Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

17 Temmuz 2018

Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Saç uzaması ancak sağlıklı ve bakımlı bir saçta gerçekleşen bir durumdur. Özellikle belirli aralıklarla saç uçlarının kesilmesi ve onarılması saçın daha sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlamaktadır.

Saç uzatmak için yapılması gerekenler arasında ayrıca saçı saç tipine uygun ürünler ile sık sık onarmak gerektiğidir. Bitkisel içerikli yağlarlar natura keratin ürünleri de saçın uzamasına yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki mineral ve vitaminler ile saçın uzamasını kolaylaştıran natura keratin ürünleri aynı zamanda saçın gürleşmesini ve artmasını da sağlamaktadır.

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde çabuk uzamasını istiyorsanız dengeli beslenmeli ve saçlarınız için gereken vitaminleri saçınıza sağlamalısınız. Saç şekillendiricileri, yanlış beslenme, kimyasal işlemler, stres gibi birçok etken saçlarınızda kırılmaya neden olabilir. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için günlük bakımı da eksik etmemeniz gerekir. Saçlarınıza günlük olarak uygulayabileceğiniz argan yağı ile cansız ve mat gözüken saçlarınıza ışıltı verebilir ve kırılmaların da önüne geçebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı ısı ile şekillendiricilerin etkilerine karşı korumakla kalmaz aynı zamanda saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.
 
Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Saçınızı yıkarken ise çok sıcak suyla yıkamayın sıcak suyla yıkanan saçların derisindeki yağ tamamen kaybolur ve deri kurur. Çok fazla kuruyan saç kökleri ise saçların yıpranmasına ve zayıflamasına yol açar. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için saçlarınızı ılık suyla yıkamanız daha doğru olur. 

Saçlarınıza ise şekil vermek amacıyla çok sıkı bir şekilde at kuyruğu yapmaktan veya saç diplerinin de zorlayıcı işlemlerden de kaçınmalısınız. Saçlarınızı mümkün olduğunca salık bırakın ve saç bandı veya tel toka takmaktan sakının. 
Saçlarınızı yıkadıktan sonra ise saçlarınızı taramak için asla fırça kullanmayın, geniş dişli taraklar saçınızın açılması için yeterli olacaktır. 
%43 KAMPANYA Natura Keratin Bakımı 120 Ml
Natura Keratin Bakımı 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%28 Korban Keratin Bakımı 100 Ml
Korban Keratin Bakımı 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%55 KAMPANYA Groomed Argan Saç Serumu
Groomed Argan Saç Serumu

400,00 TL

180,00 TL
%57 KAMPANYA Natura Keratin Sütü Leave Conditioner
Natura Keratin Sütü Leave Conditioner

300,00 TL

130,00 TL