Saçımızı yıpratan işlemler

Saçımızı yıpratan işlemler

Saçımızı yıpratan işlemler

Yazın güneşin ve denizin etkisiyle saçlarımız yıpranır. Bunun yanında saçımıza yaptığımız bazı yanlış uygulamalar da eklenince saçlarımız daha çok yıpranmaya yüz tutar. Saçımızı yoğun kimyasal maddelere maruz bırakarak da yıpranmasına neden oluruz. Saçımızın yıpranması yapısında da değişikliklerin olmasına neden olur. Günlük yaşantımızda da saçımızı tararken kuruturken veya fırçalarken bazı hatalar yaparız bu hatalarla birlikte saç tellerimiz daha çok incelir, kurur bu nedenle güçsüzleşir.

Tarama, fırçalama, yıkama ve kurutma:

Karışmış saçları sık dişli taraklarla taradığımızda ve üstüne hızlı bir tarama işlemi gerçekleştirdiğimizde saçlarımızın elektriklenmesine neden olmakla birlikte daha çok yıpranır saçta gerilme ve kopmalara neden olur. İnce dişi tarak yerine geniş dişli olan ve doğal maddelerden yapılmış yumuşak fırçalar ya da kemik, ahşap veya metalden yapılmış olan tarakları tercih etmelisiniz ve saçınızı taramaya başlamadan önce saçınızı küçük kısımlara ayırmanı gerekir. Saçınızı ıslak taramanız da saçınızda kopmasına ve kırılmasına neden olur. Saçınızı düzenli olarak yıkamaya özen göstermelisiniz ve kullandığınız şampuanın da saç tipinize seçtiğinizden emin olmalısınız. Saç tipinize uygun olmayan şampuan kullandığınızda zamanla saçınızın elektriklenmesine neden olursunuz ve parlaklığını kaybedersiniz. Saç kuruturken de yaptığımız bazı yanlışlar saçımızın zarar görmesine neden olur örneğin saç kurutma makinesini direkt olarak saç diplerine tutmaktır. Saçınız kuruturken de yüksek sıcaklıklara saçınızı maruz bırakmamanız gerekir.

saçımızı yıpratan işlemler

Düzleştirmek ve perma yapmak:

Saçta kalıcı değişikliklerin yapılması kimyasal maddeler içeren ürünler nedeniyle saç yapısına da zarar verir. Bu nedenle içerisinde saçın yapısına zarar vermeyen doğal ürünler tercih etmeniz gerekir. Eğer saçınızda kalıcı bir düzlük istiyorsanız Natura Brezilya Fönü Deneme Setini tercih ediniz. Bu sayede saçınıza kalıcı fön sağlamanın yanında hasar görmüş, yıpranmış ve mat görünen saçlarınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz ve saçınızın daha parlak yumuşak görünmesini de sağlarsınız.

saçımızı yıpratan işlemler

Saç maskeleri:

Saçlarınız yoğun işlemlere maruz kaldığında kırılır, dökülür, yıpranır bunları yok etmek için saç maskesi kullanmamız gerekir. Hasar görmüş saçlarınıza Natura Keratin Onarıcı Saç Maskesini kullanarak saçınıza mükemmel nem sağlayarak saçlarınızın kurumasını engellersiniz ve saçlarınızı güçlendirirsiniz.

www.naturakeratin.com.tr