Saçlarımı Nasıl Hızlı Uzatabilirim?

17 Temmuz 2018

Saçlarımı Nasıl Hızlı Uzatabilirim?

Saçlar güzelliğin en önemli unsurlardandır. Bu nedenle saçların uzun olması bir o kadarda önemlidir. Saçlarınızı ise doğal yollarla uzatmanın birçok yöntemi ve alınması gereken önlemeleri vardır. Örneğin saçlarınızı sık sık masaj yaparak saç derinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı saçlara kavuşmanın tek yolu sağlıklı bir saç derisinden geçer.

Sağlıklı bir saçın ortalama olarak aylık uzaması 3-4 cm’dir.  Ancak bayanların ortak derdi saçlarının geç uzamasıdır. Bunun sebebi ise çeşitli işlemlerden dolayı saçın sağlıklı olmamasıdır. Bu sebeple öncelik amaç saçı sağlıklı hale getirmektir. Böylece saçınızın daha kolay uzadığını göreceksiniz.

Saçlarımı Nasıl Hızlı Uzatabilirim

Saç uzatma işlemi için çeşitli maskeleri evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz. Bunun içiz sizlerle bir maske paylaşacağız. Bu maske sayesinde saçınızdaki hızlı uzamaya tanıklık edeceksiniz.
 

Saç maskesi

1 çay kaşığı Dulavratotu Kök Tozu
1 tatlı kaşığı Nane Yağı
1 su bardağı mayonez
1 tatlı kaşığı bal
3 tatlı kaşığı Aloe Vera Jel
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Tüm bu malzemeleri karıştırıp bir saat saçınızda tutun ve ılık suyla yıkayın.
Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak için ise saçınıza yaptığınız uygulamalar, kimyasal işlemler ve birçok etkiye dikkat etmelisiniz. Saçınıza kimyasal işlemler ile yapılan uygulamalarda saçlar aşırı zarar görür ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına engel olur. Ayrıca saçlarınızı haftada en fazla üç kere yıkayın saçınızı sık sık yıkarsanız saçınızdaki nemi kaybeder ve böylece saçlarınızın uzamasını yavaşlatırsınız.  

Saçlarınızı taramak için seçtiğiniz tarakların geniş dişli ve ahşap olmasına özen gösteriniz. Saçlarınızı ise sabah ve akşam olarak günde iki kere tarayınız. Böylece saç derisini harekete geçirerek kan akışını hızlandırır ve böylece saçların daha çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. 

Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzaması için başta Argan Yağı olarak birçok saçlarınızı besleyici yağ kullanabilirsiniz. Argan yağları ile saçlarınızın parlak ve canlı olmasını sağlar aynı zamanda sağlıklı bir şekilde uzamasını da sağlayabilirsiniz. Argan yağları ile kurumuş saç tellerini nemlendirebilir ve bakım sağlayabilirsiniz. Groomed Argan Yağı ile saçlarınızdaki elektriklenmeyi alır ve saçlarınıza mükemmel canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Cansız ve mat görünen saçlara ışıltı ve güç vererek saçların daha canlı ve parlaklık kazandırır.
%41 Groomed Argan Saç Serumu
Groomed Argan Saç Serumu

220,00 TL

130,00 TL
%20 Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small

450,00 TL

360,00 TL
%36 Natura Keratin Şampuan Seti
Natura Keratin Şampuan Seti

500,00 TL

320,00 TL
%20 Groomed Sülfatsız Şampuan Seti
Groomed Sülfatsız Şampuan Seti

300,00 TL

240,00 TL