Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı

17 Temmuz 2018

Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı

Bayanların görünüşlerini en etkileyici şekilde ön plana çıkaran detay saçları olmaktadır. Fakat zaman ile saçlar yıpranarak sahip oldukları görüntüden uzaklaşarak kötü bir görünüme bürünürler. Bunun en bilindik sebepleri ise yaşın ilerlemesi, aşırı şekilde kullanılan renklendirici veya şekillendirici kimyasallar ve tabi ki bir de fön ya da maşa dediğimiz uygulamalar olmaktadır. Saça uygulanan bu şeylerin dışın da bakım yapmamakta saçların yıpranmasına neden olan diğer konulardır. 

Bayanların bu konu da yani saç bakımın da ki bilgi arayışlarını karşılamak amacı bilgilendirmede bulunacak olursak ise saç bakımında ki en başarılı ve yararlı bakım olarak keratin bakımı önerilir.
Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı
 

Keratin Bakımı

Saç bakımın da uygulanan keratin maddesi nedir diye merak ediyorsanız ise aslında bu madde normalde vücudumuz da olan bir maddedir. İnsan vücudun da dişlerde, deride, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapılarında bulunmaktadır. Fakat zaman ile varlığını kaybederek vücuttan silinmeye doğru giderler. Saça uygulanan boyaların kimyasallığından ve ayrıca da ısıl işlemlerin çokluğundan dolayı saçlarda ki keratin varlığı normalden daha hızlı şekilde azalmaktadır. Bu da saçlarda incelmeye, zayıf bir görüntüye ve birbirine karışan bir saç şekline neden olur. Ayrıca saçlar parlaklığını kaybederek de adeta yapay bir hal almaya başlarlar. Buda oldukça can sıkan bir durum haline gelmektedir.
 

Keratin nedir?

Yıpranmış olan saçları eski sağlığına kavuşturmak için uygulanan keratin bakımının aslında çok kolay bir bakım olmaktadır. Fakat kişiler kendi başına yapamamakta uzman kuaförler tarafından uygulanmaktadır. Keratin bakımının uygulanması ise şu şekildedir. Yıpranmış olan saçlara keratin bakımı yapılmadan önce saçlar özel bir şampuan ile yıkanmaktadır. Bu yıkama esnasın da kullanılan şampuan saçlarda bulunan pulların açılmasını sağlamaktadır. Şampuanlanan saç biraz bekletildikten sonra iyice durulanır ve havlu ile ıslaklığı alınır. Ardından keratin saçlara ince ince sürülür ve 45 dakika bekletilir. Süre sonunda saçlar sadece su ile durulanır. Ve son aşamada fön ve düzleştirici yapılır.
 

Evde keratin bakımı

Keratin bakımı uygulanan saçlar sahip olduğu bakımsız görüntüden uzaklaşarak daha canlı, dolgun ve sağlıklı bir görünüşe kavuşur. Keratin bakımından sonra ayrıca kendinizin evinizde de yapabileceği bazı püf noktalar bulunmaktadır. Keratin bakımı yaptırdığınız saçlarınızı iyi bir şampuan ile yıkama işlemi yapar ve kaliteli maskeleri uygular iseniz daha sağlıklı hale gelmesini de sağlayabilirsiniz. 
Bu neden ile saçlarınızı sağlıklı bir görüntü kazandırmak istiyorsanız en güvenilir ve başarılı işlem olarak keratin bakımını tercih ederek bunu gerçekleştirebilirsiniz. 
%43 KAMPANYA Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%42 KAMPANYA Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium

1.200,00 TL

700,00 TL
%28 Korban Keratin Bakımı 100 Ml
Korban Keratin Bakımı 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%33 Korban Keratin Bakım Seti
Korban Keratin Bakım Seti

750,00 TL

500,00 TL
%35 Korban Keratin Bakım Seti - Argan
Korban Keratin Bakım Seti - Argan

1.000,00 TL

650,00 TL
%44 Natura Keratin Bakım Seti Large
Natura Keratin Bakım Seti Large

2.500,00 TL

1.400,00 TL
%36 Korban Keratin Bakımı 1000 Ml
Korban Keratin Bakımı 1000 Ml

5.000,00 TL

3.200,00 TL