17 Temmuz

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız


Çoğumuz saçların uzun olmasını ister. Saçlarının uzamamasından şikayetçi olanlar için bazı stilistlerden tüyolar aldık.

Saçlar çoğu zaman ısı ile şekillendiricilerin etkilerinden veya kimyasal işlemlerden dolayı yıpranma oluşur ve saçlarınızın daha yavaş uzar. Bunun yanında saçlarınızı sürekli olarak at kuyruğu yapmak ve sıkı bir şekilde toplamak saç diplerini güçsüzleştireceğinden saçların daha ince ve cansız olmasını sağlar ve sağlıklı bir şekilde uzamasını da engeller. 

Saçlarınızı ise sert tokalar kullanarak toplamak saçlarınızı kırarak sağlıksız gözükmesine neden olabilir. Özellikle saçlarınızın daha yavaş uzamasına ve saçlarınızın cansızlaşmasına da sebep olur. Bu nedenle saçlarınızı toplarken yumuşak tokalar kullanılmalı ve gevşek bir şekilde saçlarınızı toplamalısınız.
Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için ise saç derisine ve saç diplerine saçınızın doğal yağlar ile masaj yaparak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Groomed Argan Yağı ile saçlarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamakla kalmaz kabaran ve elektriklenen saçları da dinginleştirir. Sağlıklı bir şekilde yapılan bakımda saçlarınızın daha parlak ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz. 

Saçınızı yıkadıktan sonra saçınızın kurumasına fırsat vermeden hemen saçları taramak saçın ıslak olmasının etkisiyle daha çok kırılmasına ve saç tellerinde pürüzler oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle saçınız ister kabarık, kıvırcık ister düz veya ince telli olsun saçların daha kurumadan taramamalısınız. Saçları kuruduktan sonra tararken ise çok fazla kabaran saçlarda doğal yağlar kullanarak saçlarınızın canlılığını kaybetmeden dingileştirir ve saçtaki elektriklenmeyi de yatıştırabilirsiniz.  
 
Düzenli Saç Kesimi Ayarlayın
Saçların düzenli kesilmesi saçlarının sağlıklı ve düzgün uzamasını sağlar. Bunun için kuaförünüzden her 6-8 haftada bir randevu alın. Düzenli saç kestirmeniz saçlarınızın kırıksız uzamasını sağlar. Uzmanlar sağlıklı bir saç ölü bir saçtan daha hızlı uzar dedi.

Saçınızla İlgilenin
Saçlarınıza uygun kremleri evde kendinizde uygulayarak saçlarınızın düzgün görünümünü ve sağlıklı olmasını sağlar. Saçınızın onarılmasını sağlar. Uzmanların söylediğine göre saçları taramak saça hem zarar verebilir hem de yardımcı olabilir. Saçlarınızı kesinlikle geniş dişli taraklarla taramalısınız. Saçların uç kısmı daha kırılgan olduğundan uç kısmından taramaya başlamalısınız.
 
Soğuk Su Kullanın
Ünlü salonların ve saç uzmanlarının önerdiğine göre saçların banyosu her zaman ılık suyla yapılmalı ve soğuk suyla bitirilmelidir. Ilık su saçların parlaklığını artırıyormuş. Sıcak su saçın kırılmasını ve güçsüzleşmesini sağladığı için önerilmiyor.
27 ms