17 Temmuz

Saç Bakımı

Saç Bakımı


Saç bir kadın için vazgeçilmezdir. Vücudun en değerli aksesuarıdır. Önemli bir gecede ya da gün içerisinde alımlı ve çekici olmanızı dişiliğinizi ortaya koymanızı saçlar sağlar. Bakımlı bir saç bir kadın için büyük bir hazinedir. Güzel bir saçın değeri gördüğünüz anda anlaşılmaktadır. Parlayan ve dolgun saçlar her kadının hayalidir. Bütün çizgi film çizimlerinde sinema sanatçılarında ya da kapak kızlarında göreceğiniz saç şekli dolgun ve bakımlı saçlardır. Nedeni kadına vurgu yapmak ve onun bir dişi olduğunu gözler önüne sermektir.

Saç bakımı için önemli olan doğru ürünler kullanmaktır. Kullanacağınız saç kremi, şampuanı bakım kürü saçınızın dengesi üzerinde oldukça etkilidir. Saçınızın gereksinimlerine yanıt vermeyen ürünler kullanmamalısınızdır. Saçınız son derece hassas bir yapıya sahiptir. Bitkisel içerikli kimyasalı az ve natural ürünler kullanarak doğanın nimetlerinden yararlanmanız gereken saç bakımı büyük bir hassasiyet gerektirmektedir.
Eğer saçınızı boyuyorsanız saçınızı boyarken bakım yapabilecek boya tarzlarını tercih etmeli aynı zamanda natürelliğine de dikkat etmelisiniz. Saçınıza uygulanan yoğun kimyasal içerikli boyalar saçınızın yıpranmasını hızlandıracaktır. Aynı zamanda boya yaptığınız saçınızın gereksinimleri de değişecektir bu nedenle yapmanız gereken boyalı saçlara tarzında ibareler yer alan ürünlerden yararlanmaktır.

Doğru bakım saçınızın ihtiyaçlarını belirleyerek ve doğal ürünler kullanarak sağlanabilir. Eğer kimyasal özelliği fazla olan ürünler kullanırsanız saçınızda dökülmeler ve cansızlaşmalar giderek artacak sonucunda bakımsız bir görünüm sönük bir saç tipi sizin olacaktır.
25 ms