Yeni Trend Sülfatsız Şampuan

08 Ocak 2020

Yeni Trend Sülfatsız Şampuan

Artık saç bakımına dikkat eden herkesin karşısına çıkan bir ifade olmuştur ''sülfatsız'' başlık altında satılan şampuanlar. Sülfatsız şampuan kullanıp da memnun kalanların gözüne çok iyi bir bakım ürünü gibi gelse de her sülfatsız şampuan yazan ürünü almak da doğru değildir. Pazarlama hilesi olarak da kullanılabilen bir ürün olabilir çoğu zaman. Bu nedenle ürünü alırken markanın ününe, içeriğine ve kimler tarafından kullanıp tavsiye edildiğine dikkat etmek lazım.
Yeni Trend Şampuan

Peki neden sülfatsız şampuan kullanmalıyız? 

Sülfat, saçın temizliğini sağlarken köpürmesine yarayan bir etkendir. Saçtaki yağların temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda saç derisindeki ölü hücreleri ve kiri arındırır. Bunlar bir saç için çok olumlu bakım gibi gözükse de en olumsuz etkisi saçta olan kendi doğal yağını yok etmesidir.  Bunun yanında saçta kaşınma, kızarıklık, kuruluk gibi bazı problemlere de yol açabilir.
Bu tür olumsuz etkenlerden dolayı sülfatsız şampuan günümüzde trend bir ürün olmuştur. Son yıllarda da kullanımı artan Brezilya fönü ve Keratin uygulamalarından sonra da kullanımı oldukça yaygındır. Saça uygulanan bu bakımı daha uzun süre kullanabilmek için tercih edilir. Sülfatsız şampuanlar sayesinde hem saça uygulanan bakım korunur hem de saçın kendi doğal yağını kaybetmesini önler. 

Özellikle  boyalı, kuru, keratin bakımı yapılan saçlar için sülfatlı şampuanlar tercih edilmemelidir. Sülfatlı şampuanlar boyalı saçın boyasının daha erken akmasına yol açar, kuru saçlar için saç doğal yağını daha fazla kaybettiğinden dolayı daha kuru olmasına neden olur. Karabarık, hemen elektiriklenen saçlar için de sülfatsız şampuan tercih edilir. Saçın yağ dengesini koruyarak saç derisini nemli tutar. Hassas ve hastalıklı bir cilde sahipseniz kesinlikle sülfat içeren ürünlerden kaçınmanız gerekir.

Sülfat, bazı firmaların sadece saçta köpürtme etkisi yaratmak için kullandığı bir içeriktir. Bir şampuan ne kadar fazla köpürüyor ise o kadar iyi bir temizlik sağlar algısını oluşturur. İyi bir şampuan sülfat içermeden de içeriğinde paraben, sls bulundurmadan daha yoğun, kremsi bir köpürme oluşturarak saçı yıpratmadan temizler. Keratin bakımı yapılan bir saçta her sülfat içeren şampuan kullanımı sonrası saçtaki keratini söküp etkisini azaltır.

Kuru, yıpranmış, boyalı, yeni keratin yapılmış bir saça sahip iseniz en doğal ve en trend bakım ürünü olan Groomed ve Natura sülfatsız şampuanlarını öneririz.  Her türlü bakım için uygun olup saçta her zaman olumlu, doğal bir etki bırakır.
Yeni Trend Sülfatsız Şampuanlar