0

En İyi Sülfatsız Şampuan

En İyi Sülfatsız Şampuan

En İyi Sülfatsız Şampuan
 • 05 Mart 2021, Cuma
 • 470

Son zamanlarda ilgi konusu olan sülfat içermeyen şampuan, diğer kimyasal ürünleri sıklıkla içeren şampuanların önüne geçmiş durumdadır. Sülfatsız şampuan; Sülfat, Paraben ve SLS içermeyen özel üretim olan bir şampuan türüdür. Genellikle kadınların saçları ile ilgili sorunlar yaşadığı zaman araştırmaları sonrasında karşısına çıkan bir üründür ve genellikle keratin bakımı yada brezilya fönü uygulaması sonrasında kullanılması önerilir. Nedeni sülfat, sls gibi kimyasallar saçlardaki keratini saçtan çok daha çabuk söktüğü içindir. Sülfatsız şampuanlar sıkça tercih edilmeye başlaması beraberinde bir çok sülfatsız şampuanın piyasa çıkmasını getirdi.
 

Neden sülfatsız şampuan tercih etmeliyim?

Sülfat şampuanın köpürmesini sağlayan bir hammaddedir. Piyasadaki bir çok şampuan sülfat, ve türevlerini içerir. Sülfat genel olarak deterjan ve temizlik maddelerinde kullanılan bir hammaddedir. Şampuanın köpürmesini ve temizlemesini sağlayan en ucuz hammaddedir. Sülfat çok yoğun oranda tuz içerir sülfat içerne şampuanlar saçları kurutur ve yıpratır.
Daha fazla bilgi için Sülfat Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.
 
en iyi sulfatsız şampuan
 

Sülfatsız şampuanın faydaları nelerdir?

Sülfatsız şampuanlar saçları yıpratmaz ve kurutmazlar. Aynı zamanda saçlarınızı temizlerken daha az kimyasala maruz kalırsınız.
Peki her Sülfatsız şampuan iyi midir?
Artık birçok şampuan türleri içinde sülfat ve paraben içermediğini iddia etmektedir. Maalesef bunu iddia edip içinde sülfat olanda birçok marka bulunmaktadır. bulunamamaktadır. Fakat bir şampuanın sadece sülfatsız olması onun iyi bir şampuan olduğu anlamına gelmez.


Sls içermeyen Şampuanlar


SLS açılımı (Sodium Lauret Sulfate) dır. Sls şampuanlarda sıkça kullanılan bir hammaddedir. Şampuanlarda bolca köpürmeye yarayan bu hammadde genelde şampuanalrda sıkça kullanılır. Sls içermeyen şampuanlar daha organik ve bitkseldir. Şampuan tercih ederken sls içermez tercih edilebilinir.
 

Sülfatsız Şampuan Nasıl Olmalı?

Sülfat, Paraben, Sls içermemeli. Şampuanı şampuan yapan içerisindeki aktif maddelerdir. Ve bu aktif maddeler oldukça pahallı hammaddelerdir. O yüzden bir çok firma ürünün içerisine bir yada iki aktif madde koyar. Bunu örneklendirdiğimizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.
Örneğin Piyasada çok duymuşsunuzdur. Sarımsak özlü şampuan, yada ısırgan özlü şampuan gibi terimleri bu şampuanlar sadece bir aktif içeriyor. oda sarımsak özü yada ısırgan özü.

Şimdi size Groomed ve Natura keratin sülfatsız şampuanımızın içeriğinde kullanılan aktifleri yazalım.

 1. Foeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract
 2. Humulus Lupulus (Hops) Extract 
 3. Melissa Officinalis Leaf Extract
 4. Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract
 5. Achillea Millefolium Extract 
 6. Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract
 7. Chamomilla Recutita Flower Extract
 8. Argan Oil
 9. Macadamia Oil
 10. Keratin Complex
Şampuanlarımız belki piyadaki bazı şampuanlara göre biraz pahallı olabilir ama aldığınız ürün bir şampuandan fazlası.

Neden Groomed Şampuan? Derseniz; Groomed sülfatsız Şampuan, tüm saç tipleri için uygundur. İçerdiği zengin besin kaynağı ile etkisi hızla görülür. Keratin içeriğine de sahip olup saça iki kat fazla yumuşaklık kazandırarak saçın ömrünü uzatır. Sitemizde de bulunan Naturave Groomed markalı bu şampuanlar Brezilya Fönü ve Botox sonrası da kullanılabilir bir yapıya sahip özel bir üretimdir.

Şampuan kullanımı önemsenmeyecek bir bakım ürünü değildir. Saç, insan için oldukça önemli ve iyi bakılması gereken bir özelliktir. Hem cildinizin hem de saçlarınızın sağlığın için korumanız gerekir. Saçın canlı, parlak, doğal bir görünümü olursa sizlere bakımlı güzel bir görünüm kazandırır. Her insan bakımlı ve güzel görünmek ister. Bunun için insanın en çok dikkat çeken özelliği yani saçlarının bakımı da çok önemlidir.

Önerdiğimiz Groomed veya Natura markalı sülfat ve paraben içermeyen bunların yanında da bol besin kaynağı barındıran şampuanları güzel, bakımlı, doğal bir görünüm kazanmak için kullanabilirsiniz.  

Biz En İyi Sülfatsız Şampuan olan Groomed ve Natura’yı gönül rahatlığı ve güvenle sizlere tavsiye ediyoruz!

İlişkili Ürünler

yildizli3 %50 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Şampuan 400 Ml
yildizli3 %50 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Saç Kremi 400 Ml
yildizli3 %44 İndirim Natura Keratin Sülfatsız Şampuan 1000 Ml
yildizli2 %42 İndirim Groomed Keratin Şampuan 300 Ml
Groomed Keratin Şampuan 300 Ml 350,00 TL 600,00 TL
yildizli2 %42 İndirim Groomed Kolajen Biotin Şampuan 300 Ml
yildizli2 %42 İndirim Groomed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 300 Ml
yildizli2 %42 İndirim Groomed Kuru Saçlar İçin Şampuan 300 Ml
yildizli2 %40 İndirim Groomed Saç Bakım Seti
Groomed Saç Bakım Seti 1.200,00 TL 2.000,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için