Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yazın saçlara dikkat hanımlar !

Yaz aylarında saç bakımı nasıl olmalı? Yaz ayı demek bütün gözlerin sizde olması demektir. Şıklığınız güzelliğinizle bakımlı halinizle dikkat çekici olmalısınız Ama bunlar olurken rahatlığımızdan da ödün vermeyiz. Yaz ayı saçın en çok yıprandığı mevsimdir. Yazın aylarında saç bakımı çok önemlidir. Her bayan yazın gelmesini mayosunu giyip denize girmeyi dört gözle bekler. Ancak dikkat edilmesi gereken bir konu vardır ki deniz suyu saçlar fazlasıyla yıpratabilir. Aslında saç derisindeki ölü hücreyi temizleyip, salgılarını düzenleyen deniz suyu güneşle birleştiğinde kaçınılmaz bir düşmandır. Bu durumunu dengelemenin en iyi yolu kaliteli saç bakım ürünleridir.

Yaz aylarında saç bakımı

Yaz aylarında saç bakımı

Tatile çıkmadan önce
* Deniz ve havuz suyundan saçlarınızın etkilenmemesi için Natura keratin durulanmayan saç spreyi kullanabilirsiniz.
* Deniz veya havuzdan sonra duş alın.
* Saçlarınızdaki nem kaybını dengelemek için argan yağı ve haftada bir saç maskesi kullanılabilinir.

Yaz aylarında saç bakımı

Yaz aylarında saç bakımı

Tatil dönüşü
* Saçlarınız parlaklığını kaybetmiş olur. Bu yüzden şampuandan önce bir bakım kremi kullanın. Saçlarınızın çok yıprandığını düşünüyorsanız saç bakımı için natura keratin free plus saç botoksu uygulaması yapılabilinir.
* Özellikle çok sıcak bir şehirde yaşıyorsanız zaman içinde saçlarınızın nem kaybı olacaktır. Bunun önüne geçmek için saçınızı sürekli yıkamanıza gerek yoktur. Günde bir defa yıkamanız yeterlidir.

Yaz aylarında saç bakımı

Yaz aylarında saç bakımı

Denize girmeyi seviyor olabilirsiniz ancak şuna dikkat etmelisiniz denizden çıktıktan sonra güneşlenmeyin önce saçınızı yumuşak bir su ile yıkayın sonra rahat rahat güneşlenin.
Saçınızda bu işlemlerden kaçının
Nem ve sıcaklardan dolayı saçlarınız elektiriklenir ve şekil almaz ancak bunu engellemek için sürekli olarak saçlarınız taramanız, düzleştirmeniz ve kremler, spreyler sürmeniz saçınız için zararlıdır. En azından evde ya da yazlıkta saçınıza biraz istirahat vermeli ve sürekli olarak şekle sokmaya çalışmamalısınız.

İlgili mesajlar