Saçlar Neden Kırılır

Saçlar Neden Kırılır

Her kadın saçlarının kırıklığından şikayet eder. Özellikle saçları uzun olanların elleri sürekli saçlarındadır. Saçlar neden kırılır daha fazla güzelleşmek uğruna çoğumuz boyalar, permalar, röfleler, saç spreyleri, jöleler gibi bir çok ürün kullanırız. Bazılarımız ise fönsüz maşasız dışarı bile çıkmazlar. Daha sonra da kırılan uçları sürekli kestirmek zorunda kalırlar. Ve saçlarının istediği uzunluğa ulaşamayınca mutsuzluğa sebep oluyor.

saçlar neden kırılır

saçlar neden kırılır

Her saç teli üzerinde koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Bu koruyucu tabaka saç tellerinin uçlarına doğru incelir ve saç uçları olumsuz dış etkenlere karşı daha savunmasızdır. Saç kökleri ve saçların orta bölümüne kıyasla daha zayıf olan saç uçları güneşe, saç düzleştiriciye, boyaya ve diğer dış etkenlere saç maruz kaldığında saç teli ikiye ayrılır. Eğer bu kırıklar alınmazsa ilerleyen zamanlarda saç daha sık dolanır ve oldukça sağlıksız görünmeye başlar.
Kırık neden oluşur?

saçlar neden kırılır

saçlar neden kırılır

* Boya, perma gibi kimyasal işlemlerin sık sık tekrarı
* Düzleştiricilerin yoğun kullanımı
*Aşırı fön yapılması
* Saçın sürekli ve aynı biçimde çok sıkı şekilde arkaya doğru ve sık toplanması
* Saç toplanırken çok sıkı bağlanması
* Saça uygun olmayan bakım ürünlerinin kullanılması
Tüm bu faktörler saçın kurumasına neden olur. Bu da saçı daha kırılgan hale getirir.
Peki ya saçı kestirmek kırık sorununu çözer mi?
Saçı belli dönemlerde kestirmek kırık sorununu tek başına çözmek için yeterli değildir. Sadece görsel bir düzelme sağlar. Aynı zamanda saçlarınızın yenilenmeyede ihtiyacı vardır.
Saç nasıl taranmalı ?

saçlar neden kırılır

saçlar neden kırılır

Geniş dişli ve dişlerin uçları yuvarlak bir tarak kullanmalıyız. Saçı fırçalamak istiyorsak, önce tarakla açtıktan sonra saçı fırçalamak daha sağlıklı olacaktır.
Sürekli aynı yönde taramak, saç köklerinizin yıpranmasına sağlar. Ancak farklı modeller yaparak saç köklerimizin daha canlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Saçımızı besleyip esnekliğini artıracak ve kırılmasını önleyecek saç bakım ürünleri tercih etmeliyiz. Kuruluk da kırılmanın en önde gelen sebebidir.

www.naturakeratin.com.tr