Keratin Bakımı Neden Gereklidir?

24 Haziran 2020

Keratin Bakımı Neden Gereklidir?

Kullandığımız bakım ürünlerinden saç şekillendirmek için kullandığımız spreylere, saçlarımızı yıkama sıklığından kurutma sıcaklığına kadar birçok etken saçlarımızın sağlığını etkiler. Bu nedenle yapılan yanlış uygulamalara değinmek ve keratin bakımı yaptıktan sonra da dikkatli olmak ve keratin bakımının uzun süre kalıcılığını arttırmak için bu noktalara değinmek gereklidir. Aşağıda günlük rutinlerimizde yaptığımız hatalar ve keratin bakımlarının etkisinden bahsetmekteyiz.
 
sac_spreyi
 

1) Saç spreyleri, köpükler ve jöleler


Saçlarımıza şekil vermek için kullandığımız kimyasal maddeler saçlarımızı kısa süreliğine sağlıklı görünmesine ve istediğimiz şeklin sabit durmasını sağlar. Fakat bu kimyasallar saçlardan arındırılmadığında aslında günü kurtarmak için yaptığımız bakımlar daha büyük sorun olarak karşımıza çıkabilir. Bu nedenle kimyasal içerikli saç bakım ürünleri kullanıldıktan sonra saçlarda yıpranma ve kopmalar olduğunda keratin bakımı yapılması saçları sağlığına kavuşturacak bir işlemdir. Natura Keratin brezilya fönü uygulamaları ile saçlarınızı kimyasallardan arındırır ve saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı yapabilirsiniz.
Uygulama kılavuzuna uyarak yapılan brezilya fönünün saçınıza hiçbir zararı yoktur.

 
sac_yikama
 


2)Saç yıkama sıklığı ve kullanılan şampuanlar ve saç kremleri


Saçları sık sık yıkamak saçların dökülmesine neden olmaz. Fakat yıkarken kullanılan şampuanlar saçlarınızın dökülmesine ve matlaşmasına neden olabilir. Bu nedenle günlük kullanıma uygun şampuanlar seçmekte fayda vardır. Seçilen şampuanlar sülfat ve paraben içermemesi gerekir. Sülfatsız şampuanlar sayesinde saçlarınızı yıpratmadan içeriğindeki besleyicilerle bakım yapabilirsiniz. Natura Keratin şampuanları sülfat içermez ve içeriğindeki doğal bileşenleriyle saçlarınızı temizlerken aynı zamanda bakım da yapar. Bu sayede saçlarınız yıpranmaz. Saçlarınız saç tipinize uygun olmayan şampuan ve saç kremi kullanımından sonra yıpranır ve şekil almakta zorlaşır. Yıpranan ve şekil almakta zorlanan saçlar için Natura Keratin brezilya fönünü uygulamanız saçlarınızın kaybettiği keratini kazanmasını sağlar. Keratin bakımı sonrasında da kullanacağınız sülfatsız şampuan ve saç kremleri ile saç bakımınızın kalıcılığını arttırabilirsiniz. 
 
sac_sekillendirme
 

3) Saç şekillendirici işlemler ve boyalar


Saçımıza yaptığımız düzleştirme işlemleri vb. sıcak işlemler saçların zamanla sıcağa karşı direncini azaltır. Direnci azalan saçlarda kopmalar ve kırılmalar artar. Bu nedenle saçlar nemini ve esnekliğini kaybeder. Bu nedenle de zamanla şekil almakta zorlanır. Saç şekillendirme işlemlerinden dolayı yıpranan saçlar için de keratin bakımı faydalı yöntemdir. Natura Keratin brezilya fönü uygulaması ile siz de saçlarınızı yıpranmış görünümünden uzaklaşmasınını sağlayabilirsiniz. Ayrıca saç boyaları ile keskin değişikliğe gitmek yani koyu tonları birden açığa çevirmek ya da açık tonları koyulaştırmak gibi işlemler de saçlarınızı yıpratabilir. Yapılan yanlış boyama işlemleri nedeniyle de saçlarınızda azalan keratini, keratin bakımı ile saçlarınızın ihtiyacı olan seviyeye çıkarabilirsiniz.
 
 

Brezilya Fönü setlerimizi görmek için tıklayınız.

%43 KAMPANYA Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%51 Natura Brezilya Fönü Keratini 240 Ml
Natura Brezilya Fönü Keratini 240 Ml

1.800,00 TL

880,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%42 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium

1.200,00 TL

700,00 TL
%44 Natura Brezilya Fönü Seti Large
Natura Brezilya Fönü Seti Large

2.500,00 TL

1.400,00 TL
%28 Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%33 Korban Brezilya Fönü Seti
Korban Brezilya Fönü Seti

750,00 TL

500,00 TL
%35 Korban Brezilya Fönü Seti - Argan
Korban Brezilya Fönü Seti - Argan

1.000,00 TL

650,00 TL