• Türkçe
0

Dağınık Gelin Saç Modelleri

Dağınık Gelin Saç Modelleri

Dağınık Gelin Saç Modelleri
 • 28 Nisan 2023, Cuma
 • 1523

Dağınık Gelin Saç Modelleri

Dağınık gelin saç modelleri evlilik hazırlıklarında incelenen saç modelleri arasındadır. Bu mutlu günde güzel olmak her gelinin doğal olarak hayalidir. Sadece tercih ettiğiniz gelinlik ve aksesuarlar değil, aynı zamanda saç modelleri de önemlidir.

Eğer farklı modelleri bilirseniz kuaföre gitmeden önce inceleyebilir, buna göre bir karara varabilirsiniz. Ayrıca yüz tipinize göre bazı önerileri ve bakım tavsiyelerini de dikkate alırsanız, daha dikkat çekici sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Dağınık Gelin Saç Modelleri Nedir?

Dağınık gelin saç modelleri düğün ve kına gecesi gibi etkinlikler için gelinler özel yapılır. Kuaförler istekleri ve yüz şeklini değerlendirerek, en uygun modelleri uygulamaktadır. Bu çerçevede yapılabilecek onlara farklı model vardır.

Dağınık Gelin Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Dağınık gelin saç modelleri her kadın için uygun olsa da dikkatli olmak tavsiye edilir. Çünkü bir modeli çok sevseniz bile sizin yüzünüzde güzel durmayabilir. Dolayısıyla çok ısrarcı olmak yerine yüz şeklinize göre olanları incelemeniz önerilir.

Dağınık Gelin Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Her yüz tipi için tavsiye edilen farklı modeller vardır. Yüz tipine göre saç modelleri temel olarak şu gibi seçenekler halinde ayrılır;

 1. Uzun yüz modeli: Eğer yüzünüz uzunsa, yanlara doğru hacim kazanan ve yüzün genişliğini arttıran seçenekler tavsiye edilir.

 2. Dikdörtgen yüz modeli: Bu tür yüz modelleri için de uzun yüzlerdeki seçenekler tavsiye edilir.

 3. Yuvarlak yüz modelleri: Yuvarlak, bir tutam saç bırakan ya da yandan ayrılan modeller daha iyi bir duruş sergileyebilir.

 4. Oval yüz modelleri: Açık modeller, atkuyrukları ve topuzlar güzelliğinizi daha iyi şekilde gösterebilir.

Yüz tipinize uygun bir saç modeli saç modeli tercih etmek, sonuçlardan memnun kalmanıza yardımcı olur.

Dağınık Gelin Saç Modelleri Bana Yakışır Mı Nasıl Anlarım?

Kadınlar bir saç modelini yaptırmadan kendinde nasıl duracağını sık sık sorulur. Eğer pişman olmak istemiyorsanız, çok sevdiğiniz modeli kullanmadan yüz tipinize uygunluğunu incelemeniz önerilir. Bu konuda kuaförünüz de size bilgi verebilir.

Dağınık Gelin Saç Modelleri Kesimi Avantajları

Dağınık gelin saç modelleri hem kısa hem de uzun saçlı gelinlere büyüleyici bir güzellik katar. Bunların en büyük avantajı, kuaförde hızlı bir şekilde yapılabilmesidir. Eğer zaman kaybetmemek istiyorsanız, size en iyi çözümleri teklif eder.

Dağınık Gelin Saç Modelleri Bakım Nasıl Yapılır?

Dağınık gelin saç modelleri kadar, düğün öncesi saçınıza nasıl bakım yapacağınız da önemlidir. Zira yüz tipinizle uyumlu olsa da bakımsız saçlar tüm güzelliğinizi gölgeleyebilir. Dolayısıyla şu gibi noktalara dikkat etmek tavsiye edilir;

 1. Kuaförde saç bakımı yaptırmak

 2. Tüm kırıkları aldırmak

 3. Vücudu ve saçları vitamin ile desteklemek

 4. Keratin bakımı uygulamak

Tüm bunlara önem göstermek, saç modellerinin sizde daha iyi durmasına yardımcı olur.

Dağınık Gelin Saç Modelleri Nasıl Şekil Verilir?

Her saç modeli ayrı bir şekilde yapılır. Örneğin elegan topuzlar sade ve minimalist bir güzellik ekler. Yumuşak geçişleri takılarla taçlandırarak, düğünde daha güzel olmanıza yardımcı olur.

Dağınık Gelin Saç Modellerinde Saça Hangi Renk Yakışır?

Kadınlar bir değişiklik yapmak istediğinde saçlarının rengini değiştirmeyi düşünebilir. Özellikle düğünlerde bu sık sık değerlendirilir. Ancak yapılmak istenen modele uygun olup olmadığından da endişe duyulabilir.

Ancak saç renkleri aslen modele değil yüz tipinize uygun olmalıdır. Örneğin kırmızı renk saçlarınızda durmuyorsa, size yakışan bir modelde de bu geçerlidir.

Dağınık Gelin Saç Modelleri

Dağınık gelin saç modelleri, gelinlere düğünlerde daha kolay hareket etmelerine ve özgür hissetmelerine yardımcı olur. Bu çerçevede yer alan seçenekler oldukça fazladır. Tek tek bunları incelerseniz, size göre olanları keşfedebilirsiniz.

Uzun Dağınık Saç Modeli

Saçlarınız uzun ve örgü yapmak istiyorsanız, Hollanda örgüsü size başarılı sonuçlar sunar. Klasik üç telli ve örgülü modeli sade ancak masalsı bir güzelliğe kavuşmanızı sağlar. Kabarık görüntüsü de sizi ön plana çıkartır.

Topuzlu Dağınık Saç Modeli

Eğer saçlarınızı topuz yaptırmak istiyorsanız, tercih listenizde pek çok seçenek vardır. Bunlardan biri olan balerin topuz gelin saçı, büyüleyici bir güzelliğe kavuşmanıza yardım edebilir. 200’li yıllardan bu yana popüler olan model sadece uzun saçlar için değil, aynı zamanda kısa saçlarda da muhteşemdir.

Kısa Dağınık Saç Modeli

Eğer saçlarınız kısaysa ve dağınık gelin saç modelleri arasında neler yapabileceğinizi düşünüyorsanız, yarım örgüleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca kuaförde daha az zaman geçirmenize de yardımcı olur. Burada saçın üst bölümündeki saçlar alınarak, şakaklardan başlanıp iki basit üç telli örgü gerçekleştirilir.

Düğün Saç Modelleri Genç Dağınık

Dağınık gelin saç modelleri arasında gençler için uygun modeller de vardır. Eğer vintage görünümleri seviyorsanız, Hollywood bunlardan bir tanesidir. Kusursuz bir şıklık sunarak sizi düğünün en güzel kadını yapabilir.

Bunun yanı sıra su dalgaları da tercih edilebilir. Saçlarınız uzun ve kalınsa daha güzel çözümler sunar. Özellikle açık alanda yapılan düğünlerde şık bir duruş sergiler.

Doğal Bukleler

Doğal bukleler, dağınık gelin saç modelleri arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir tanesidir. Saç dokunuzu ön plana çıkartırken, yüzün saçlarla kapanmasını da engeller. Bu sayede terlemenizin de önüne geçer.

Işıltılı ve göz alıcı bir model olan doğal bukleler, sizi sonuçlardan memnun bırakabilir.

Işıltılı Saç Tokaları

Işıltılı saç tokaları ile yapılan modeller, kristal görünüme sahip saçlarda muhteşem bir görünüm sergiler. Işığı yansıttıkları için sizi daha da güzel gösterir. Özellikle küçük ancak dekoratif tokalar, daha iyi çözümler bulmanıza yardımcı olur.

Dağınık Gelin Saç Modellerini Ne Sıklıkla Yıkamalıyım?

Düğünde saçlarınızın daha güzel durmasını istiyorsanız, ne sıklıkla yıkadığınız da önemlidir. Bu durum saç modellerinize göre değil, saç tipinize göre değişiklik gösterir. Kuru saçlar için haftada 1-2 yıkama yeterlidir. Ancak yağlı veya ince telli saçlarınız varsa günlük olarak yıkanmalıdır.

Dağınık Gelin Saç Modellerinde Hangi Tarz Şampuan Kullanılmalı?

Dağınık gelin saç modelleri kadar saçlarınızı hangi tür şampuan ile yıkadığınız da önemlidir. Hatalı bir şampuan saçınıza zarar vereceği için güzel bir model bile sizde kötü durabilir. Bunu önlemek için ürünün saçınıza zararlı maddeler içermediğinden emin olunmalıdır.

Bunun yanı sıra her saç türü için sunulan şampuanlar da farklıdır. Örnek olarak saçlarınız yağlıysa, buna en iyi çözümü sunan şampuan tercih edilmelidir.

Dağınık Gelin Saç Modellerinde Hangi Bakım Ürünlerini Kullanılmalı?

Düğün yapmaya hazırlanıyorsanız, bu süreçte saçlarınızın bakımını da dikkatli ve düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Böylece kuaföre gittiğinizde daha büyüleyici saçlar ile çıkmanız mümkündür. Bu süreçte,

 1. Saç serumları,

 2. Saç kremleri,

 3. Saç bakım yağları,

 4. Saç köpükleri,

Gibi ürünlerle düzenli bakım yapılmalıdır. Ayrıca kuaför ziyaretleri de unutulmamalıdır.

Dağınık Gelin Saç Modellerinde Saç Bakımı Doğal Yöntemler

Saçlarınıza evde bakım yaparken, kullanabileceğiniz bazı doğal maddeler de vardır. Aleo Vera, bal, siyah çay, avokado ya da zeytinyağı ile yapacağınız karışımlar, size daha güzel durmanızı sağlayabilir. Bunu düzenli bakım rutinleri ile birleştirirseniz, dağınık gelin saç modelleri sizde daha güzel durabilir.

Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için