Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

02 Temmuz 2020

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Kuaför salonlarında hijyen kurallarına güvenemediğinizde ya da zamanınız olmadığından evde keratin bakımı yapmayı tercih ettiyseniz ama hangi brezilya fönünü nasıl uygulayacağınız konusunda aklınızda soru işaretleri varsa yazımız aklınızdaki soru işaretleri giderecektir.

Kaliteli brezilya fönü ile uygulama adımlarına dikkat ederek yanan ve yıpranan saçlarınızı evinizde sıra beklemeden, randevu alma derdi olmadan ve hijyen konusunda tedirginlik yaşamadan evinizde rahatça uygulayabilirsiniz. Evde brezilya fönü uygulaması yapmak için ilk atacağımız adımda kullanacağımız ürünü belirliyoruz. Kullanacağımız ürünün saf keratin içermesi uygulamanın etkililiği için çok önemli olduğundan kalitesine güvendiğiniz markayı tercih etmelisiniz. Bu adımda size müşterilerimizin senelerdir kullandığı memnuniyetin çok iyi olduğu Natura Keratin markasını tavsiye ediyoruz. Natura Keratin brezilya fönü ile saçlarınızı kökten uca onarabilirsiniz. Saçlarınıza mükemmel parlaklık sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın yıpranma nedeni ne olursa olsun ister boyadan ister yapılan yanlış uygulamalardan olsun saçlarınızın ihtiyacı olan keratini saçınıza takviye ederek hacimli saçlara kavuşmanızı sağlayabilirsiniz. Yaptığınız brezilya fönü ile saçlarınızın ihtiyacı olan keratini kazandırmakla kalmaz saçlarınızın düz görünmesini de sağlayacaksınız. Saçlarınızın bu kusursuz düz görünüşü çok hoşunuza gidecek.

Keratin bakımı için Natura Keratin brezilya fönünü tercih ettik. Şimdi ise sıra uygulamanın nasıl yapılacağında. Brezilya fönü uygulamasına saçlarımızı arındırarak başlıyoruz. Arındırıcı şampuanla saçlarımızı yıkayarak keratinin saçlara nüfuz etmesini kolaylaştırıyoruz ve saçları kimyasal saç ürünlerinden arındırıyoruz. Bu aşamada saçlarımızı 2 kere arındırıcı şampuanla yıkıyoruz. Saçlarımızı hafif nemli kalacak şekilde kuruttuktan hemen sonra saç diplerine değdirmeden saça ve bol olmayacak şekilde sürüyoruz. Brezilya fönü uygulaması yapılırken sık yapılan hatalardan birisi de keratin gerekenden fazla sürülmesidir. Gerekenden fazla sürülen keratin saçlarınızda daha iyi sonuç vermez. Aksine keratin bakımının faydasını göremezsiniz. Keratini sürdükten sonra saçlara nüfuz edebilmesi için bir süre bekleyiniz. Daha sonra saçlarımızı fön makinesiyle kurutup düzleştiriyoruz. Eğer saçlarınız ince telli ve işlem görmüş bir saç ise düzleştiricinin sıcaklığını 190 olarak ayarlayabilirsiniz. Düzleştirme işlemini yaparken saçlarınızı ince tutamlar halinde her yeri düzleştirdiğimize emin oluyoruz. Düzleştiriciyi saç uçlarında çok bekletmemeliyiz ve düzleştirme işlemini 3 gün gerçekleştirdiğimizde keratin etkisini tam anlamıyla gösterecektir. 3. günün sonunda ise saçlarımızı sülfatsız şampuanla yıkıyoruz ve saç kremini sürüyoruz. Bütün bu işlemlerin sonunda saçlarınızın yıpranmış yapısı onarılır ve gerekli keratini saçlarınıza kazandırmış olursunuz. Böylece saçlarınızın daha bakımlı ve canlı gözükür. Hasarlı saç tellerini onararak saç tellerini kuvvetlendirir ve dış etkenlere karşı korunmasını sağlayabilirsiniz. 

10 Adımda evde brezilya fönü nasıl yapılır? resimli uygulama rehberimize göz atın.
 

Natura Keratin Brezilya Fönü Setleri için tıklayınız. 

 
 
%32 Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

250,00 TL

170,00 TL
%20 Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

350,00 TL

280,00 TL
%20 Korban Brezilya Fönü Seti
Korban Brezilya Fönü Seti

350,00 TL

280,00 TL
%20 Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

450,00 TL

360,00 TL
%20 Korban Brezilya Fönü Seti - Argan
Korban Brezilya Fönü Seti - Argan

450,00 TL

360,00 TL
%23 Natura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium

600,00 TL

460,00 TL