17 Temmuz

Saç Şekillendirme

Saç Şekillendirme


Bir kadın saçı ile hayatı boyunca defalarca kez değişikliğe gidebilir. Kısaltır uzaması için bırakır kıvırcık yapar düz yapar. Ama kadın her şarttaSaç Şekillendirme saçları ile ilgilenecektir. Nedeni saçın kadının çekiciliği ve giysilerini tamamlaması konusunda büyük bir etkisi olmasıdır. Bu nedenle oldukça özen gösterilen saçlar çoğu zaman yıpranma belirtileri ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

Saçınızı şekillendirirken dikkat etmeniz gereken husus saçınızın nem dengesi ile oynamamaktır. Bu nedenle ısıya karşı koruyucu şekillendirici kremlerden yararlanarak ardından ısısı yüksek olan malzemelerden yararlanabilirsiniz.

Saçınızı eğer düz hali ile daha dolgun görünüme sahip olmasını istiyorsanız yapmanız gereken ilk olarak doğru bir saç düzleştiricisi ile saçlarınızı düzleştirmek ardından saçlarınızı öne eğerek hafifi bir krepe atıp üzerine sprey sıktıktan sonra havalandırarak geriye doğru atmaktır. Bu işlem son derece basit olmasına rağmen dolgun bir saç görünümü verecek ve sizi olduğunuzdan daha çekici kılacaktır.

Eğer saçınız kıvırcık olsun ancak düğüne gider gibi değil de günlük olsun istiyorsanız yine kolay bir yöntem istemeniz gerekecektir. Saçlarınızı üçe ayırın ve daha kalın tutamlar alarak maşaya sarın. Ardından saçlarınızı çok uzun süreler tutmadan bırakın. Elinizde saçınızın sıcaklığını hissetmeniz yeterlidir bu işlemde.

Bu şekilde daha doğal görünümlü buklelere sahip olabilirsiniz. Eğer yeterli değilse elinizde aşa doğru açtırmanız yeterli olacaktır. Ellerinizi hafif suyla ıslatarak aşa doğru çektiğiniz saçlarınız çok doğal bir görünüme sahip olacak ve saçlarınız kendiliğinden bu dalgalara sahip gibi görünecektir
24 ms