Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

18 Nisan 2019

Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Sağlıklı ve bakımlı saçlarda ancak saç uzaması gerçekleşebilir.  Eğer saçınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız saçınızı belirli aralıklarla uçlarını kesmeli ve onarmalısınız.

Saçınızı uzatmak için ayrıca saçınıza uygun ürünleri de tercih etmelisiniz.  Bitkisel içerikli yağlar, Natura Keratin ürünleri de saçınızın uzamasına yardımcı olmaktadır. Natura Keratin içeriğinde barındırdığı mineral ve vitaminler ile saçlarınızın uzamasında sizlere yardımcı olmanın yanı sıra saçlarınızın daha gür ve hacimli görünmesine de katkı sağlar.Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması taraftarıysanız eğer dengeli beslenmelisiniz. Saçlarımız biz ne kadar istemesek de gün içerisindeki koşuşturmalarımızdan, saç şekillendiricilerin etkisinden, yanlış beslenmeden, kimyasal işlemlerden, stresten ve daha birçok etkenden dolayı kırılmaya başlar. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için günlük bakımınızı da eksik etmemeniz gerekir. Saçlarınıza günlük olarak argan yağını kullanabilirsiniz. Cansız ve mat görünen saçlarınıza ışıltı verir ve kırılmaların da önüne geçebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı ısı ile şekillendiricilerin etkilerine karşı korumakla kalmaz aynı zamanda saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.
Saçlarınızı yıkarken ise çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Sıcak su kullanımı ile saçlarınızın derisindeki yağ tamamen kaybolur ve saç derisi kurur. Çok fazla kuruyan saç kökleri ise saçların yıpranıp zayıf kalmasına yol açar. Bu gibi durumların önüne geçmek adına ılık su tercih etmelisiniz.

Saçlarınıza çok sıkı bir şekilde at kuyruğu yapmaktan ve saç diplerine zorlayıcı işlemlerden de kaçınmalısınız. Saçlarınızı olabildiğince salık bırakın ve saç bandı veya tel toka takmaktan sakının.
Saçlarınızı yıkadıktan sonra ise saçlarınızı taramak için asla fırça kullanmayın, geniş dişli taraklar saçınızın açılması için yeterli olacaktır.
Saç Uzatma
%45 KAMPANYA Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%35 Korban Keratin Bakım Seti - Argan
Korban Keratin Bakım Seti - Argan

1.000,00 TL

650,00 TL
%55 KAMPANYA Groomed Argan Saç Serumu
Groomed Argan Saç Serumu

400,00 TL

180,00 TL
%38 Korban Oil Premium Set
Korban Oil Premium Set

1.200,00 TL

750,00 TL
%40 Korban Sos Acil Kurtarma Seti
Korban Sos Acil Kurtarma Seti

2.000,00 TL

1.200,00 TL