17 Temmuz

Yaz Aylarında Saç Bakımı

Yaz Aylarında Saç Bakımı


Yazın saçlarınız kurumaya daha meyillidir bu nedenle yaz aylarında kış aylarından daha iyi saç bakımı yapılması gerekir. Güneş ışınlarının sağladığını kuruluğu gidermek için saç nemlendirici spreyler kullana bilirsiniz. Denize girdikten sonra saçlarınız tuzlu suya çok maruz kalır ve saçlarınızdaki nem oranı düşer. Bu yüzden yaz aylarında saç bakımı oldukça önemlidir.
 
Saçlarınızdaki nem oranını arttırmak için deniz sonrası kullanılan koruyucu spreylerden kullanabilirsiniz. Saç tipinize uygun olan bir sprey seçerek normalde uyguladığınız bakımınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle saçın güneş ışınlarından korunması için saç spreyi, yağ vb. ürün seçe bilirsiniz. Natura Durulanmayan Saç Spreyi deniz ve havuz öncesi kullanıma uygundur. Saçlarınızı denizin tuzlu suyundan ve havuzun klor’lu suyundan korur. Saçların yumuşak ve esnek olmasını sağlar.

Groomed argan yağı saçınızdaki nemi dengeler. Saçtaki sebum oranını düzenler. Gün boyu saçın güzel kokmasına ve onarılmasına yardımcı olur. Saçlarınızın canlanmasını ve hacim kazanmasını sağlar. Saçlarınız aşırı yıpranmış ise Natura Free Plus Me saç botoksu ile saçlarınızı eski haline getire bilirsiniz.
Yaz aylarında güneş ve aşırı sıcak, nem saç diplerine zarar verebilir. Saçlarda kırıklar ve dökülmeler meydana gelebilir ve saçlarınızda elektriklenmeler oluşabilir. Bu tür sorunların oluşumunu engellemek için özellikle de yaz aylarında saçların daha fazla nemlendirilmesi gerekir. 

Yaz boyunca saçlar daha fazla kırık oluşumuna veya elektriklenmeye müsaittir. Bu nedenle kullanacağınız doğal yağ veya saç spreyleri ile saçlarınızı koruyabilirsiniz. Yaz aylarında da günlük kullanabileceğiniz Argan yağı sayesinde saçlarınızın kabarmasını veya elektriklenmesini engelleyebilir ve yazın saçlarınızı güneşin ve sıcak havanın etkisinden koruyabilirsiniz. Ayrıca ısılı veya kimyasal işlemlerin etkisinden dolayı yıpranmış saçlarınızı koruyabilir ve bakım sağlayabilirsiniz.
25 ms