17 Temmuz

Uzun Saçlara Seksi Modeller

Uzun Saçlara Seksi Modeller


Uzun saçlarınız var fakat sıkıldınız kestirmek de istemiyorsunuz. O zaman size uzun saçlar için farklı saç modelleri önerilerimiz var.
 
Fakat saçlarınız uzunda olsa faklı modelde yapsanız eğer saçlarınız bakımlı değilse siz ne yaparsanız yapın saçlarınız güzel görünmeyecektir.

Modellerden önce en önemli şey bakımlı saçlar.
 
Eğer saçlarınız yıpranmış ve kurumuşsa saçlarınızdaki kırıkları aldırmalı ve saçlarınızı canlandırmalısınız. Böylece hafifleyen ve temizlenen saçlarınız siz onlara şekil verdikçe daha az zarar görecek ve çok daha güzel görünecek.
 
Saçlarınız mısır püskülü gibi sönük ince ve kötü görünüyorsa keratin bakımı ile saçlarınızı canlandırın.
 
Asi örgüler
Tek taraflı asi yan örgüler 2013'e damga vuran saç modellerinden biri. Gece veya gündüz bütün kıyafetlerinizle kullanabileceğiniz bu saç modelini kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.
 
Öncelikle saçlarınıza fön çekin ve yandan ayırın. Daha az saç olan tarafı sıkıca balıksırtı ya da fransız örgüsü tarzında saçınızın ucuna kadar öreceksiniz. Örgünüzün ucunu şeffaf lastiklerle tutturabilisiniz. Saçınızın örgüsüz kısmını ise hafifçe kabartıp dağıtmayı unutmayın.
 
Siz de yan örgünüze daha asi bir hava katmak için dumanlı göz makyajı yapmayı unutmayın. Göz makyajı yapmak istemiyorsanız koyu bordo veya mürdüm rengi ruj da kullanabilirsiniz.

Seksi yatak dalgaları
Yataktan kalktığınızda saçlarınızın karmaşık ama seksi görüntüsü sizi de büyülemiyor mu? Eğer saçlarınızın doğal hali kıvırcık ya da dalgalıysa bu görünüme kavuşmanız çok kolay.
 
Yataktan kalkın, saçlarınızı spreyleyin ve başınızı öne doğru eğerek parmak uçlarınızla şekilllendirin.
 
Eğer saçlarınız mısır püskülü kadar düzse, o zaman bir gece önceden maşaladığınız saçlarınıza yalnızca sprey sıkmanız, seksi dalgalar için yeterli olur.
Balıksırtı
Balıksırtı örgüler biraz uğraştırsa da gerçekten ortaya muhteşem bir sonuç çıkıyor. Üstelik balıksırtı örgünüzü açtığınız zaman, saçlarınız uzun süre örgülü kaldığı için dalga dalga olacak. Böylece ertesi gün için de farklı bir saç modelini hiç uğraşmadan yapmış olacaksınız.
 
Saçlarınıza krepe yapıp kabartarak , kalın gösterişli bir balıksırtı örgü yapabilir ya da da zarif düzgünce taranmış incecik bir örgü tercih edebilirsiniz. 
26 ms