Formaldehit Nedir

25 Eylül 2020

Formaldehit Nedir

Formaldehit, brezilya fönü ve keratin bakımında çok yaygın kullanılan sağlığa zararlı bir maddedir. Kozmetik sektöründe geniş bir kullanım alanına sahip olan formaldehitin ürünlere katılma oranı % 0,2 ile sınırlıdır.

Bazı markaların brezilya fönü ve keratin bakımı ürünlerinde yasal sınırın üstündedir. Bu nedenle uzun süre maruz kalındığında solunum ve bağışıklık sistemine zarar verir. Natura Keratin olarak satışa sunduğumuz saç bakım ürünlerinden keratin bakımı ürünleri formaldehit oranı yasal sınırın altındadır. Natura Keratin brezilya fönü ve keratin bakımı ürünlerinde yasal sınırın altında formaldehit içermekle beraber başka zararlı hiçbir kimyasal ürün içermemektedir. Natura Keratin olarak insan sağlığını önemsiyoruz ve zararlı hiçbir kimyasal ürün içermemesine önem gösteriyoruz.
Natura Keratin olarak saç bakım ürünlerinde formaldehit ve zararlı kimyasal içermemesine özen gösteriyoruz. 

Formaldehitin Zararları Nelerdir?
  1. Brezilya fönü ve saç botoksu gibi ısılı işlem gerektiren ürünlerin buharı gözlerde sulanmaya ve kızarmaya ve yanmaya burunda tıkanıklığa neden olabilir.
  2. Baş dönmesi ve mide bulantısı oluşturabilir.
  3. Gün içerisinde kendinizi bitkin hissetmenize neden olabilir
  4. Deri dökülmesi, astım krizi, kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlara sabep olabilir.
  5. Yoğun bir şekilde formaldehit ve buharına maruz kalanlarda kanser riski gözlenmektedir.

Formaldehitsiz Keratin

Kozmetikten temizlik malzemelerine kadar çoğu üründe bulunan formaldehit alerjiye, baş dönmesine, mide bulantısına ve boğazda yanma hissine, burunda tıkanıklığa ve gözlerde kaşıntı ve sulanmaya neden olabilirken çok fazla maruz kalındığında ise kanser riski oluşturmaktadır. Piyasadaki bazı brezilya fönü ve keratin bakımı ürünleri yüksek miktarda formaldehit içerdiğinden insan sağlığını tehdit etmektedir.

Formaldehitin zararlarından haberdar olan bilinçli tüketiciler son zamanlarda da seçtikleri ürünlerin içeriğinde formaldehit olmamasına dikkat etmektedir. Bu nedenle keratin bakımı ve brezilya fönü yaptıracaklar formaldehitsiz keratin arayışına girmektedir. Bu arayışını Natura Keratin saç bakım ürünleriyle sonlandıranlar ürünlerden oldukça memnun kalmaktadır. Natura Keratin saç botoksu ürünü formaldehit içermediğinden beklentilerinizi aşan ve saçlarınızdaki hasarı onararak saçlarınızı sağlıklı görünmesini sağlayan organik içeriği sayesinde sıklıkla tercih edilen bir üründür. Natura Keratin saç bakım ürünleri formaldehit vb. ürün içermediğinden hasarlı saçları amino asitler ve bitkisel içeriklerle tedavi etmektedir. Keratin içeriği sayesinde saçları yıpranmaya karşı korur ve saçlarınızın nemlenmesini sağlar.
 

Formaldehit İçermeyen Saç Bakım Ürünleri

Formaldehitin zararları nedeniyle kozmetik sektöründe formaldehit içermeyen saç bakım ürünlerine talep hızlıca artmaktadır. Biz de Natura Keratin olarak saç bakım ürünlerimizde formaldehit bulundurmuyoruz. Natura Keratin sayesinde siz de yıpranmış saçlarınızı onarabilir ve formaldehitin zararlı etkilerine karşı sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Ne yazık ki piyasadaki birçok markanın brezilya fönü yasal sınırın üstünde ve yüksek miktarda formaldehit içermektedir. Fön işlemi sırasında ısıyla aktifleşen formaldehit solunum sistemine zarar vermekle kalmıyor gözlerde yanma ve kaşıntı yapıyor. Hatta formaldehit seviyesi yasal sınırın üstündeki ürünleri sürekli kullanımda ise kanser riskiyle bile karşı karşıya bırakabiliyor. Özellikle alerjik yapıya sahip insanlarda formaldehit oranı yasal sınırın altında ürünler kullanılması tavsiye edilir.
%43 KAMPANYA Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%51 Natura Brezilya Fönü Keratini 240 Ml
Natura Brezilya Fönü Keratini 240 Ml

1.800,00 TL

880,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%42 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium

1.200,00 TL

700,00 TL
%28 Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%33 Korban Brezilya Fönü Seti
Korban Brezilya Fönü Seti

750,00 TL

500,00 TL
%35 Korban Brezilya Fönü Seti - Argan
Korban Brezilya Fönü Seti - Argan

1.000,00 TL

650,00 TL
%51 Natura Brezilya Fönü Keratini 500 Ml
Natura Brezilya Fönü Keratini 500 Ml

3.500,00 TL

1.700,00 TL