17 Temmuz

Saçlara En Çok Ne Zarar Verir

Saçlara En Çok Ne Zarar Verir


Saçlara en çok kimyasal işlemeler, yanlış uygulamalar ve saçınızı ısılı işlemelere maruz bırakmak zarar verir. Koyu renkli bir saça tek uygulama ile sarı, açık sarı, platin sarısı, röfle gibi işlemler yapılırsa saçlara inanılmaz zarar verilir.

Kimyasal İşlemler
Saçlara yapılan kimyasal işlemler saçların çok fazla zarar görmesine neden olabilir. Bunların başında da içinde birçok çeşit kimyasal bulunan saç boyaları gelir. Bu nedenle saçları boyatmadan önce seçilen boyanın çok fazla kimyasal içermemesi ve saçlara zarar vermemesi gerekir. Inoa saç boyası saçlarınıza hiçbir zarar vermeden saçınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Ayrıca özel yapısı sayesinde saçlarınızı boyarken saçlarınıza nem kazandırarak canlı parlak ve dolgun bir görünüme kavuşturuyor.
 
Isılı İşlemler
Sürekli düzleştirici, fön gibi ısılı işlemler uygulanan saçlar bir zaman sonra direncini kaybeder ve saçlarda yıpranma gözükür. Yıpranan saçlarda keratin eksikliği görülür ve saçlarda direncini kaybeder. Böylece saçlar dış etkilere karşı savunmasız hale gelir.

Her gün yüksek ısılarda uygulanan fön ve düzleştiriciler saçları yıpratır. Bunun önüne geçmek için Fön spreyi, durulanmayan sprey gibi ürünler kullanılmalıdır. Bu spreyler saç telleri üzerinde bir kalkan görevi görür ve ısının direkt saç tellerine zarar vermesinin önüne geçmiş olurlar.

Sitemizde satılan Natura Keratin Durulanmayan Saç Spreyi' ni de bu amaçla kullanabilirsiniz. Ayrıca argan yağı ile de saçlarınızdaki oluşabilecek matlık ve kırıkların önüne geçebilir ve saçınızın dolgun ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Yanlış Uygulamalar 
Saçları da tararken hızlı ve sert olmak saçların daha fazla yıpranmasına neden olur. Çok fazla karışmış saçları taramaya çalışırken saç uçlarını en uçtan tarama başlayabilirsiniz.

Saçlara bakım sağlamak amacıyla kullanılan saç maskelerinin düzensiz ve çok miktarda kullanmak saçlarınıza faydadan çok zarar verecektir. Saç maskesi kullanırken saçların ihtiyacı olan kadar ve düzenli kullanmak saçınızın daha canlı olmasını sağlayacaktır. Topuz yapmak veya saçın sıkı toplanması saçlarınızın kırılmasına neden olabilir.

Saçın yıpranmasına ve dökülmesine neden olan bu etken saçlarınızı cansızlaştırır. Ayrıca her gün saçlarınızı yıkamak saçlarınızın aşırı kurumasına neden olabilir. 
46 ms