• Türkçe
0

Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı

Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı

Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı
  • 17 Temmuz 2018, Salı
  • 1385

Bayanların görünüşlerini en etkileyici şekilde ön plana çıkaran detay saçları olmaktadır. Fakat zaman ile saçlar yıpranarak sahip oldukları görüntüden uzaklaşarak kötü bir görünüme bürünürler. Bunun en bilindik sebepleri ise yaşın ilerlemesi, aşırı şekilde kullanılan renklendirici veya şekillendirici kimyasallar ve tabi ki bir de fön ya da maşa dediğimiz uygulamalar olmaktadır. Saça uygulanan bu şeylerin dışın da bakım yapmamakta saçların yıpranmasına neden olan diğer konulardır. 
 

Yıpranmış saça keratin yapılır mı ?

Evet yapılır. Bayanların bu konu da yani saç bakımın da ki bilgi arayışlarını karşılamak amacı bilgilendirmede bulunacak olursak ise saç bakımında ki en başarılı ve yararlı bakım olarak keratin bakımı önerilir.
Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı
 

Keratin Bakımı

Saç bakımın da uygulanan keratin maddesi nedir diye merak ediyorsanız ise aslında bu madde normalde vücudumuz da olan bir maddedir. İnsan vücudun da dişlerde, deride, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapılarında bulunmaktadır. Fakat zaman ile varlığını kaybederek vücuttan silinmeye doğru giderler. Saça uygulanan boyaların kimyasallığından ve ayrıca da ısıl işlemlerin çokluğundan dolayı saçlarda ki keratin varlığı normalden daha hızlı şekilde azalmaktadır. Bu da saçlarda incelmeye, zayıf bir görüntüye ve birbirine karışan bir saç şekline neden olur. Ayrıca saçlar parlaklığını kaybederek de adeta yapay bir hal almaya başlarlar. Buda oldukça can sıkan bir durum haline gelmektedir.
İlgili Yazı çekebilir : “Keratin Bakımı Nedir ?

 

Keratin nedir?

Yıpranmış olan saçları eski sağlığına kavuşturmak için uygulanan keratin bakımının aslında çok kolay bir bakım olmaktadır. Fakat kişiler kendi başına yapamamakta uzman kuaförler tarafından uygulanmaktadır. Keratin bakımının uygulanması ise şu şekildedir. Yıpranmış olan saçlara keratin bakımı yapılmadan önce saçlar özel bir şampuan ile yıkanmaktadır. Bu yıkama esnasın da kullanılan şampuan saçlarda bulunan pulların açılmasını sağlamaktadır. Şampuanlanan saç biraz bekletildikten sonra iyice durulanır ve havlu ile ıslaklığı alınır. Ardından keratin saçlara ince ince sürülür ve 45 dakika bekletilir. Süre sonunda saçlar sadece su ile durulanır. Ve son aşamada fön ve düzleştirici yapılır.
İlginizi çekebilir : “Keratin Nedir ?
 

Keratin Ne İşe Yarar?

Keratin saç telindeki pulcukları kaplayarak saç teline karşı koruyucu bir kalkan oluşturur ve saçı çevresel etkenlere karşı koruma sağlar. Gözle görünen ve hissedilen muhteşem sonuçlar ile saçlarınız eski sağlıklı yapısına kavuşur. Yıpranmaları onarır, saçı içten dışa doğru onarır ve güçlendirmek için saç hücresine nüfuz eder. Saçların ölü hücresini atmasına yardımcı olarak saç yüzeyine pürüzsüzlük ve yumuşaklık kazandırır. Saçın ihtiyacı olan nemi sağlayarak besler ve işlemden sonra derinin ipeksi bir yumuşaklık kazanmasına yardımcı olur. "Keratin bakım ne işe yarar " yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Saç dökülmesine keratin iyi gelirmi ?

Keratin saç tellerinin ana yapısında bulunan bir maddesidir. Ayrıca tırnak ve dişlerimizin yapısında da bulunur. Saçlara uygulanan kimyasal işlemler yada fön düzleştirici gibi ısılı işlemler saçın keratin yapısını bozar ve zarar verir. Keratini azalan saçlar güçsüzleşir, incelir zayıf ve bakımsız görünür. Güçsüzleşen incelen saçlarda da kırılarak dökülmeler görülür. Keratin bakım işlemi kırılarak dökülmeleri durdurur.
İlginizi çekebilir:  "Keratin Bakımı Dökülmeyi Önler Mi?" yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Evde keratin bakımı nasıl yapılır ?

Keratin bakımı uygulanan saçlar sahip olduğu bakımsız görüntüden uzaklaşarak daha canlı, dolgun ve sağlıklı bir görünüşe kavuşur. Keratin bakımından sonra ayrıca kendinizin evinizde de yapabileceği bazı püf noktalar bulunmaktadır. Keratin bakımı yaptırdığınız saçlarınızı iyi bir şampuan ile yıkama işlemi yapar ve kaliteli maskeleri uygular iseniz daha sağlıklı hale gelmesini de sağlayabilirsiniz. 
Bu neden ile saçlarınızı sağlıklı bir görüntü kazandırmak istiyorsanız en güvenilir ve başarılı işlem olarak keratin bakımını tercih ederek bunu gerçekleştirebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: 10 Adımda Evde Keratin Bakım Uygulama Kılavuzu


Saç dökülmesi belirtileri?

Saçlarınız kırılarak ya da tarama esnasında daha önceden daha önceden dökülüyorsa saç dökülme belirtisidir diyebiliriz. Dökülme miktarına ve zaman aralığına dikkat edebilirsiniz.

Saç dökülmesi için en iyi şampuan?

Saç dökülmesi için en iyi şampuan ismi vermek doğru değildir. Her saç tipine göre farklılıklar gösterebilir. Fakat temiz içeriğe sahip olmasına dikkat edebilirsiniz. Sulfat, paraben ve tuz içermeyen ve içeriğinde besleyici yağlar olan ürünler kullanılabilir.

Aşırı saç dökülmesi nedenleri?

Mevsim geçişleri, stres, saçın sağlıksız olması ya da saçların kuru olması olabilir. Saç ve cilt tipine uygun ürünler tercih edilmelidir. Dökülmeler kullanılan ürünler dâhilinde azalma olmuyorsa bir hekime danışmak doğru olacaktır.

Kuru ve yıpranmış saçlar için evde bakım?

Keratin bakım, şampuan, saç kremi, argan yağı, keratin sütü ve saç maskesi ürünleri tercih edebilir.

Brezilya fönü emziren anneler kullanabilir mi ?

Brezilya fönünü emziren annelerin kullanması doğru değildir. Ama Doktorlarına danışarak Keratin bakımı yaptırabilirler.

Keratin Bakım Fiyatları

Keratin bakımı fiyatları aslında kullanılan ürüne bağlıdır, natura keratin günümüzde sıkça kullanılan ve tavsiye edilen trend bir bakım ürünü olmuştur. Genellikle kuaförde uygulanan keratin bakım işlemi günümüzde tek kullanımlık keratin setleri sayesinde evde de uygulanmaya başlanmıştır. Güncel keratin bakım ürünlerinin fiyatlarını takip etmek için sayfamızı ziyaret edin =>"Keratin Bakımı Fiyatları 2022"

İlişkili Ürünler

%31 İndirim Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml 1.100,00 TL 1.600,00 TL
%30 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small 1.400,00 TL 2.000,00 TL
%22 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Medium
Natura Keratin Bakım Seti Medium 2.500,00 TL 3.200,00 TL
%17 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Large
Natura Keratin Bakım Seti Large 5.000,00 TL 6.000,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için