Yıpranmış Saçlar için Keratin

Yıpranmış Saçlar için Keratin

Bir bayanı öncelikle gösteren ön plana çıkaran şey saçlardır. Eğer ki saçları bakımlıysa bütün gözler onun üstündedir. Fakat bakım yapmadıkça yıpranan saçlar oldukça kötü bir görüntü sergilemektedir. En belirgin neden yaşın ilerlemesi olsa da kullanılan renklendiriciler maşalar ve fönlerde çok etkilidir. Bunları yapıp üstüne bakım yapmazsanız kaçınılmaz kötü bir görüntü çıkar. Neyse ki boyalar için oldukça etkili bir fikrimiz var. Saç bakımında bilgi arayışlarını karşılamak amacı ile size öneride bulunacak olursak eğer en başarılı ve yararlı bakım olarak kesinlikle “keratin bakımı“ öneriyoruz. Peki ya keratin nedir?

Daha önce kelimesini hiç duymuş muydunuz? Gerçekten nedir keratin? İşte tüm bu soruların cevabını paylaşacağım sizlerle…

keratin

keratin

KERATİN NEDİR?
Aslında keratin insan vücudunda olan bir maddedir. İnsan vücudunda dişte, tırnakta, deride ve saçların doğal yapısında bulunmaktadır fakat zaman ile silinmektedir. Saçınızı boyadığınız da saçınızda doğal keratin hızla azalmaktadır. Bu saçların incelmesine ve zayıf görünmesine neden olur. Bu da yetmezmiş gibi parlaklığı da azalır ve bu çok can sıkıcı bir durumdur.

KERATİN NASIL UYGULANIR?
Aslında çok kolay yapılabilen bu bakım saçınızı daha sağlıklı ve canlı görünüme geri kavuşturur. Bu genelde uzman kuaförlerde yapılsa da evde de uygulanabilen bir bakımdır. Şöyle yapılmalı: Önce özel bir şampuanla saçlar yıkanmalı, bu saçlarda bulunan pulların açılmasını sağlar. Biraz bekledikten sonra yıkanmalı ve iyice durulanıp havluyla ıslaklığı alınmalı. Ardından ince bir şekilde “keratin” sürülmeli. 45 dk bekletilmeli. Bekledikten sonra su ile durulanıp fön veya düzleştirilmelidir.

Yorum yap