Kuru Saçlar İçin Şampuan

20 Mayıs 2021

Kuru Saçlar İçin Şampuan

Saçlar doğal nemini kaybettiğinde zamanla kurumaya başlar. Kuru saçlar için gerekli önlemler alınmadığında mat ve aşırı yıpranmış bir görüntüyle karşı karşıya kalırız. Bu durumda aklımıza ilk gelen saç serumları ve maskelerdir. Fakat kuru saçlar için bakım yapmaya karar verdiğimizde gözden geçirilmesi gereken ilk şey kullanılan şampuanın saça uygun olup olmamasıdır. Bu nedenle kuru saçlar için şampuan seçimi saç bakımının en önemli noktalarından biridir. Saçların kuru görünmesindeki en önemli unsurlardan biri olan şampuanlar saç tipine uygun olmadığında saç kuruluğunu daha da arttırır.

Kuru saçlar için şampuan seçimi sadece saçların bakımında değil uzun vadede bakıldığında tüm saç bakım ürünleri yaşam kalitesi üzerinde de etkilidir. SLS gibi zararlı kimyasallar içeren şampuanlar veya kişisel bakım ürünleri saç derisinde kepek, kaşıntı veya egzama gibi rahatsızlıklar meydana getirebilmekte ve bu durumda zamanla saçların yapısını bile bozabilmektedir. Hatta zaman zaman saçların incelmesi, hacimli görünümünün kaybolması, saç kuruluğu gibi saç problemlerinin altında da kimyasal içerikli saç bakım ürünlerinin sıklıkla kullanımı yatmaktadır.
 

Çok Kuru Saçlar için Şampuan Önerileri

Natura Keratin sülftasız şampuanın içeriğindeki iyileştirici bileşenler sayesinde saçlardaki kuruluğu ortadan kaldırır. Böylece saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı yapabilirsiniz. Üstelik içeriğinde paraben, SLS, boya gibi kimyasal maddelerin olmaması kuru saçları besler ve saçlarınızdaki yağ seviyesini düzenler. Özellikle çok kuru saçlar için tercih edilen Natura Keratin şampuanı saçlarınızı dipten uca besleyen yapıda olduğu için kuru saç uçlarını da iyileştirmektedir. Saçı besleyen ve sağlıklı uzamasına yardımcı olan Natura Keratin sülfatsız şampuanın içeriğindeki faydalı ham maddeler sayesinde ilk kullanımdan itibaren saçlarınızdaki parlaklık, hacim ve ipeksi yumuşaklığa şahit olabilirsiniz. 
 

Kuru ve Kabaran Saçlar için Şampuan

Saçlarınızın hem çok kuru olmasından hem de kabarmasından şikayetçiyseniz Natura Keratinin sülfatsız şampuanı ile tanışmalısınız. Değerli içeriğiyle zenginleştirilmiş Natura Keratin sülfatsız şampuanı sayesinde saçınızın ihtiyaç duyduğu bakım ve özeni sağlayan yapıdadır. Farklı saç tiplerinin de gönül rahatlığıyla kullanabileceği Natura Keratin sülfatsız şampuanı sayesinde saçlarınızdaki canlılık ve parlaklığı hissedebileceksiniz. Saç tellerindeki var olan renk pigmentlerini canlandırarak saçlarınızın parlak görünmesini sağlar. Ölü derilerin atılmasını sağlayarak kepek problemlerini de gidermeye yardımcı olur. Doğal ham maddeleri sayesinde kuru saç uçlarını canlandırarak saç tellerinin uç kısımlarını da güçlendirir ve saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlar.   
   
Saç kuruluğunu hedef alan ve çok kuru saçlar için üretilen Natura Keratin sülfatsız şampuanın özel formülü sayesinde saçların kolayca açılıp taranmasını sağlarken aynı zamanda kabaran saçlar için de yatıştırıcı, onarıcı ve canlandırıcı etkiye sahiptir.