 - 80 ml keratini tüm saçlara sürün. Saç derisi, ense ve yüze temastan kaçının.

* Keratin uygulama tarağı yada ince dişli tarak yardımı ile saça keratin iyice yedirilir.
Keratin sürülen saçlara parmak uçları ile masaj yaparak keratin yedirilir.

* Saçların hepsini yukarıda toplayıp saçlara bone takın ve 20 dakika bekleyin.

* Orta sıcaklıkta fön makinesi ile saçlar tamamen kurutulur.(Yüksek ısı kullanamayın yüksek ısıda keratin erken etkileşime girecektir).

* Kalın telli doğal saçlar için 230, İnce yıpranmış boyalı saçları 205 derecede düzleştirin. İnce ince tutamlar halinde her tutam 8-9 defa düzleştirilecek.

* Saçlarda keratin 48 - 72 saat arası kalacak. Ertesi gün saçların üzerinden tekrar düzleştirici geçin 2.gün tekrar düzleştirici geçin. 3. gün saçları Natura keratin sülfatsız şampuan ile yıkayın.
Saçları kuruttuktan sonra Natura Keratin Argan Yağı sürün.

* Uygulamadan sonra saç bakımının bozulmaması için düzenli olarak Natura Keratin Sülfatsız
şampuanı ve kremi kullanılmalıdır.

Not: Keratin uygulaması esnasında eldiven ve maske kullanınınız.

Natura Keratin Türkiye

0212 475 82 26
27 ms