Yıkanmamış Saçlar Daha İyi Nasıl Görünür?

17 Temmuz 2018

Yıkanmamış Saçlar Daha İyi Nasıl Görünür?

Yıkanmamış saçlar kötü görüntü oluşturabilir. Gün içerisinde zaman bulamayıp yıkayamadığımız saçları şekillendirebiliriz. Çok meşgul olduğumuzda ve vaktimizin olmadığı zamanlarda saçlarımızın iyi görünmesi için ne yapabiliriz. Bu yazımızda yıkanmamış saçların daha iyi görünmesi için bazı tüyolar vereceğiz.

Saçınızı Örün veya Topuz Kullanın

Saçlarınızı örerek ya da kuyruk yaparak iyi bir görünüme ulaşmasını sağlayabiliriz. Saçlarınız temizken uçları ince ve kaygan ola bilir bu bedenle istediğiniz gibi örerek şekil vermek ya da topuz yapamaya bilirsiniz ama 2gün yıkanmamış saça daha kolay şekil verebilirsiniz.
 

Bukle Yapın

Saçlarınız eğer düz ve ince ise saçlarınız kolay şekil almaz ve bukle yapmak zorlaşır. Ama yıkanmamış saça bukle yapmak daha kolaydır. Saçlarınız daha kolay şekil alır ve çabuk bozulmaz.
 

Karıştırın

Saçlarınıza yataktan yeni kalkmış görüntüsü vermek çok zordur ama saçlarınız yıkanmamış ise bu şekli vermeniz kolaylaşır.
 

Bebek Pudrası 

Bebek pudrası ile yağlı saçları temiz ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bebek pudrasını saç diplerinize az miktarda sürerek saç derisindeki yağı aldıktan sonra saçınızı gönül rahatlığıyla istediğiniz şekli verebilirsiniz.
 

Hindistan Cevizi Yağı 

Hindistan cevizi yağı saçlarınızın canlı ve parlak olmasının yanında saçlarınızın temiz gözükmesini de sağlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza uygulayarak geriye doğru taramaktır. Bu sayede saçlarınız yağlı görünümünden arınarak saçların canlı ve parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz. 
 

Mısır Unu

Mısır ununun da bebek pudrası gibi saçın temiz gözükmesini sağlar. Saçların temiz gözükmesi için az miktarda mısır ununu saç diplerine serpip saçları karıştırarak mısır ununun saçtaki yağı emmesini sağlayabilirsiniz.
 

Fön Makinesi

Fön makinesi açıkken, ısısını orta olacak şekilde ayarlayın ve saçlarınıza doğru tutup aynı zamanda da saçlarınızı tarayın. Bu sayede onların canlanmasını sağlamış olursunuz.
Yıkanmamış Saçlar Daha İyi Nasıl Görünür