0

Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?
  • 18 Nisan 2019, Perşembe
  • 377

Sağlıklı ve bakımlı saçlarda ancak saç uzaması gerçekleşebilir.  Eğer saçınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız saçınızı belirli aralıklarla uçlarını kesmeli ve onarmalısınız.

Saçınızı uzatmak için ayrıca saçınıza uygun ürünleri de tercih etmelisiniz.  Bitkisel içerikli yağlar, Natura Keratin ürünleri de saçınızın uzamasına yardımcı olmaktadır.
Natura Keratin içeriğinde barındırdığı mineral ve vitaminler ile saçlarınızın uzamasında sizlere yardımcı olmanın yanı sıra saçlarınızın daha gür ve hacimli görünmesine de katkı sağlar.Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması taraftarıysanız eğer dengeli beslenmelisiniz. Saçlarımız biz ne kadar istemesek de gün içerisindeki koşuşturmalarımızdan, saç şekillendiricilerin etkisinden, yanlış beslenmeden, kimyasal işlemlerden, stresten ve daha birçok etkenden dolayı kırılmaya başlar.
Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için günlük bakımınızı da eksik etmemeniz gerekir. Saçlarınıza günlük olarak argan yağını kullanabilirsiniz. Cansız ve mat görünen saçlarınıza ışıltı verir ve kırılmaların da önüne geçebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı ısı ile şekillendiricilerin etkilerine karşı korumakla kalmaz aynı zamanda saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.


Saçlarınızı yıkarken ise çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Sıcak su kullanımı ile saçlarınızın derisindeki yağ tamamen kaybolur ve saç derisi kurur. Çok fazla kuruyan saç kökleri ise saçların yıpranıp zayıf kalmasına yol açar. Bu gibi durumların önüne geçmek adına ılık su tercih etmelisiniz.


Saçlarınıza çok sıkı bir şekilde at kuyruğu yapmaktan ve saç diplerine zorlayıcı işlemlerden de kaçınmalısınız. Saçlarınızı olabildiğince salık bırakın ve saç bandı veya tel toka takmaktan sakının.
Saçlarınızı yıkadıktan sonra ise saçlarınızı taramak için asla fırça kullanmayın, geniş dişli taraklar saçınızın açılması için yeterli olacaktır.

Bir insanın saçı neden uzamaz?

Bir insanın saçı neden uzamaz?

Saç uzamaması bir çok nedene bağlı olabilir. Fakat bunların en başında saçlardaki keratin eksikliğidir. Hasarlı yıpranmış Güçsüz keratin kaybetmiş saç uzamaz. Natura keratin setleri ile yapacağınız keratin uygulaması sonrasında groomed argan yağı kullanırsanız saç uzamasını hızlandırırsınız.

Saçın hızlı uzaması için ne yapmalı?

Saçın hızlı uzaması için ne yapmalı?

Saçın hızlı uzaması için önce saçınızı sağlıklı bir yapıya kavuşturmalısınız. Sülfat paraben sls içermeyen şampuanalr kullanmalısınız. Keratin bakımı yapmalısınız Haftada bir yada iki defa nemlendirici saç maskesi yada argan serum kullanmalısınız.

Geç uzayan saçlar için ne yapılmalı?

Saçlarınızın geç uzadığını düşünüyorsanız buun altında bir neden vardır. Önce bu neden tespit edilmelidir. Saçlar nemlendirilmeli ve güçlendirilmelidir. Saçlarınızn ucundan 3-4 santim kesitirmekte saçların sağlıklı uzamasına fayada sağlayan bir yöntemdir.

En çok saçı ne uzatır?

Saçları en çok şu uzatır diyemiz. Sağlıklı saçlar hızlı uzar sizde önce saçlarınızı sağlıklı bir hale getirmeniz lazım. Fakat saçlar en çok keratin, argan yağı gibi saçları besleyen ürünleri sever.

Çok yıkanmak saçları uzatır mı?

Çok yıkamak saçları uzatmaz. Aksine saçları kurutur. Saçlarımızın üstünde ve saç derimize bulunan yağları kurutursunuz buda kepeklenme ve saçların kurumasına neden olur.

Şampuan saç uzatır mı?

Şampuan saç uzatır mı?

Tek başın bir şampuanın saçları uzatması çok zordur. Faydası olabilr fakat bir şampuan kullandım saçlarım ayda 10 santim uzadı gibi bu tarz şeyler yalandır. Groomed collagen biotin şampuan saç uzaması için oldukça faydalıdır. Bu ürün ile birlikle groomed argan yağıda kullanırsanız saç uzamasına oldukça faydası olur.

Soğuk su ile duş almak saç uzatır mı?

Soğuk yada aşırı sıcak suyun saçlara faydadan çok zararı vardır. O yüzden bu tarz uygulamalardan kaçınmalısınız.

İlişkili Ürünler

yildizli3 %35 İndirim Natura Keratin Bakım Seti Small
Natura Keratin Bakım Seti Small 1.300,00 TL 2.000,00 TL
yildizli2 %42 İndirim Groomed Kolajen Biotin Şampuan 300 Ml
yildizli2 %42 İndirim Groomed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 300 Ml
yildizli3 %42 İndirim Groomed Argan Saç Serumu
Groomed Argan Saç Serumu 700,00 TL 1.200,00 TL
Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için