0

Neden Sülfatsız Şampuan?

Neden Sülfatsız Şampuan?

Neden Sülfatsız Şampuan?
  • 16 Temmuz 2018, Pazartesi
  • 681

Sülfat ve paraben içeren şampuan kullanımı saçlarda zamanla aşınma ve yıpranma oluşturur. Bu da saçın sağlığını yitirmesine, matlaşmasına neden olur. Saça uygulanan keratin bakımının uzun süreli olmasını engeller. Sülfatsız ve paraben içermeyen şampuanlar ise saç sağlığı açısından daha faydalıdır. Çünkü sülfatsız şampuan saçları yıpratmaz, sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar. Özellikle keratin bakımı ve brezilya fönü sonrası kullanımı tavsiye edilir. Daha fazla bilgi için Sülfat nedir? blog yazımızı inceleyebilirisiniz.

Sülfat zararlı mıdır?

Sülfat, paraben ve sls genelde bir çok şampuanda kullanılan maddelerdir. Nedeni şampuanı en ucuza mal etmesidir. Sülfat şampuanın köpürmesine ve saçtaki yağların temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda saç derisindeki ölü hücreleri ve kiri arındırır. Fakat saçın doğal yağ dengesini bozarak saçların kurumasına ve nem kaybetmesine neden olur.
Bu yüzden sülfat, paraben ve sls içermeyen şampuanlar daha organiktir. Saçları kurutmadan temizler ve besler.
 
sulfatsiz sampuan nedir
 

Neden Sülfatsız Şampuan Kullanmalıyım?

Sülfatsız şampuanlar saçlarınızı kurutmaz ve yıpratmazlar. Ve saçlarınız temizlerken daha az kimyasala maruz kalırsınız. Sülfat şampuanlarda köpürtmek ve kıvamını tutturmak amacıyla kullanılan zararlı kimyasaldır. Market ve çoğu kozmetikçi de satılan bu şampuanlar saçların aşındırır ve zarar görmesine neden olur. Ayrıca içeriğindeki tuz miktarının da fazla olmasıyla bilinçli tüketiciler tarafından artık tercih edilmemektedir. Günümüzde organik ve naturel yaşama olan ilgili her geçen gün artmaktadır. Sizde daha organik bir yaşam ve saçalrınızın sağlığı için sülfat, paraben ve sls içermeyen şampuanları tercih etmelisiniz.

 

Bebek Şampuanları Sülfatsız Mıdır?

Doğru bilinen yanlışlardan biri ise bebek şampuanın göz yakmaması sebebiyle sülfat içermemesidir. Diğer şampuanlara göre daha az kimyasal içeren bebek şampuanları da ne yazık ki sülfattan arındırılmış değildir. Sülfat içeren bebek şampuanları dahil saç ve saç derisine zarar vererek saçların dökülmelerine sebebiyet verebiliyor. Bu gibi zararlı birçok maddeyi içinde barındıran şampuanların saça verdiği zararların yanında aşırı cilt hassasiyetine, cildin nemini kaybetmesiyle kuru cilt oluşumuna ve direkt gözle temas etmese bile saç köklerinden emilerek gözlerin bozulmasına bile neden olabilir.

Sülfat içermeyen şampuanlar kullanarak saçların sağlığını korumakla kalmaz aynı zamanda cildimiz içinde en doğru kararı vermiş oluruz. Sülfatsız şampuanlar diğer şampuanlara göre daha az köpürür ve bilinçli tüketiciler de köpüren şampuanın iyi olmadığını bilirler. Sülfatsız olan bu şampuanlar gerek içerdiği maddeler gerekse üretimi açısından çok özel şampuanlardandır. Formülleri yumuşak olan bu sülfatsız şampuanlar saç derisini aşındırmadan nazikçe bir temizlik sağlar. Sitemizde de satılan Natura Keratin ve Groomed markalı bu sülfatsız şampuanlar brezilya fönü ve keratin botoksu sonrası da kullanabileceğiniz özel içerikte olduğundan saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Ürünün içindeki organik sertfikalı ürünler ile saçlarınızın yağdan, kimyasal ve kozmetik kalıntılardan arındırılmasını sağlarken aynı zamanda besler ve bakım yapmanızı sağlar. Keratin bakımı yaptırmayanlar ise saçların sağlıklı yapısını korumak amacıyla düzenli olarak kullanabilirler. 

Parlak ve canlı saçlara sahip olmak isteyenlerin yaptıkları ne kadar günlük bakımdan ve saçlara yapılan uygulamalardan geçse de düzenli olarak kullanılan şampuanların büyük önemi vardır.

Şampuanlar saçları derinlemesine temizlemek için kullanılır sağlıklı ve güzel gözükmesi için de tercih ettiğiniz şampuanların saçı kurutmaması ve saçlara zarar vermemesine de özen göstermek gerekir. Bu nedenle saça zararlı kimyasallar içermeyen sülfatsız şampuan kullanımı çok önemlidir. Kullanılan şampuanların keratin içeren ve saçların yapısına zarar vermeyen aksine saçı onarıcı ve güçlendirici etkiye sahip olan bu şampuanların kullanımı saçlarınızın mat cansız görünümünü de ortadan kaldırır. Yaptığınız ısılı işlemler ve yanlış uygulamalar ise saçlarınızın yıpranmasını ortadan kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar ile yıpranmış saç tellerine canlılık ve parlaklık kazandırabilir ve saçlarınıza kazandırdığı yumuşaklık ile saçlarınız daha kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz. Saç boyaları saça zarar veren bazı işlemler nedeniyle saçlardaki hasar oluşumunu en aza indirebilir ve saçlarda kuruma ve kırılma gibi etkileri en aza indirebilirsiniz.

İlişkili Ürünler

yildizli3 %50 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Şampuan 400 Ml
yildizli3 %50 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Saç Kremi 400 Ml
yildizli3 %44 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Şampuan 1000 Ml
yildizli2 %42 İndirim Groomed Keratin Şampuan 300 Ml
Groomed Keratin Şampuan 300 Ml 350,00 TL 600,00 TL
yildizli2 %42 İndirim Groomed Kolajen Biotin Şampuan 300 Ml
yildizli2 %42 İndirim Groomed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 300 Ml
yildizli2 %42 İndirim Groomed Kuru Saçlar İçin Şampuan 300 Ml
yildizli2 %40 İndirim Groomed Saç Bakım Seti
Groomed Saç Bakım Seti 1.200,00 TL 2.000,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için