Yazın Yıpranan Saçlar İçin Ne Yapılmalı

Yazın Yıpranan Saçlar İçin Ne Yapılmalı

Yazın Yıpranan Saçlar İçin Ne Yapılmalı diye düşünürsek; fazla güneşte kalmanın cilde zararları olduğu gibi saça da büyük zararları vardır.  Deniz, nemli hava veya güneşin zararlı ışınları saçı birçok yönden etkilemeye yetiyor ve saçın protein yapısını da bozuyor. Saçlarda da kopma kırılma gibi etkenler görülebiliyor. Yazın saçlar daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Saçlar yazın parlaklığını kaybeder alınan önlemlerle saçlarınızın sağlıklı görünümüne kavuşabilirsiniz. Saçımızın cildimizde de olduğu gibi neme ihtiyacı vardır. Denize veya havuza girerken mutlaka bone takmalıyız bu sayede klorun zararlı etkilerinden de kurtulmuş oluruz çıktıktan hemen sonra ise saçımızı yıkayarak tuzlu su ve klordan arındırmamız gerekir. Natura keratin durulanmayan saç spreyi de kullanabilirsiniz. Durulanmayan saç spreyi deniz yada havuza girmeden önce sıkılır saçlar üzerinde koruyucu bir katman görevi görür. Deniz yada havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı sadece su ile duruladığınızda tuz ve klor saçınızdan akacaktır. Bu sayede tuz ve klorun saçınıza zarar vermesini engellemiş olursunuz.

Şampuan seçiminde de dikkatli olmalıyız nemlendirici özelliği olan şampuan seçmeliyiz veya nem takviyesi yapmamız gerekebilir. Özellikle yazın saçlar daha çok kurur, saçlarımız normalden daha fazla neme ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle saç kremleri ve saç maskesi kullanmamız gerekir ve sonucunda güçlü ve sağlam saç teli elde etmiş oluruz. Saç kırılmasını da önlemiş oluruz ve saçlarımızın uzun süre yumuşak ve parlak gözükmesini de sağlar. Bu konuda bize Natura Keratin Onarıcı Saç Maskesi yardımcı olur. Güneşin zararlı etkilerinden korunmanın diğer bir yolu ise dışarı çıkarken şapka veya bandana kullanmaktır böylece güneşin doğrudan saçınıza gelmesini de engellemiş olursunuz güneşe çıkmadan önce de saç koruyucu kremler kullanabilirsiniz.

Yazın Yıpranan Saçlar İçin Ne Yapılmalı

Yazın Yıpranan Saçlar İçin Ne Yapılmalı

Bunların yanı sıra saç sağlığı için de beslenmemize de dikkat etmeliyiz. Yaz ayların da bilinçsiz yapılan diyetlerde saç sağlığını olumsuz etkiliyor. B ve C vitamini, çinko gibi eksiklikler saç dökülmesine de neden olur. Bu nedenle et, balık, yumurta, süt gibi protein içeriği yüksek olan besinler tüketin. Çinko ve demir açısından zengin fındık ceviz fıstık gibi kuruyemişlere de öncelik verin. Yaz sonrasında ise kuru ve yıpranmış saçları onarmak, saçlardaki elektriklenmeyi ve kabarmayı önlemek saçlarda parlaklık ve dolgunluk kazandırmak saçlardaki fön makinesinden veya diğer nedenlerden ortaya çıkan kırıkları durdurmamız gerekebilir. Bu nedenle de Natura Keratin free plus keratin bakımı uygulaması yapabilirsiniz.

 

 

www.naturakeratin.com.tr