16 Temmuz

Saç Bakımının Önemi

Saç Bakımının Önemi


Saç bakımı, gündelik hayatımızda kötü uygulamalara maruz kalan, yıpranan saçlarımız için oldukça önemlidir. Özellikle kadınlar için bakımlı ve güzel görünen saçların önemi yadsınamaz bir gerçektir. Kadın ruh hali ile paralel yönde hareket eden saç bakımında ilk dikkate alınması gereken saç tipinize ve saç derinize uygun ürünleri tercih etmektir. Düzenli ve kontrollü bir biçimde doğru ürünler kullanarak yapılan saç bakım uygulamaları ile güzelliğinizi taçlandırmaya ne dersiniz?

Kimyasal bakım ve uygulamalara son vermenizi, saçı doğal yollarla beslemenizi sağlayan saç bakım ürünü Natura Keratin ile hasar görmüş saçlarınıza ipeksi ve yumuşak bir görünüm geliyor! Sağlıklı ve kolay şekil alan saçlarınız için sizde Keratin uygulamasından geri kalmayın.
Saç bakımının önemi maalesef saçlar sağlığını kaybettikten sonra anlaşılıyor. Bakımsız yıpranmış saçları eski sağlığına kavuşturulmaya çalışılmaktadır. Aslında doğru olanı saçlar sağlıklı iken bakım yaparak saçları sürekli sağlıklı ve bakımlı tukmaktır.

Saç tüm bayanların önemsediği konulardandır. Her bayan güzeli ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Bu yüzden saçın sağlığı, yapısı ve dışarıdan görünümü bayanların sağlıklı bir ruh hali içinde gayet önemlidir. Saçların bakımlı görünüşü ve yapısı sosyal yaşantımızda da kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. 

Bakımlı saçlar kişilerin kendine güvenini arttırır. Çevresine pozitif enerji sağlar. Yapılması gerekense gayet basittir. İlk kural saçlarınızı çok fazla ısılı işlemlere maruz bırakmamak eğer saçlarınıza düzleştirici maşa gibi işlemler yapacaksanız, saçların sağlığını korumak amacıyla doğal argan yağları gibi yağları düzleştirici ve maşadan önce kullanarak saçınızın kırılmasını engelleyebilir ve saçlarınızın mat değil canlı ve parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle günlük hayatta kullandığınız ürünleri de mümkün olduğunca doğal olarak seçmelisiniz. 

Saç bakım ürünleri olarak birçok marka sizlere çeşitli ürünler sunmaktadır. En önemlisi bu ürünlerin içinde kendi saç tipinize en uygun olan ürünü belirlemektir. Saçınıza ne tür bir uygulama yapacağınıza henüz karar vermeden bir ürün seçmek saçlarınızın daha fazla zarar görmesine neden olacaktır. Bu nedenle saç bakımında ilk olarak saçların ihtiyacını belirlemektir.
Saç şekillendirme işlemlerini veya saça uygulanan boya, perma gibi kimyasal işlemleri saçınızdan olabildiğince uzak tutmalısınız böylece saçların doğal bir hacme ve bakımlı görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
r ve işlem temiz saça uygulanır. Natura Keratin Free Plus saç botoksu boya yapar gibi sürülür. Ortalama bir saç için 70 ile 90 ml arasında keratin yeterli olacaktır. Saçlara bone ya da streç sarılıp 30 ile 45 dk arasında beklenir. Sonrasında saçlar sadece ılık su ile temiz su akana kadar durulanır. Daha sonra saçlara keratinin daha iyi nüfus edebilmesi için fön ve düzleştirici işlemleri yapılır.

Şampuansız ılık suyla durulandıktan sonra da saçlara en uygun bir bakım yapılması ve yumuşak bir şampuan kullanılması gerekmektedir. Saçları çok sık yıkamamak, klorlu ve tuzlu sudan uzak durmak keratinlerin ömrünü daha da uzatacaktır. Uygulanan saç bakımı sayesinde saçlar kırıkları ve uçlardaki ayrışmaları onarır. Saç yüzeyini pürüzsüzleştirerek saçların kolay taranmasına yardımcı olur. Saça keratini hapseder ve parlatır. İşlemlerden dolayı incelmiş ve zayıflamış saçları güçlendirir. Koparak dökülmeleri önler. Dış etkenlere karşı direnç kazandırarak saçı korur. 
55 ms