YUKARI
telefon
Natura Keratin Brezilya Fönü ve Keratin Bakımı
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Kuru ve Mat Saçlar İçin Bakım 

Saçlara gereken nem kazandırılmadığında kurur, matlaşır kabararak cansız gözükmesine neden olur. Cansız ve mat gözüken saçların rengi veya kesimi ne kadar güzel olursa olsun sağlıklı olmadığı sürece pekte fazla önemi yoktur. 
Kuru ve mat saçlarda tercih edilen bakım ürünleri kadar kullanılan tarak, fırça gibi ürünlerinde önemi büyüktür. Saçlarınızın aşırı kabarmasından elektriklenmesinden şikayetçiyseniz buna neden olan kullandığınız taraklar olabilir. Saçlarınızı taramak için kullandığınız bu ürünler çok sık dişli ve plastik olmamasına önem göstermelisiniz. Plastik ve sık taraklar saçlarınızın daha çok kabarmasına ve elektriklenmesine neden olur. Bu nedenle saçlar taranırken daha çok ahşap ve seyrek dişli taraklar tercih edilmelidir. 

Saçlar yaz ve kış aylarında havanın olumsuz koşullarına karşı savunmasızdır. Güneşin saçları aşırı kurumasına, yağmur veya rüzgarında saçların nemsiz bırakarak kabarmasına ve elektriklenmesine yol açar. Bu nedenle saçların kuru ve cansız görünümünü önlemek amacıyla saçlarınızı havanın olumsuz şartlarına karşı korumalısınız. 
Saçlarınızı yıkarken ise suyun sıcak olması saçların cansız ve mat gözükmesine neden olabilir. Saçları soğuk su ile masaj yaparak durulamak saçlardaki kopma ve kırılmaları önler. Saçlarınızı yıkamak için seçtiğiniz şampuanın da her şeyden önce saç tipinize uygun ve ihtiyacınız olan ürünü tercih ettiğinize önem göstermelisiniz. Sağlıklı ve canlı saçlar kullanılan ürünlerin doğal içerikli ve zararlı kimyasal içermemesinden geçiyor. 

Kuru ve mat saclar icin bakım

Saçlara şekil vermek için kullanılan fön ve saç şekillendiricilerin yüksek ısıda kullanılması saçlarda kırılma koparak dökülme gibi sorunlar ortaya çıkarıyor. Isılı şekillendiricilerin bu etkilerinden kurtulmak için saçlarınızı bu işlemlere maruz bırakmadan önce saçlarınızı koruyucu sprey ve saç kremleri kullanmanız gerekir. Gerek ısılı işlemlerden gerekse hava şartlarının olumsuz etkilerine karşı kullanabileceğiniz argan yağı ile saçlarınızın ısı ile şekillendiricilerin etkilerine karşı daha dirençli olmasını ve ince telli saçların ise hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz.  
Gün içerisinde saçlar birçok faktöre karşı karşıya kalıyor. Kirli hava koşulları, stres gibi birçok etken saçların sağlıksız ve mat gözükmesine neden oluyor. Bu nedenle saçlarınızın günlük bakımına dikkat ettiğiniz kadar stresten de olabildiğince uzak durmalısınız. 

Saçlarınızın her gün yıkanması ve şampuanlanması saç köklerinin ve derisinin kurumasına yol açar. Her gün sıklıkla yıkanan saçlarda nem dengesi sağlanmadığında saçların güçsüzleşmesine ve saç tellerinin incelmesine neden olur.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar