YUKARI
telefon
Natura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin Bakımı
  1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ?

Keratin Nedir ?

Keratin saç, tırnak ve diş minelerinde bulunan çok güçlü bir proteindir.

Saçlarınız boyalardan, açıcılardan ve birçok kozmetik üründen dolayı çok güçsüzleşir. Bakımsız bir görünüme kavuşur. Saçlarınızın bakımlı, hacimli, dolgun ve parlak bir görünüme kavuşması için keratin takviyesine ihtiyacı vardır. Keratinin diğer bir özelliği de kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olanlar saçlarını kalıcı fönlü olarak kullanabilirler. Sizi her gün fön ve düzleştirici derdinden kurtarır.

Keratin saçlarda doğal olarak bulunması gereken bir proteindir. Fakat saçlarda bulunan bu keratinler yapılan yanlış uygulamalarla eksilir ve saçın sağlıksız ve cansız olmasına neden olabilir.

Keratin saçımız da bulunması gereken önemli bir protein çeşididir. Saçımızda ki yokluğunu çok çabuk belli eden bir proteindir. Eksikliğinde saçımızın sağlıksız ve bakımsız görünmesine neden olur. Keratin eksikliğine neden olacak birçok neden vardır. İlki saçlarımıza gereken günlük bakımın yapılmaması, saçlarımıza ağır işlemler görmesi hatta saçların yıpranmasında yaşanılan şehir dâhil olmak üzere saçlar üzerinde birçok etken vardır. Bu işlemler sonrasın da saçlara gereken saç bakımını yapmamız gerekir. Gereken bakımın yapılmaması saçlarda aşırı yıpranmalar görülür. Bu gibi olumsuz durumlarda ortadan kaldırmak için son zamanlarda en çok tercih edilen uygulamalarda biride keratin takviyesidir. Keratinin saçlarımıza birçok faydası vardır. Saçımıza gereken bakımı sağlar saçların güçlü gözükmesine yardımcı olur. Saçlarda keratin eksikliğini saçlarda görülen değişikliklerden anlayabilirsiniz. Öncelikle saçlarda görülen incelme, saçların kuru mat ve cansız gözükmesi, saçların sık sık birbirine dolanması, saçların uçların kırılması ve saçların zor taranması gibi belirtiler saçlar da keratin eksikliğinin habercisi olur.

 

Keratin bakımı


Keratin bakımı ile saçlarınızı besler, onarır ve güçlendirebilirsiniz. Bunun yanında saçlarınızın parlak gözükmesini sağlayan keratin bakımı saçlarınızın nemlendirir ve inanılmaz bir pürüzsüzlük kazandırır. 

Keratin eksikliğinde saçlar cansız ve mat gözükür. Saçlarda elektriklenme ve kabarma oluşur. Keratin eksikliğini gözüken saçlarda keratin takviyesi yapıldığında saçların daha canlı ve parlak gözükmesi sağlanır. 

 

Saç bakım ürünleri arasında özellikle kimyasal veya boyalı işlemlerden dolayı yıpranmış saçlarda kesin çözüm sağlayan tek madde keratindir. Çünkü ısılı veya kimyasal işlemlere maruz kalmış saç  keratin eksikliğine uğramıştır. Bunu geri kazanmanın tek yolu saça yapılan keratin takviyesidir. Keratin takviyesi ile kazanılan keratin sayesinde saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. 

Keratin bakımı ile saçlarınızı istediğiniz parlaklık ve canlılığa kavuşturabilirsiniz. Fakat uygulama yapmak için seçtiğiniz keratinin tamamen doğal içerikli olması gerekir. Sitemizde olan tüm keratin bakımı ürünleri doğaldır ve kimyasal içermez saçlarınıza zarar vermeden uzun süreli kalıcı bakım ve onarım sağlar.
 

Doğal Keratin


Hiç bir sentetik içermeyen ve tamamen "doğal keratin"  içeren katkısız keratin tercih etmenizi önemle tavsiye ederiz. Artık keratin kelimesini çok sık duyuyoruz. Keratinli şampuan, keratinli maske, keratin kremi bunların hiçbirisi saf keratin değildir. İçeriğinde %1 %2 oranında keratin olmaktadır. Bu tarz ürünlerin saçınıza büyük bir onarım veya bakıom yapmasını beklemeyiniz. Eğer saçlarınız aşırı yıpranmış, yanmış ve kötü durumda ise mutlaka profesyonel kuaförler tarafından da kullanılan organik içeriğe sahip keratin kullanın.

Natura keratin markamızın iki çeşit keratini vardır.
1- Natura Keratin Free Plus Me Saç Botoksu: Keratin bakımı diyede adlandırılan üründür. Keratin bakımı saç botoksu terimleri aynı terimlerdir. Free plus saç botoksu formaldehit ve hiçbir zararlı kimyasal içermez yıpranna matlaşan incelen saç tellerine mükemmel bir bakım yapar, saç tellerini kalınlaştırır saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Bakımdan sonra kendi şampuanlarını kullanırsanız bu parlaklık ve yumuşaklık 2 ile 3 arasında gider.
Peki 3 ay sonra ne olur? Eski yıpranmış haline geri dönmez fakat ilk yapıldığı günkü kadar parlak ve yumuşaklığı kalmaz

2- Natura keratin Hair Treatment: Brezilya fönü keratini olarak adlandırılır. Kalıcı fön isteyenlerin tercihidir. Bunun dışında saçlardayanık veya aşırı yıpranma var ise bu keratinin onarım gücü daha yüksektir. İçeriiğinde düşük miktarda formaldehit içerir. Yasal sınırların oldukça altındadır. Fakat yinede hamilelerin emzirenlerin astım solunum yolu, deri hastalıkları olanların kullanması tavsiyte edilmez. Saçalrda 3 ile 6 ay arasında kalıcı düzleştirme sağlar.
 

Ürünlerimizi incelemek için www.naturakeratin.com.tr
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar