17 Temmuz

Brezilya Fönü Zaralı Mıdır

Brezilya Fönü Zaralı Mıdır


Son dönemlerde bayanların en çok tercih ettiği saç bakımlarından olan brezilya fönü uygulaması saça kalıcı olarak düzlük sağlamanın yanında saçların canlı ve parlak gözükmesini de sağlıyor. Saçta oluşan kırılmaları da en aza indiren bu uygulama sayesinde saçlardaki kırılmalar ortadan kalkıyor ve yıpranmış saç tellerinin de güçlenmesini sağlıyor.

Brezilya fönünün zararlı olup olmadığına dair pek çok soru işareti vardır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken Brezilya fönünde uygulanan keratinin içeriğindeki formaldehit oranıdır.  Bu nedenle bilmediğiniz ve güvenmediğiniz markalar her zaman risklidir. Aslında keratinin içeriğindeki formaldehitinin yüksek olup olmadığını anlamak çok kolay uygulama esnasında çok fazla duman çıkıyor ise ve çıkan bu duman aşırı derecede gözlerinizi genzinizi yakıyor ve kusma isteği oluşturuyorsa formaldehit oranı yüksektir. Natura keratinin düzleştirici amaçlı olan ürünündede azda olsa koku ve duman çıkar fakat formaldehit oranı düşük olduğu için sizi çok fazla rahatsız etmez.
Amerika sağlık kuruluşu FDA formaldehit oranının %4 üzerinde olduğunda sağlık açısından sorun teşkil edebileceğini belirtmektedir. Bu sebeple burada sorulması gereken brezilya fönünün zararlı olup olmadığından ziyade brezilya fönünün içeriğindeki formaldehitin ne kadar zararlı etkiye sahip olup olmadığıdır.

Formaldehit oranının %4’ü geçmemesi durumunda brezilya fönü zararlı değil aksine saçın ihtiyacı olan keratini saça verdiği için saça faydalıdır. Çünkü doğru oranda keratin yüklemesi saça yumuşaklık esneklik kazandırır ve içindeki proteinlerden dolayı saçı besler. Natura Keratin free plus ürününde formldehit oranı “SIFIR” dır. Düzleştirme amaçlı olan keratinimiz içeriğinde ise %2 oranında formaldehit vardır. Natura keratin ürünleri saça zarar vermeden brezilya fönü uygulamasını gerçekleştirir ve saça bakım, onarım sağlar.
25 ms