0

Yaz Sonrası Saç Bakımı

Yaz Sonrası Saç Bakımı

Yaz Sonrası Saç Bakımı
  • 16 Temmuz 2018, Pazartesi
  • 210
Koca bir yaz bitti eğlendiniz, güldünüz , gezdiniz. Peki saçınız ne durum da? Aynaya bakınca ne görüyorsunuz? Yıpranmış, mat , kuru  ve cansız bir saç mı? Hayır! Üzülmeyin
Yaz sonrası yapacağınız uygulamalar sayesinde saçınızın eski görünümüne kavuşturabilirsiniz. Bayanları güzel ve bakımlı gösteren en önemli etken sağlıklı ve parlak saçlardır. Bu sebeple yaz’ın güneşin altında kalan saçlarınız ve denizin içerisinde yıpranan saçlarınız için saç bakımı ilk sırada yer almalıdır. 
Öncelikle yaz sonrası keratin bakımı yapılmalıdır.
 

Yaz sonrası keratin bakımı nedir ? 

Keratin saç , tırnak  ve diş minelerinde bulunan çok güçlü bir proteindir.saçlarınız yazın maruz kaldığı dış etkenlerden dolayı güçsüzleşir.Bakımsız bir görünüme kavuşur. Saçlarınızın bakımlı, hacimli, dolgun ve parlak bir görünüme kavuşması için keratin bakımın ihtiyaç vardır.
NATURA KERATİN BAKIMI ile saçınızın kaybettiği  keratin ihtiyacını geri kazanmak konusun da sizlere yardımcı olacaktır. Kurumuş saç tellerine bakım yapar. Cansız gözüken saç teline ışıltı ve güç verir.Saçınızın doğal yapısını bozmadan saçı sağlıklı hale getirme konusunda sizlere büyük avantaj sunmaktadır.
 

Yazın saçlarımız neden zarar görür?

Yaz aylarında güneş, deniz, tuz, klor saçlarımıza zarar verer faktörlerdir. Bu faktörler yazın saçlarımızın kurumasına ve nem kaybetmesine neden olur. Saçlarımızı korumak için yaz öncesi mutlaka keratin bakımı yaptırılmalıdır.

Soğuk hava saça zarar verir mi?

Soğuk hava saçları kurutur. Saçlardaki nemin kaybolmasına neden olur. Özellikle soğuk havalarda çok fazla kapalı ortamlarda zama geçirdiğimiz için saçlarımız havasız kalır. Saçlarımıza taktığımız berelerde bu durumun sebeplerindendir. O yüzden yaz aylarında saçların kaybettiği nemi geri yüklemek için keratin bakım uygulaması yapılmalıdır.

Soğuk hava saç döker mi?

Soğuk havalarda saçlarımız nem kaybettiği için kurur ve güçsüzleşir. Buda saç dökülmesine neden olur. Saç dökülmesi genellikle kış aylarında daha fazla görülmektiedir.

Soğuk havanın boyalı saça etkisi

Boyalı saçlarda nem kaybı ve yıpranma daha fazla olacağı için soğuk havada saçlarda nem kaybına neden olduğu için saçlara daha fazla zarar verir. Bu tip saçlara sahip olanlar mytlaka nemlendirici maske yada keratin bakımı yapmalıdır.

saçı ıslak bırakmak saçı döker mi

Yaz Sonrası Saç Bakımı Hakkında Merak Edilenler

Saçı ıslak bırakmak saç döker mi?

Saçları ıslak bırakmak saçları dökmez fakat çokta sağlıklı değildir. O yüzden bunu alışkanlık haline getirmemek gerekir.

Saç ıslak mı taranır kuru mu?

Saçları ıslak taramak iyi değildir. Eğer kuruttuğunuzda çok karışıyor ve zor taranıyor ise hafif nemli bırakabilirsiniz. Natura keratin sütü kullanabilirsiniz. Saçları besler ve kolay taranmasını sağlar.

Saçlarımız neden kırılır?

Saçlarınmızın kırılmasının bir çok nedeni olabilir. Bunların başında Fön, düzleştirici gibi ısılı işlemler gelir. Boya, açıcı gibi kimyasal işlemlerde bu nedenler arasındadır. Saçları çok fazla toplamak toka klips gibi etkenlerde sebep olabilir.

Saçlarımız neden Dökülür ?

Saçların dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Bunların başında Genetik olaiblir, Stres, sıkıntı, hastalıklar, saçlarınızın çok yıpranması ve keratin eksikliği.

Gece yatmadan önce neden saç taranır?

Saçlarınızın kırılmaması için gece yatmadan saçların taranması faydalıdır.


kuru saçların bakımı nasıl olmalıdır
 

Kuru saçların bakımı nasıl olmalıdır?

Kuru saçların kullanacağı ürünler mutlaka saçları nemlendirmeye yönelik olmalıdır. Mousturizing shampoo yani nemlendirici sülfatsız şampuan kullanmalıdır. Fakat şampuan tek başına yeterli bir ürün değildir saç maskesi argan yağı gibi ürünler le saçları nemlendirmeyi ihmal etmemelidir. 3-4 ayda birde saç botoksu uygulaması yapmalıdır. Kuru saçlar hakkında sık soruları incelemek için tıklayın.

Boyalı saçların bakımı nasıl olmalıdır?

Boyalı saçlarda nem kaybı ve yıpranma çok fazla görülür. Bu nedenle saçlarına düzenli bakım yapması gerekir. 3-4 ayda bir keratin bakımı öneririz.

Elektriklenen Ve Kabaran Saç Nasıl Düzeltilir ?

Elektiriklenen kabaran saçlar için saç botoksu yada brezilya fönü uygulamaları ile çözüm bulabilirsiniz.

 

İlişkili Ürünler

yildizli3 %35 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small 1.300,00 TL 2.000,00 TL
yildizli3 %35 İndirim Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small 1.300,00 TL 2.000,00 TL
yildizli3 %50 İndirim Natura Keratin Sütü 150 Ml
Natura Keratin Sütü 150 Ml 400,00 TL 800,00 TL
yildizli3 %42 İndirim Groomed Argan Saç Serumu
Groomed Argan Saç Serumu 700,00 TL 1.200,00 TL
yildizli2 %40 İndirim Natura Keratin Saç Bakım Seti
Natura Keratin Saç Bakım Seti 1.500,00 TL 2.500,00 TL
yildizli2 %40 İndirim Groomed Saç Bakım Seti
Groomed Saç Bakım Seti 1.200,00 TL 2.000,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için