17 Temmuz

Yıpranmış Saçlarınızı Geri Kazanın

Yıpranmış Saçlarınızı Geri Kazanın


Saçlarınızın sert ve kuru olması saçlarınızın kırılmasına neden olur.  Hayatınızdaki çoğu şey saçlarınızın kırılmasına neden olur. Güneşin kurutucu etkisi saçlarınızın kurumasına ve kırılmasına neden olur. Yatarken saç toplamak,  sıcak suyla saçı yıkamak, tuzlu su ve daha birçok faktör saçınızın kırılmasına neden olabilir.

Saçlarınızın nem dengesi bozulduysa saçlar kurur ve kırılır. Böyle durumlarda saça nem yüklemesi yapılması gerekir. Nem düzeyi yüksek krem, maske ve şampuanlar kullanılması önerilir. Saçlarınızın nem dengesini korumak için saç banyonuzu bir gün aralıkla yapın çünkü her gün yapılan saç banyosu saçınızın nem dengesini bozar ve kurutur.

Saçlarınızı olabildiğince ısıdan uzak tutun. Saçlarınızı banyodan sonra uzun süre saç kurutma makinesiyle kurutmayın onun yerine havluyla ıslaklığını alın ve kendi kurumasına izin verin. Saçlarınızın nemlenmesi için serumlarda kullanabilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken saç diplerine masaj yaparak kan dolaşımını da hızlandıra bilirsiniz. Son olarak ta saçınıza boya yaptırırken profesyonel yardım alın.
Yıpranmış ve hasarlı saçların onarılması amacıyla birçok yöntem uygulanır. Hasarlı saçların tedavisi amacıyla en çok tercih edilen kişiye özel bakımlardır. Yıpranmış saçların tespit edilip uygun bakımlar yapılarak canlılığına ve parlaklığına kavuşturmak her zamankinden daha etkili ve kesin sonuçtur. 

Bunların dışında sadece günü kurtarmak amacıyla kullanılan saçları kısıtlı süre boyunca canlı ve parlak gösteren saç kremleri, spreyleri veya maskeleri kullanmak ürünlerin etkisi geçtiğinde saçlarınızda daha fazla kuruluk ve cansızlık gözükmesine neden olabilir.

Bu nedenle yıpranmış saçları onarmak için tek çare keratin yüklemesidir. Çünkü yıpranmış saçlar yüksek miktarda keratin kaybına uğramıştır. Kaybedilen bu keratin anca brezilya fönü gibi uygulamalar ile saça geri kazandırılır. Bu amaçla kullanılan Natura Keratin Brezilya Fönü uygulamaları da saçlarınızın onarılmasını sağlar ve saç tellerinin kaybettiği keratini kazandırarak saçların canlandırır. Ayrıca kıvırcık ve kabarık saçlara bakım ve onarım yapmanın yanında saçların uzun süre kalıcıı bir şekilde düzleştirilmesini de sağlar.  

Hasarlı ve yıpranmış saçları onararak bakım yapan bir diğer ürün ise saç botoksudur. Bu ürün ile saçlarınızın hasarlı yapısından kurtularak saçlarınıza yumuşaklık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Natura Keratin Free Plus Me saç botoksu saçlarınızın derinlemesine onararak sağlıklı ve canlı saçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Böylece fön, düzleştirici, boya açıcı gibi etkilerden dolayı yıpranmış saçları sağlıklı ve parlak bir yapıya kavuşturabilirsiniz.  
56 ms