Saçlarınızı sarıya boyatırken bir kez daha düşünün

Saçlarınızı sarıya boyatırken bir kez daha düşünün

Saçlarınızı sarıya boyatırken bir kez daha düşünmek gerekir. Saçlarımızı boyatmak biz kadınlar için güzel bir değişiklik olsa da bazen sonucunda yıpranmış saçlar görünce pek hoşumuza gitmez. Sık sık boyanan saçlar veya tek seferde koyu renkten açık renge dönen saçlar oldukça kimyasala maruz kalır ve aşırı yıpranmaya, kırılmaya, koparak dökülmeye, matlaşmaya yüz tutar. Amonyak içeren kimyasal saç boyaları saçın yapısını değiştirir. Saçınızı boyamadan önce kullanacağınız boyanın kaliteli ve sağlıklı olmasına özen gösterin. Saçlarınızı kendi rengine yakın renklere boyayın. Eğer koyu renkli bir saça sahipseniz birden yoğun oksidana ve açıcılar ile saç renginizi açmaya çalışmayın bu saçınıza oldukça zarar verir hatta saçlarınız yanmasına neden olur. Bunun yerine koyu renkten saçınızı birkaç ton daha açtıktan sonra sarı saç rengine adım adım gitmektir ve saçınızı yoğun kimyasala maruz bırakmamaktır. Amonyak içermeyen saç boyası kullanarak da saçlarınızı boyarken zarar vermemiş olursunuz.  Loreal inoa saç boyası amonyak içermeyen saç boyasıdır. Saçınıza daha az zarar vererek boya yapmanıza yardımcı olur. Bu sayede sizde saçınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

saçınızı sarıya boyatırken bir kez daha düşünün

saçınızı sarıya boyatırken bir kez daha düşünün

Oksidan saçınıza uygulayacağınız boyanın aktif olması için kullanılır. Saç boyamanın en önemli unsurlarından biri de doğru oksidanı seçmektir. Saçınızı sarıya boyatırken boya seçiminize dikkat ettiğiniz kadar oksidan seçimine de dikkat etmeniz gerekir.

10 Volume Oksidan: Saç rengini koyulaştırmak için kullanılır.

20 Volume Oksidan: Beyaz kapama, saçı 1-2 ton açma işlemi için ve saçı aynı tona boyamak için kullanılır.

30 Volume Oksidan: Saçı rengini 2-3 tona kadar açmak için kullanılır.

Saçınıza boyayla aynı markada bir oksidan kullanırsanız daha iyi sonuçlar alırsınız.

saçlarınızı sarıya boyatırken bir kez daha düşünün

saçlarınızı sarıya boyatırken bir kez daha düşünün

Saçlarınızı boyarken yaptığınız yanlış uygulamalardan saçınız zarar görebilir. Saçlarınızı sarıya boyattıktan sonra da gerekli bakımlarla saçınızı desteklemeniz gerekir. Eğer saçınız boyadan sonra hasar görmüş yıpranmış bir durumda ise saçınızı tekrar eski haline getirmek için. Natura Keratin free plus keratin bakımı  uygulaması ile saç yüzeyini pürüzsüzleştirir, saçlarınıza nem takviyesi yapabilir, güçlü ve sağlam saç telleri oluşturabilir ve saçlarınızın yumuşak ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede de sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saçlarınıza boyama sonrası uygun bakım yapıldığı taktirde saçlarınızda kuruluk olmaz ve tararken de zorluk çekmezsiniz.  Eğer saçlarınızda ağır yanıklar var saçlarını ıslak iken lastikleşiyor ise Free plus keratin bakımı uygulaması yeterli olmayacaktır. Aşırı yıpranmış yanık saçlarda Natura keratin Brezilya fönü keratini daha etkili sonuç verecektir.
www.naturakeratin.com.tr