17 Temmuz

Saç Bakımında Önemli Noktalar

Saç Bakımında Önemli Noktalar


Saç bakımı, sağlıklı, canlı, dökülmeyen saçlar için gerekli olan bir bakımdır. Ancak saç bakımında saç bakım kremleri, saç bakım maskelerinin yanı sıra bazı önemli detaylar vardır. Bu detaylar kimi zaman gözden kaçabilir ancak oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizlere bu detaylardan biraz bahsedeceğiz.

Saç bakımında fırça ve tarak seçimi hassas davranılması gereken bir konudur. Saç fırçası alırken fırçanın sert olmaması gerekmektedir. Ayrıca tarak dişleri de geniş olmalıdır.

Saç bakımında saçın yıkanma sıklığı da önemli bir detaydır. Genel olarak haftada 2 ile 3 defa saç yıkamak en doğru olanıdır. Ayrıca saç bakımının bir parçası da saç kestirmedir. Saçların sağlıklı uzaması ve canlı görünmesi için bu önemlidir.

Kullanılan şampuan da bu önemli noktalar arasındadır. Saç tipine uygun olan şampuanlarla saçı belirli periyodlarda yıkamak saçın gelişimi için önemlidir.

Saç tipine uygun olan şampuanlarla saçı düzenli olarak yıkamak saçın gelişimi için önemlidir. Şampuanda aradığınız özellik sadece kokusu rengi gibi özellikler olmasın şampuan tercihi yaparken saçtaki yağı dengede tutmak, saçın hacimli ve parlak gözükmesini sağlamak gibi özelliklere dikkat etmek saçınızın sağlığı için çok önemlidir. 

Tercih ettiğiniz şampuanın da saç yapınıza göre olduğundan emin olmalısınız. Bu konuda Groomed Şampuan ve Saç Kremleri tüm saç tipi için uygun ve doğal üründür. Sülfatsız olan bu şampuan sayesinde saç ve saç derinize zarar vermeden, kurutmadan saçınıza hacim ve dolgunluk katarak saçınızı yıkayabilir ve saçlarınızı uzun süre canlı ve parlak tutabilirsiniz. 
Saçı kuruturken de oldukça dikkatli olmak gerekir. Fazla kurutma saçın kurumasına ve yıpranmasına neden olur.
Son olarak jöle ve briyantin kullanımı da saç bakımında önemlidir. Sıkça kullanılan jöle ve briyantinler, saçınızın çabuk dökülmesine ve saç derisine zarar vermesine neden olur.

Saçlarınızın çok fazla yağlanmaması için ise çok sık taramamaya ve fırçalamamaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede deride bulunan yağlar saça ulaşmaz böylece saçlarınız daha az yağlanmış olur. Yağlanmayı azaltmak için şampuanla yıkamayı çok sık yapmayınız ve kuru ve kabarık saçlar için doğal argan yağı kullanarak saçlarınızdaki elektriklenme ve kabarmayı önleyebilirsiniz. Ayrıca kuru saçlarda saç tipinize uygun saç kremleri kullanarak saçlarınızın yumuşak ve parlak olmasını da sağlayabilirsiniz. 

Eğer boyalı bir saça sahipseniz ve saçlarınızdaki boyanın kalıcılığı ve parlak ve canlılığı hakkında bir endişeniz varsa saçınıza en uygun doğal boya koruyucu ve besleyici saç maskelerini seçerek saçınızdaki boyanın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede boyalı saçlarda boyanın erken akması gibi sorunları engelleyerek Natura Keratin Boya Koruyucu ve Besleyici saç maskesini tercih edebilirsiniz. Bu saç maskesi sayesinde saçlarınızdaki rengin daha kalıcı olmasını sağlayarak boyalı saçlarınızın sağlıkla ışıldamasını sağlayabilirsiniz.
83 ms